شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۷/۰۴/۱۴۰۱
پنج‌شنبه، 6th نوامبر 2008
11:18 ب.ظ

سرقت سنگ تاریخی روستای باشماق سقز

سنگ تاریخی- زیارتی شیخ حسن مولان آباد روستای باشماق به سرقت رفت.شب شنبه 11/8/87 افراد ناشناس با شکستن پنجره مسجد و ورود به داخل آن با استفاده از تجهیزات پیشرفته اقدام به شکستن نرده های محافظ سنگ نموده و آن را سرقت کرده اند. اگرچه در مورد جنس و قیمت این سنگ اظهارنظر رسمی صورت نگرفته، اما در اظهارات غیررسمی ارزش این سنگ را صدها میلیون تومان عنوان می کنند. .لازم به ذکر است این سنگ حدود 300 سال پیش توسط شیخ حسن مولان آباد به این روستا آورده شده بود که دارای خاصیت درخشندگی در برابر نور آفتاب بوده و از آن برای ساعت شرعی و تقویم روز نیز استفاده می شد و در میان مردم منطقه از احترام و اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد که سرقت آن باعث اندوه ونگرانی مردم منطقه شده است.کد خبر: 323


۳ دیدگاه

 • ناشناس
  ناشناس: 11-9-2008 . 11:20 ق.ظ :

  سایت خیلی زیبا شده است دمتان گرم

  پاسخ دهید

  • میدیا
   میدیا: 12-23-2008 . 10:48 ب.ظ :

   سرقت طلاها کم نمود که این سرقت هم اضافه شد و شد قوز بالا قوز. به غیرت دزدها هم باید احسنت گفت که چنین چیزی رو که به فکر کم کسی میرسید دزدیدند.

   پاسخ دهید

   • شیلان
    شیلان: 10-7-2009 . 12:58 ب.ظ :

    بهتر این بود قبل از قیمت گذاری از کارشناسان در این باره سوال میشد . از گذشته های دور استفاده از سنگهای مرمر در پنجره ها مرسوم بود زیرا نور را به درون هدایت مینموده و ارزش گذاری 100میلیونی برای تخته ای سنگ مرمر ؟!… ضمنا” سنگ مذکور در کانی دینار مریوان توسط نیروی انتظامی کشف و ضبط شد البته غارتگران به طمع یافتن در و گوهر ! ان را به چند تکه تقسیم کرده بودند.

    پاسخ دهید