شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۹/۰۷/۱۴۰۱
Tuesday، 17th March 2009
12:23 pm

دبير هيئت دولت از روند اجراي چند پروژه‌ عمراني در سقز بازديد كرد

دبير هيئت دولت به عنوان نماينده تام‌الاختيار رئيس جمهوري از روند اجراي پروژه‌هاي دور نخست سفر به اين شهرستان بازديد كرد.

به گزارش خبرگزاري فارس از سنندج، مجيد دوستعلي ظهر امروز از پروژه كنارگذر شهر سقز به طول 9 كيلومتر با 12 درصد پيشرفت فيزيكي كه بخشي از قطعه بزرگراه مياندوآب – كرمانشاه است بازديد كرد و خدمات دولت را در راستاي توسعه همه جانبه استان‌ها عنوان كرد.

وي با بيان اينكه هدف دولت از سفرهاي استاني شناسايي عيني مشكلات و كمبودها در استان‌ها است، اظهار داشت: با اين روند زمينه خدمت‌رساني به مردم آسان‌تر است و بارزترين اين ادعا تصويب مصوبات سفر نخست هيئت دولت در استان‌ها و تحقق آنها است.

براي احداث پروژه كنارگذر سقز تاكنون 10 ميليارد ريال هزينه شده و تا اتمام اين پروژه 210 ميليارد ريال ديگر از اعتبارات ملي هزينه مي‌شود.

دبير هيئت دولت همچنين از فرودگاه سقز از مصوبات دور نخست رئيس جمهوري به اين شهرستان بازديد كرد‌.

فرماندار شهرستان سقز در اين بازديد گفت: اين فرودگاه در زميني به مساحت 170 هكتار و طول باند 2 هزار و 250 متر و پهناي 45 متر ساخته مي‌شود كه هم‌اكنون 25 درصد پيشرفت فيزيكي دارد.

كريم افشاريان افزود: تاكنون براي ساخت اين فرودگاه 45 ميليارد ريال از محل اعتبارات توسعه و توازن منطقه‌اي هزينه شده و در حال حاضر نيز مشكل تأمين اعتبار آن برطرف و اعتبار آن از محل منابع ملي تأمين مي‌شود.

دوستعلي در سفر به شهرستان سقز از روند ساخت بيمارستان 160 تختخوابي اين شهرستان كه از مصوبات دور نخست سفر هيئت دولت بود، بازديد كرد.

رئيس شبكه بهداشت و درمان شهرستان سقز، روند احداث اين بيمارستان را براي نماينده دولت تشريح كرد و گفت: براي مطالعه ساخت آن تاكنون 10 ميليارد ريال هزينه شده و 250 ميليارد ريال ديگر نيز از اعتبارات ملي براي اتمام آن هزينه مي‌شد.

فيض‌الله گلكار افزود: اين بيمارستان با عنوان 160 تختخوابي است كه تا 217 تخت هم قابل افزايش است و داراي بخش‌هاي تخصصي است.

وي خاطرنشان كرد: اين بيمارستان در زميني به مساحت پنج هكتار و زيربناي 15 هزار مترمربع در حال احداث است.

دبير هيئت دولت همچنين از دو سالن مصوب دور نخست كه در مرحله پاياني قرار دارد و همچنين از پارك در دست احداث شهرداري سقز به وسعت 37 هكتار از ديگر مصوبه دولت در اين شهرستان بازديد كرد.

عثمان رحيمي شهردار سقز احداث اين پارك را از نيازهاي اين شهر عنوان كرد و گفت: با تصويب احداث اين پارك در دور نخست سفر هيئت دولت به اين شهرستان و هزينه كرد 20 ميليارد ريال و با نگاه ويژه دولت نهم اين امر محقق شده است.

کد خبر: 2787


نظرات:

 1. این گونه که اظهار نظر شده و می توان حدس زد افتتاح فرودگاه سقز 30 سال، بیمارستان 160 تختخوابی 26 سال، پروژه جاده کنارگذر 21 سال و پروژه پارک 10 سال طول می کشد، آن وقت ها رئیس جمهور هر که باشد خوش به حالش می شود چون با کلی بوق و کرنا می آید و این پروژه های عظیم ملی را افتتاح می کند. ای کاش می شد این ها را با پروژه های استان سمنان مقایسه می کردیم یا یزد و اصفهان و چهارمحال و حتی گهکیلویه … باور کنید اینها در حد اعتبارات هزینه شده برای یک شهر 20000 نفری هم نیستند.

 2. آقای حیدری و مسولان شهر در دور دوم سفر ها هیچ پروزه ای را برای سقز کسب نکردند. هیییییچ!!
  برای بانه منطقه ویزه اقتصادی که سقز خواهان آن بود را گرفتند.
  فرمانداری ویزه چه شد؟ اقای فخره حیدری؟
  این خبر قطار هم کاملا ساخته گی است چون در هیچ خبر سراسری به ان اشاره نشد. اقای حیدری دروغ و خیانت به مردم سقز بس است. شرم کن.-\

 3. بزک نمیر بهار میاد

 4. آخه عزیز من وقتی نمایندمون سقزی نباشه وهر روز ته ساعت 12 ظهر کار کنه و با این شعار انتخاب بشه”تا کی می خواهید خروستون سقزی باشه”
  نباید بیشتر از خیانت و دروغ انتظار داشته باشیم

 5. به نظر بنده اگر اقای حیدری به جای غرور کاذب وقیافه حق بجانب بودنشون یکم بیشتر دلشون بحال مردم میسوخت و تا منافع خودشون وضع مردم خیلی بهتر میشد .اقای حیدری ایا شما وجدانتون از نظر اخلاق حرفه ایتون رحته واقعا ؟؟؟؟؟؟

 6. متشکریم دکتر بیگلری شاید کسی خبر نداشته باشه ولی ما خوب خبر داریم چه کارهایی برای سقز کردید،امیدوارم نماینده هایی که میان نصف آقای دکتر دلسوز باشن نسبت به شهرشون و به تک تک رای هایی که میدیم متعهد باشن