شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۰/۰۴/۱۴۰۱
یکشنبه، 8th فوریه 2009
9:58 ق.ظ

توضیح پیمانکار احداث کمربندی سقز در مورد خبر اخراج کارگران

در پی درج خبری به نقل از خبرگزاری ایلنا مبنی بر اخراج کارگران شاغل در شرکت ورسک بتن (پیمانکار احداث کمربندی سقز و مسیر سقز-بوکان) و عدم پرداخت حقوق و دستمزد کارگران، از سوی این شرکت توضیحی بر این خبر به شارنیوز رسیده است که متن کامل آن در پی می آید. در پاسخ به‌ ادعای غیر واقعی و غیر منصفانه‌ دبیر اجرایی خانه‌ کارگر استان کردستان در مورد اخراج کارگران شاغل در شرکت ورسک  بتن  (پیمانکار احداث کمربندی سقز و مسیر سقز-بوکان) و عدم پرداخت حقوق و دستمزد کارگران تسویه‌ شده‌ که‌ در روز یکشنبه‌  مورخه‌ 13/11/87 بر روی سایت شارنیوز قرار گرفت، به‌ اطلاع می رساند که‌ تسویه‌ حساب تعداد 15 نفر از کارگران شاغل در این شرکت، به‌ دلیل توقف عملیات ساختمانی و عملیات اجرایی به‌ خاطر شرایط نامساعد جوی و فرارسیدن فصل زمستان بوده‌ و شرکت ناچارگردیده‌ به‌ علت نبود جبهه‌ کاری و عدم نیاز به‌ کارگران مزبور تا شروع فصل کاری با آنان تسویه‌ نمایند. در ثانی در پاسخ به‌ ادعای دبیر اجرایی خانه‌ کارگر در مورد عدم پرداخت حقوق، خاطرنشان می شود که‌ 40% از حقوق کارگران مذکور که‌ تسویه‌ حساب نموده‌اند پرداخت شده‌ و مقرر گردیده‌ که‌ مابقی حقوق در پنجم اسفندماه‌ سالجاری به‌ آنان پرداخت گردد. همچنین در پاسخ به‌ اظهارات ایشان در مورد عدم پرداخت به‌ موقع کارگران شاغل در این شرکت به‌ اطلاع می رساند که‌ شرایط و ضوابط این گونه‌ شرکتها به‌ گونه‌ای است که‌ قادر به‌ پرداخت حقوق ماهیانه‌ پرسنل در آخر هر ماه نمی باشند و ناچارا سه‌ و نهایتا چهار ماه پرداخت حقوق به‌ تعویق می افتد، ضمن اینکه‌ طی این مدت مبالغی به‌ عنوان مساعده‌ و علی الحساب به‌ پرسنل پرداخت میگردد به‌ نحوی که‌ آنان در تنگنای مادی قرار نگیرند. ضمنا شرایط و ضوابط پرداخت حقوق در شرکت در بدو استخدام به‌ متقاضیان کار یادآور می گردد و افراد متقاضی با پذیرفتن این شرایط  مشغول به‌ کار می شوند. اضافه‌ بر همه‌ اینها تاخیر و دیرکرد در پرداخت مطالبات شرکت از سوی کارفرما مزید بر علت شده‌ تا پرداخت حقوق کارکنان و کارگران به‌ تعویق بیفتد. در پایان از سایت شارنیوز انتظار می رود همچنانکه‌ اخلاق حرفه‌ای خبرنگاری حکم می کند مطالب مطروحه‌ فوق را جهت تنویر افکار عمومی در سایت خویش درج و خبر دبیر اجرایی خانه‌ کارگر را اصلاح نماید. با سپاس و تحیت کارگاه‌ کردستان شرکت ورسک بتنکد خبر: 2317
  مطالب مرتبط:


۶ دیدگاه

 • كارگر
  كارگر: 2-9-2009 . 8:49 ق.ظ :

  كارگر بدبخترين و مظلومترين قشر جامعه ميباشد كه هيچ كس از آنها دفاع نميكند و اين پيمانكاران كه از شهرهاي ديگر مي آيند هميشه اين كردها را به بازيچه ميگيرند و از آنها سوء استفاده ميكنند يعني اينكه مدتي از آنها كار ميكشند و پولي كم به آنها ميدهند و سپس ميگويند به شما نياز نداريم (به اين قراردادها صيغة چند ماهه گفته ميشود)

