شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۴/۰۷/۱۴۰۱
Sunday، 22nd February 2009
11:06 am

مشكلات اداري مانع از احداث پيست اسكي سقز شده است

مدير تربيت‌بدني سقز مشكلات اداري را مانع از احداث پيست اسكي در اين شهرستان عنوان كرد
ناصر اميني امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در سنندج اظهار داشت: پيست اسكي سقز با شرايط مناسب در حاشيه شهر سقز قرار دارد و در صورت اختصاص اعتبارات لازم مي‌تواند به يكي از پيست‌هاي مهم استان تبديل شود.
وي افزود: در حال حاضر اين پيست به مشكلات اداري برخورد كرده كه در حال حاضر اختلاف نظرهايي ادارات و سازمان‌هاي متولي در مورد واگذاري زمين آن از مهم‌ترين اين مشكلات است و راه‌اندازي آن را با تأخير مواجه ساخته است.
مدير تربيت‌بدني سقز ادامه داد: علاوه بر اين نبود بالابر و امكانات مورد نياز رفاهي نيز از ديگر مشكلات پيست اسكي سقز است و اميدواريم كه مسئولان استان به ويژه مسئولان مربوطه براي حل اين مشكلات گام‌هايي اساسي بردارند.
وي با بيان اينكه ورزش در سقز از جايگاه مطلوبي برخوردار است، گفت: استقبال گسترده مردم از بخش‌هاي ورزش همگاني با حضور در همايش‌ها مويد اين ادعاست.
اميني افزود: هم‌اكنون بيش از 8 هزار و 400 نفر ورزشكار سازمان يافته و بيمه شده در شهرستان سقز وجود دارند كه از اين تعداد بيش از يك‌هزار و 700 نفر از آنان بانوان هستند.
وي همچنين خاطرنشان كرد: در حال حاضر 35 هيئت ورزشي در سقز راه‌اندازي شده‌ كه در حال حاضر 16 هيئت در بخش ورزش بانوان فعاليت خود را آغاز كرده‌اند.
مدير تربيت بدني سقز در مورد سرانه فضاي ورزشي در اين شهرستان نيز گفت: هم‌اكنون سرانه فضاي ورزشي بيش از 30 سانتي‌متر است كه اميدواريم با گسترش فضاهاي ورزشي در آينده شاهد افزايش اين سرانه باشيم.
وي افزود: پيست دو و ميداني مناسب و زمين چمن مناسب و استاندارد براي تيم‌هاي سقز در رده‌هاي مختلف را از جمله مهم‌ترين نيازهاي ورزشكاران سقزي ذكر كرد.
مدير تربيت‌بدني سقز در پايان تصريح كرد: ورزشكاران سقزي در بسياري از رشته‌هاي ورزشي از قبيل كشتي فرنگي، كشتي آزاد، دو و ميداني و چند رشته ديگر در ساليان اخير قهرمانان فراواني را در سطح استان و كشور به جامعه ورزشي تحويل داده است كه اميدواريم با حمايت بيشتر مسئولان اين آمار همچنان روند رو به رشد داشته باشد.

کد خبر: 2464


نظرات:

  1. باتشکراززحمات مسولین دلسوزاشهرمان درراه شهری بااخلاق وورزشکار سه رکه وتو بن انشاالله

  2. من فقط آرزو دارم این شهر ما کمی پیشرفت کند حالا در هر موردی .
    چون واقعا مردم این شهر هیچ امکاناتی ندارن و محرومند .