شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۴/۰۴/۱۴۰۱
پنج‌شنبه، 7th می 2009
11:00 ق.ظ
با همکاری شهرداری و سرمایه گذار بخش خصوصی

قرارداد ساخت مجتمع تجاری در محل پارکینگ شهرداری منعقد شد

ظهر  روز چهارشنبه16/2/88، یکی از مهمترین قرارداد های تاریخ سقز که ارزشی بیش از 10 میلیارد تومان دارد در دفتر شهردار سقز منعقد شد و طی آن مقرر گردید سرمایه گذار بخش خصوصی با همکاری شهرداری سقز در محل پارکینگ شهرداری واقع در میدان آزادی عملیات ساخت مجتمع تجاری عظیمی را آغاز کنند و کمی آن طرف تر در گاراژ اطمینان نیز پارکینگ طبقاتی بزرگی ساخته شود.

در جلسه امضای این قرارداد که میان شهرداری و آقای جمال رحیمی -اهل بانه-بسته شد، سه تن از اعضای شورای شهر سقز، اعضای دایره حقوقی و مسئول واحد شهرسازی شهرداری نیز حضور داشتند.عثمان رحیمی طی سخنانی عقد این قرار داد را بسیار به سود آبادانی شهر سقز دانست.

DSC08780

شهردار سقز در ابتدای این جلسه اظهار داشت: پیرو اجرای سیاست های کلی اصل44 مبنی بر سپردن امور به بخش خصوصی، ما نیز در شهرداری سقز جهت اجرای پروژه ساخت مجتمع تجاری در محل پارکنیگ شهرداری با آقای جمال رحیمی به توفق رسیدیم که بر طبق آن قرار است ایشان در زمینی به مساحت حدود 1800 متر طی 18 ماه مجتمعی 4 طبقه احداث کنند.طبق این توافق تا پایان این مدت، از گاراژ اطمینان که در 150 متری پارکینگ فعلی شهرداری واقع است به عنوان پارکینگ استفاده خواهد شد.در ضمن توافق شده پس از پایان احداث مجتمع تجاری، در محل گاراژ عملیات ساخت پارکینگ طبقاتی 4 طبقه و سقف نیز آغاز شود که به حل مشکل ترافیک بسیار کمک خواهد کرد.

شهردار سقز در خصوص جزئیات توافق حاصل شده با این سرمایه گذار افزود:کلیه هزینه های تامین زمین و عوارضات به عهده شهرداری بوده و مابقی هزینه ها از جمله هزینه ساخت و ساز، سیستم گرمایشی، آسانسور، پله برقی، به عهده سرمایه گذار است که البته شهرداری طی انجام مراحل ساخت موظف به نظارت نیز می باشد.

وی افزود:بر اساس توافق به دست آمده، در پایان کار 37 درصد مالکیت این مجتمع تجاری متعلق به شهرداری خواهد بود.

وی همچنین گفت:همزمان با آغاز به کار ساخت این مجتمع تجاری، درآمد حاصل از گاراژ اطمینان که به عنوان پارکینگ مورد استفاده قرار خواهد گرفت، به طور کامل به شهرداری تعلق خواهد گرفت.

شهردار سقز در مورد ساخت پارکینگ طبقاتی و منافعی که به شهرداری تعلق خواهد گرفت گفت: پس از پایان کار مجتمع تجاری، سرمایه گذارموظف شده ساخت این پارکینگ طبقاتی را طی یک سال به پایان برساند که کلیه هزینه های تامین زمین و ساخت و ساز این پروژه را هم آقای رحیمی تقبل کرده اند.

مقرر شده است 20 درصد مالکیت این پارکینگ نیز به صورت مادام العمر در اختیار شهرداری قرار بگیرد،که توافق ساخت این پارکینگ طبقاتی ضمن ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری، از بار ترافیکی آن نقطه از شهر هم به صورت چشمگیری کاسته می شود.

شهردار سقز در پاسخ به سوال شارنیوز که آیا این پروژه در شورای شهر و فرمانداری به تصویب رسیده است اظهار داشت:سه عضو شورای شهر در این جلسه حاضر هستند که این نشان از همراهی شورا دارد اما پیش از این در مورد این قرارداد با هفت عضو محترم شورای شهر سقز جلسه ای برگزار شده و آنها موافقت خود را اعلام کرده اند. بعد از امضای قرارداد نیز یک نسخه از آن به شورای شهر جهت تصویب ارسال خواهد شد.همچنین با حسن نیتی که از فرماندار محترم  و علاقه ایشان به تسریع روند

DSC08772

عمران و آبادنی سقز و البته با توجه به لزوم اجرای سیاست های کلی اصل 44 همراهی و موافقت این بزرگوار نیز قطعی به نظر میرسد.

