شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۴/۰۴/۱۴۰۱
سه‌شنبه، 28th آوریل 2009
8:13 ب.ظ

ماجرای اخراج اساتید دانشگاه آزاد

عدم تمدید قرارداد با حدود 10 تن از استاید دانشگاه آزاد که به اخراج اساتید تعبییر می شود مدتی است در محافل علمی و خبری سقز سروصدای فراوانی به پا کرده است.این افراد که عمدتا از استاید مجرب و صاحب تالیف سقزی در رشته های مختلف بوده اند جای خود را به نیروی های غیر بومی ای داده اند که از راه های دور و نزدیک برای تدریس به سقز آمده اند. مرادی رئیس دانشگاه آزاد واحد سقز در مورد این ماجرا به شارنیوز گفت: این افراد حق التدریس بوده اند و دانشگاه با جذب هیات علمی می بایست سقف ساعت کاری قانونی را برای آنها تامین کند.azadun وی در مورد چرایی استفاده از مدرسان غیر بومی اظهار داشت: طبق بخشنامه های موجود جذب هیات علمی از طریق آگهی در روزنامه های کثیرالانتشار صورت می گیرد و شرایطی ویژه ای چون مدرک، شرط معدل و… دارد که کسانی که واجد این شرایط بودند می توانستند در متقاضی استخدام باشند لذا بومی یا غیر بومی بودن اعضای هیات علمی استخدام شده به عنوان شرط مطرح نبوده و به همین دلیل است که مثلا مدرسی از بروجرد که واجد شرایط بوده به استخدام دانشگاه آزاد سقز درآمده است. وی افزود: دانشگاه آزاد اقدام به حذف رشته ادبیات فارسی نمود و به همین دلیل نیاز دانشگاه به مدرسان این رشته کم شد و مجبور به عدم تمدید قرار داد با آنها شدیم که امری طبیعی است.کد خبر: 3205


۱۴ دیدگاه

 • ناشناس
  ناشناس: 4-29-2009 . 10:58 ق.ظ :

  به نظرمیادآقای مرادی نیز مانند سایر مدیرا ن درفکر

  پاسخ دهید

  • همشهری
   همشهری: 4-29-2009 . 3:30 ب.ظ :

   وقتی ریس دانشگاه غیر بومی باشد خب معلوم است که بومی بودن برای ایشان ملاک نیست.گل بود به سبزه نیز آراسته شد.

   پاسخ دهید

  • ما موستا
   ما موستا: 4-29-2009 . 4:18 ب.ظ :

   برادر عزیز خبر نگار شار نیوز چرا فقط از یک طرف ماجرا خبر تهیه می کنی و از همین استادان نیز گزارش واقعی نمی گیریدتا سیه روی شود هر که در او غش باشد. به زودی اگر خدا بخواهد کوس طبل رسوایی عملکردهای مرادی به صدا در خواهد آمد. فقط یک نشانه از دروغهای نامبرده آیا شخصی به نام هاشمی که از مهاباد آمده واجد آن شرایط گفته شده بود؟اگر ایشان بر گفنه های خود اصرار بنمایند تمام حقایق را با نام و نشان و مدرک افشا مینماییم.شما هم سعی کنید مدافع حقیقت و عدالت باشید.

   پاسخ دهید

   • ناشناس
    ناشناس: 4-29-2009 . 8:27 ب.ظ :

    لطفا بنویسید چه کسانی و با چه مدرک و سابقه ای اخراج شده اند و چه کسانی جایگزین شده اند. چون خبرتان مقداری گنگ است.

    پاسخ دهید

    • بهار
     بهار: 5-2-2009 . 1:36 ق.ظ :

     سپردن كار ازسوي مديران مافوق به افرادي نالايق وناكارامدكه دانشگاه رابه مكاني براي عقده گشايي هاي خود تبديل كرده وبالاتر وعلمي تر از خودرابرنمي تابند نتيجه اي بهترازاين نخواهد داشت .

     پاسخ دهید

     • hemn
      hemn: 5-2-2009 . 11:13 ق.ظ :

      وێرای سلاو
      مامۆستای حه‌ق التدریس به‌ شێوه‌ی ره‌سمی دانامه‌ زرێ تا ده‌رکرێ.زۆربه‌ی ناوبراوان مامۆستای اموزش و پرورش ن قراردادی ئه‌وان ته‌نیا بۆ ماوه‌ی تێرمێک ده‌به‌سترێ. و پاشان دانشگا هیچ به‌رپرساریه‌تێکی نامێنێ. پا شان که‌سێکی وه‌کوو به‌ریز ساحێبی به‌ نیزیک 80ساڵ ته‌مه‌ن ده‌توانه‌ کارایی هه‌ بێ؟

      پاسخ دهید

      • هه واره به رزه
       هه واره به رزه: 5-6-2009 . 6:29 ب.ظ :

       برای به ریزبه نیوی (hemn)تکایه له به رئه وه ی جه نابت وه کوو که سیکی خوینه وار خه ریکی له سه رکه سیکی وه کوو جه نابی ساحیبی رای خوت ده ر ئه بریت لانی که م توزیک فیری کوردی نووسین ببه!!!!

