شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۴/۰۳/۱۴۰۱
یکشنبه، 1st مارس 2009
12:48 ب.ظ
علایی عضو شورای شهر

کاهش 70 درصدی صدور جواز ساخت طی ماه گذشته

alaeeیک عضو شورای شهر سقز به شارنیوز گفت به دلیل بحران اقتصادی موجود و رکود ساخت و ساز مجتمع های تجاری و مسکونی در طی سال گذشته، درآمد های شهرداری به شدت کاهش یافته و تعریف پروژه های جدید از محل درآمد های داخلی شهرداری در بودجه سال 88 به سختی میسر خواهد بود. مسعود علایی با اشاره به کاهش درخواست صدور جواز ساخت طی شش ماهه دوم امسال افزود: معمولا فصل زمستان بیشترین درخواست صدور جواز ساخت را شاهد هستیم که به دلیل وضعیت رکودی امسال، صدور جواز ساخت نسبت به سال گذشته 50 درصد کاهش یافته است. وی ادامه داد: بهمن ماه 87 به نسبت مدت مشابه در سال قبل حدود 70 درصد کاهش درخواست جواز داشته ایم که این مسئله کاهش شدید درآمدهای شهرداری را در پی داشته است. وی در پاسخ به سوالی که در مورد چگونگی استقبال مردم از تخفیف 22 درصدی عوارض اظهار داشت: از 12 بهمن به مدت یک ماه تخفیف عوارض درنظر گرفته شد که حدود 600 میلیون تومان توسط شهروندان پرداخت شد اما انتظار ما جذب عوارض بیش از یک میلیارد تومان بود که تحقق نیافت. این عضو شورای شهر تاکید کرد:با توجه به شرایط به وجود آمده بنده هیچ پروژه ای را برای سال بعد پیشنهاد نخواهم داد و امیدوارم درآمد های شهرداری کفاف هزینه های جاری را بدهد. وی از تنظیم نامه ای خطاب به نماینده مجلس خبر داد که طی آن از دولت خواسته شود به شهرداری های تا 500 هزار جمعیت، اعتبار دولتی اختصاص یابد. هم اکنون شهرداری ها دارای ردیف ثابت در بودجه سالانه دولت نیستند و باید از طریق درآمد های داخلی تامین اعتبار نمایند.کد خبر: 2580


۵ دیدگاه

 • تکنیک
  تکنیک: 3-1-2009 . 5:00 ب.ظ :

  خیلی دوست داشتم بدونم که مجموعه شهرداری و شورا چقدر در کار خودشان متخصص هستند و آیا اینان فقط شاهد اتفاقات شهر می باشند یا اینکه توان تاثیر گذاری مثبت بر روی آن را دارند.
  من به شخصه این مجموعه ها رو ناکاردان و آماتور می دانم. شاهد من :
  نمای نازیبا، معابری که بیشتر به میدان مین منفجر شده شبیه اند شهر فسقلی و ترافیک الکی و همه آنچیزهای دیگری که سقز را زشت و مرده کرده است.

  پاسخ دهید

  • نما
   نما: 3-1-2009 . 5:54 ب.ظ :

   ما که داخل پانصد هزار نفریها نیستیم! بحران درست .شورا هم بی تدبیری کرد و بودجه را انبساطی بست

   پاسخ دهید

   • سقز دوست
    سقز دوست: 3-1-2009 . 11:23 ب.ظ :

    پیشنهاد میکنم برای جبران کسری بودجه از ایجاد طرح هایی مانند آشپزخانه ریواس حمایت شود تا با گرفتن عوارض چاق و چله کسری بودجه جبران گردد.

    پاسخ دهید

    • شهروند
     شهروند: 3-3-2009 . 9:47 ق.ظ :

     … چرا زماني كه شهرداري درآمد داشت هيچ كس كاري انجام نمي داد ولي حالا در آمد نداره به فكر كار و ساخت و ساز افتاديد . من از اين تعجب مي كنم با اين همه بدبختي و بيكاري كه در اين شهر وجود دارد .

     پاسخ دهید

     • نما دوست
      نما دوست: 3-5-2009 . 5:36 ب.ظ :

      نماي عزيز بهتر است ادبيات فارسي خود را مقداري تقويت فرماييد تا 500 هزار ، يعني شهرهاي زير 500 هزار نفر جمعيت.

      پاسخ دهید