شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۲/۰۳/۱۴۰۱
چهارشنبه، 4th فوریه 2009
9:42 ق.ظ
با حضور استاندار و جمعی از مسئولان استان برگزار شد

افتتاح چندین پروژه و برگزاری مراسم یادبود شهدا در بخش زیویه

با حضور استاندار کردستان و جمعی کثیری از مسئولان استان و شهرستان سقز، 8 طرح عمرانی منطقه زیویه سقز به بهربرداری رسید. به گزارش شارنیوز پیش از بازدید استاندار کردستان و هیات همراه از این پروژه ها، مراسم یادواره 72 شهید منطقه زیویه در شهر صاحب برگزار شد.

استاندار کردستان در این مراسم ضمن تبریک 30 امین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به حاضران، اظهار داشت: بعد از گذشت 30 سال از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی به رهبری حضرت امام(ره) اکنون ایران به الگوی حکومت داری برای بسیار از کشور ها تبدیل شده چرا که  بنای آن بر پایه آرای مردم و دین استوار شده است.

وی گفت:به عنوان مثال قبل از انقلاب تعداد سدهای که در کشور وجود داشت بسیار کم و همگی توسط خارجی ها ساخته شده بود اما اکنون تنها در سطح استان کردستان 8 سد در دست ساخت بوده و تعدادی دیگر هم مرحله مطالعاتی را می گذراند.

نجار با اشاره به کشورهای غربی که به بهانه حقوق بشر  به اقدامات وحشیانه دست می زنند، از برخی سران کشور های عربی هم به خاطر بی توجهی به بحران غزه انتقاد کرد و گفت: وقتی که می بینیم مفتی سرسپرده کشور عربستان فتوا می دهد که هر کس به نفع مردم غزه اتظاهرات انجام دهد، مرتکب گناه شده باید هوشیار بود و قدردان جمهوری اسلامی باشم و از هر قدمی برای تثبیت آن فروگذاری نکنیم.

وی سپس به جایگاه ایران اشاره کرد و گفت: اقتداری که جمهوری اسلامی در سطح بین المللی پیدا کرده به شکلی است که هیچ تصمیم مهمی بدون نظرخواهی از ایران گرفته نمی شود.

سخنران بعدی این مراسم سرهنگ کاوه فرمانده بسیج شهرستان سقز بود که در سخنان خود به فعالیت ای انجام گرفته در قالب یادواره شهدا و زنده نگه داشتن نام آنها اشاره کرد. وی گفت: از ابتدای سال تا کنون 10 یادواره شهدا در شهرستان سقز برگزار شده است. در دهه فجر امسال هم 44 یادواره شهدا در مدارس سطح شهر برپا گردیده است.

سرهنگ کاوه اضافه کرد: در ایام دهه فجر سرکشی از خانواده های معظم شهدا در شهر و روستا انجام گرفته و از مراز این گل گون کفنان غبار ربی شده است.

ماموستا حسین زاده امام جمعه سقز هم در سخنانی اظهار داشت: نعمت بزرگ آسایش و امنیتی که از آن برخورداریم مرهون فداکاری شخصیت بزرگی چون حضرت امام است که راه صحیحی را برای ملت انتخاب کرد.

وی ادامه داد: تا زمانی که در راه اسلام گام برداریم هیچ دشمنی نمی تواند به امنیت ما لطمه ای وارد کند.

وی که بیشتر در خصوص امنیت حاکم بر کشور سخن میگفت از مردم خواست که شکرگذار نعمت های پروردگارباشند که مهمترین آن امنیت است.

در خلال برنامه نیز بهاالدین امینی از جانبازان دوران جنگ مطلبی ارائه نمود. همچنین گروه سرود وتواشیح هم به اجرای برنامه پرداختند.

رستم پور بخشدار زیویه در گفتگو با شارنیوز به چند طرح عمرانی که همزمان با حضور استاندار به بهربرداری می رسد اشاره کرد: مجتمع آبرسانی به شهر صاحب با اعتباری بالغ بر یک و نیم میلیارد تومان، مرغداری گوشتی روستای خانقاه با هزینه تمام شده 180 میلیون تومان، خانه های مقاوم شده روستای قلعه کهنه، کارگاه قطعات بتونی آدینان، مهد کودک آدینان، مجتمع آبرسانی قیلسون.

وی اعتبار در نظر گرفته شده برای کل این پروژه ها را 2 میلیارد و هفتصد میلیون تومان اعلام کرد.

بخشدار زیویه اضافه کرد: در ایام الله دهه فجر بیش از 16 طرح در بخش زیویه افتتاح می شود و 22 مراسم جشن پیروزی انقلاب هم در روستاهای این بخش برپا می شود.

بعد از مراسم یادواره شهدای زیویه استاندار و هیات همراه به روستای خانقاه رفته و یک واحد مرغ داری را افتتاح نمودند سپس استاندار در از روستای قیلسون نیز بازدید به عمل آورد.

استاندار
استاندار
بها الدین امینی
بها الدین امینی
امام جمعه سقز
امام جمعه سقز
سرهنگ کاوه
سرهنگ کاوه
اسماعیل رستم پور- بخشدار
اسماعیل رستم پور- بخشدار
روستای خانقاه- افتتاح مرغداری
روستای خانقاه- افتتاح مرغداری
کد خبر: 2215


یک دیدگاه

  • دهستاني
    دهستاني: 2-4-2009 . 7:42 ب.ظ :

    اطلاع رساني حرفه اي مستلزم پوشش تلاش ها و خدمات و در عين حال گوشزد جدي نقدها و نقصان هاست. مسئولان كردستان را بايد هم مشوق بود و هم منتقد. دلسوزانه و از روي صداقت مانند كار خبري شما. موفق باشيد.

    پاسخ دهید