       پاسخ دهید

       • بی نشان تر از همیشه:19 اردیبهشت، سقز
        بی نشان تر از همیشه:19 اردیبهشت، سقز: 5-9-2009 . 7:08 ب.ظ :

        این آقایانی که به عدم تمدید قرارداد خود معترض بوده و بر کوس رسوایی می زنند آیا هیچ می دانند که خود بنگاه معاملاتی دیگری به نام دانشگاه پیام نور در اختیار دارند و «ده ستی چه وری خویان به سه ر ئه وانا ئه ساون» همان بلایی که به سرشان آمده بر سر دیگران آورده اند آیا از خاطر مبارکشان پاک شده است که به بهانه های واهی از تمدید قرارداد مدرسان پیام نور خودداری می کردند. این اتهامات بر آنها نیز وارد است که خود وارد می کنند.آیا از یاد برده اند آن زمانی که به عنوان رئیس به آنها مراجعه می شد چه جواب های سرابالایی می دادند و چه باند و باند بازی هایی به راه می انداختند؟

        پاسخ دهید

        • سیخورمه
         سیخورمه: 5-12-2009 . 1:39 ب.ظ :

         گنگ بودن یک خبر موجب به جای روشنگری ، موجب ابهام و سردرگمی می شود. کاش خبرنگاران عزیزی به این سطح برسند که خبرها را به طور صحیح و نیز روشن و از دو طرف نقل نمایند تا ابهام از ذهن خواننده بزداید. دی چنین حالتی خبر می تواند موجب برخی اصلاحات اجتماعی شود. اما اگر خبر گنگ باشد یا یک طرفه نقل گردد موجب تخریب نیز خواهد شد.
         هر چند بنده موافقم افرادی که قبلاً خود سمت ریاست را داشتند و با ندانم کاری و استبداد از توسعه نیروی انسانی دانشگاه های سقز جلوگیری می کردند اکنون خود باید چوب تکرار رویکردهای خویش را بخورند که در جامعه ترویج داده اند. اگر افراد قوی را جذب نماییم موجب تقویت خودمان خواهد شد. من نمی دانم که رئیس کنونی دانشگاه آزاد سقز چگونه است و یا افرادی که اکنون دیگر به کار گرفته نمی شوند چه کسانی هستند. اما این را می دانم که افراد لایق در سقز زیاد داریم اعم از بازنشسته، فرهنگی و یا آزاد اما به دلیل ناکارآیی بودن مدیران قبلی دانشگاه پیام نور و دانشگاه آزاد، بسیاری از این سرمایه های اجتماعی، اخلاقی و علمی جذب جاهای دیگر شدند و سقز از آنها بهره ای نمی برد.

         پاسخ دهید

         • دانشجو
          دانشجو: 8-3-2009 . 8:47 ق.ظ :

          رفتن مرادي كه دانشگاه را به ميدانگاه مبادلات كشانده بود براي سقزيها مسرت بخش بود به اميد روزي كه چانه زني نماينده بانه در مجلس در دانشگاه پيام نور هم پايان داده شود آقاي حيدري بايد چوب خيانت به مردم سقز را بخورند كيسه هاي پول را به جيب بانه اي ها سرازير كرد وسقزي ها را در فقر نگه داشت روساي دانشگاه پيام نور وآزاد را به ميدان گاه آورد ونخبگان سقز را راهي غربت كرد دانشگاه پيام نور هم به سرنوشت دانشگاه آزاد دچار شده است نا استادان يعني دستياران علمي چون با رئيس سر وسري دارند در روز سه ساعت در دانشگاه حضور دارند هركسي خوشگل باشد نمره خوب ميگيرد اما بيچاره زشتها ؟ وهزاران دزدي مالي و……توسط مسئولين جديد ومورد علاقه رئيس جديد

          پاسخ دهید

          • ناشناس
           ناشناس: 8-30-2009 . 11:07 ق.ظ :

           تازه اول داستان است بقیش روگوش کنیدامان ازعاقبت کل دانشگاه آزادمثلااسلامی

           پاسخ دهید

           • پريسا
            پريسا: 9-3-2009 . 8:08 ق.ظ :

            از قديم گفتن چراغي كه به خانه رواست به مسجد حرام است.اما گوش شنوا . . . كو !

            پاسخ دهید

            • محمودي
             محمودي: 12-18-2009 . 2:40 ب.ظ :

             خدا لعنت كند كسي را كه بر اساس رابطه بازي استخدام مي كند و حق من و امسال مرا كه 19 سال تحصيل كرده ايم را پايمال مي كند-الهي آمين

             پاسخ دهید