  پاسخ دهید

  • کارگر شرکت ورسک یتن
   کارگر شرکت ورسک یتن: 2-9-2009 . 2:20 ب.ظ :

   سلام . من خودم به مدت 4 ماه در این شرکت بی درو پیکر کار کردم ولی 2 ماه پیش بخاطر ندادن حقوق از شرکت خارج شدم .این شرکت کلاه بردار فقط بلده که این کوردهای بیچاره رو سره کار بزاره. من 2 ماه که تسویه کردم ولی هنوز هیچ پولی دریافت نکرده ام.و اما در باره مساعده بگم تا 50 هزار تومان رو به ادم میدادن یک هفته باید خواهش و تمنا میکردی.در آخر یاد آور میشوم که این شرکت بزودی ورشکسته میشود.

   پاسخ دهید

   • ناشناس
    ناشناس: 2-11-2009 . 3:08 ق.ظ :

    سلام . این شرکت از 6 ماه گذشته توسط یک کاربرداز به نام ایرجی در سطح شهر مشغول به خرید وسایل کارگاه از جمله مبلمان. مصالح ساختمانی.وسایل کارگاهی.مواد خوراکی .وکرایه دستگاههای راهسازی.و …. نموده و هر روز بر تعداد تلبکاران جلو شرکت افزوده میشود و هنوز به هیچ یک از طلبکاران وجهی پرداخت نکرده اند . من خود شاهد قصابی بودم که مبلغ1.5میلیون گوشت به شرکت داده بود که از فرط بی بضاعتی مغازه خود را بسته بود وقادر به ادامه کار در مغاذه اجاره ای نبود و هر روز برای طلب خود دم در شرکت سبز بود .حال این مسئول خرید محترم20 روز است که به عسلویه برگشته و کسی جوابگوی شیرین کاری هایش نیست.من خود نیز مسئول فروشگاهی هستم که این شرکت 5.5 میلیون به بنده بدهکار است .همینطور مبلغ 4.3 میلیون هم به برادرم بدهکار است و افرادی از این قبیل که هر روز ما را سر میدوانند. واز مسئول {محترمش} می خواهم حقوق پرداخت نشده کارگران را انکار نکند . از بازاریان سقز هم می خواهم با انها معامله نکنید تا مثل ما بدبخت نشوید.این شرکت حتی 100 هزار تومان حق چاپ کارت ویزیت را هم پرداخت نکرده اند .

    پاسخ دهید

    • رستمي
     رستمي: 3-1-2009 . 8:14 ب.ظ :

     با سلام به نظر اينجانب اظهار نظر نهاد يا سازمان واگذار كنندهء ‍‍‍پرو‍ژه ميتواند به رفع بسياري از ابهامها كمك شاياني نمايد.عدم ابراز نظر سازمان يا نهاد واگذارنده پيكان قصوررا به سمت آنها برخواهد گرداند.

     پاسخ دهید

     • عزیز کانی
      عزیز کانی: 12-7-2009 . 1:33 ب.ظ :

      اینجانب اسماعیل عزیز کانی از ابتدا در شرکت ورسک بتن مشغول بکار هستم . ما باید بدانیم کارهای عمرانی مملکتمان را باید انجام دهیم و توقع دریافت پول را به خودمان ندهیم چون برای شهر خود کار میکنیم و اگر کارفرمای محترم و شرکت ورسک بتن هر موقع پولی را داشته است به ما کارگران داده و من نیز درست است که چند ماه حقوق نگرفته ام ولی باید رهنمودهای رئیس جمهور محبوبمان را بکار گیریم تا کشور آبادی داشته باشیم و منسفانه نیست که به کارفرما فشار بیاوریم و میدانیم هر وقت پول برسد پرداختمان انجام میگیرد مانند گذشته و از همه همکاران عزیز میخواهم تحمل داشته باشند .

      پاسخ دهید

      • ایرجی
       ایرجی: 12-7-2009 . 1:36 ب.ظ :

       اینجانب بهنام ایرجی کارمند سابق شرکت اعلام میکنم به هر کدام از کسبه شهر سقز بدهکار بوده ام پرداخت نموده ام و هیچ بدهکاری ندارم

       پاسخ دهید