عثمان رحیمی در پایان سخنان خود تصریح کرد:اجرای این پروژه با ایجاد 300 شغل به صورت مستقیم و نزدیک به 1000 شغل غیر مستقیم  تاثیر بسیار عمده ای بر شهر سقز خواهد داشت و همینجا از آقای جمال رحیمی به خاطر این سرمایه گذاری تشکر میکنم.

بعد از گفتگو در مورد پاره ای ازجزئیات و حصول توافق نهایی، قرارداد به امضای شهردار سقز و جمال رحیمی رسید.

سرمایه گذار این پروژه در مورد رقم پیش بینی شده این سرمایه به شارنیوز گفت: ساخت هر دو پروژه در طی 30 ماه حدود 10 میلیارد تومان هزینه در برخواهد داشت.

وی گفت: البته این تنها سرمایه گزاری من در سقز نبوده و پیش از این، یک مجتمع تجاری دیگر و چند پروژه ساختمانی را به انجام رسانده ام.

جمال رحیمی روند حصول توافق با شهرداری را در این پروژه مطلوب ارزیابی کرد و افزود: هم شهردار محترم  و هم معاونان ایشان چون قصد خدمتگذاری دارند در رسیدن به این توافق بسیار خوب عمل کرده اند .

 این امیدوارمی وجود داردکه با اتمام این پروژه های بخشی از بازار تجاری منطقه جذب شهر سقز شده و موجب ایجاد رونق در کسب وکار و آبادانی سریعتر شهر شود.

کد خبر: 3286


۲۷ دیدگاه

 • salah ramazanian
  salah ramazanian: 5-7-2009 . 11:14 ق.ظ :

  slaw,la laian khomava vako shahrvandeky saghezy zor spasy sharadary va aghay rahimy sarmaia gozar) akam,hivay (0movafaghiatem boyan haya,spas

  پاسخ دهید

  • ساقي
   ساقي: 5-7-2009 . 8:58 ب.ظ :

   با سلام بهتر بود قسمتي از همين جا را باركينك ميكردندو اميدوارم باعث اختلاف بين كاسبكاران سقز و بانه نشود

   پاسخ دهید

   • امیدپ
    امیدپ: 5-7-2009 . 9:55 ب.ظ :

    بژی کاک جمال هر سرکوتو بیت براستی کارگوره بو خلکی سقز وبانه دکیت زور سپاس

    پاسخ دهید

    • احمدی
     احمدی: 5-8-2009 . 1:22 ق.ظ :

     باسلام.ببخشید پس پروژه‌ی بازارچه‌ی رجبی و
     شرکا که‌ قرار بود در مسیر سقز بانه‌ احداث
     شود چی شد؟ شایعات زیادی در مورد ان دهان به‌ دهان در شهر میگردد.

     پاسخ دهید

     • هم نفس*F*
      هم نفس*F*: 5-8-2009 . 1:39 ق.ظ :

      اگر اولش به فکر آخرش نباشي
      آخرش به فکر اولش مي افتي

      پاسخ دهید

      • hmid
       hmid: 5-8-2009 . 6:54 ق.ظ :

       سقز بعنوان یکی از قدیمیترین شهرهای ایران واقعا احتیاج به شهر سازی متمدنانه تری دارد.نمی بایست میدان ماست کاروانسرای تاجبانچی و……….اکنون جوابگوی نیازهای اینشهر باشند.این امکان جدید میتوانند ارتقا دهنده امیالهای خفته صدها ساله مردم این شهر و اطراف باشد.ممنون میشوم اگر ادرسها راانجنان بدهید که ما هم انرا بفهمیم چون سی سالی است که سقز را ندیده ایم. ممنون

       پاسخ دهید

       • ر.اردیبهشت 1388
        ر.اردیبهشت 1388: 5-8-2009 . 7:14 ق.ظ :

        تشکر وسپاس برای شهردارو سرمایه گذار امید است

        پاسخ دهید

        • ع - م
         ع – م: 5-8-2009 . 7:52 ق.ظ :

         آقاي جمال رحيمي
         با انجام چنين پروژه هاي كه واقعاتوسط بخش خصوصي اجراي محقق مي شود وباعث ايجاد شغل و رونق بازار وجلب مسافرين خواهد شد كمك شاياني به شهرسقز مي نمائيد لذاازخداوند متعال آرزوي سربلندي وتوفيق را براي شمادارم

         پاسخ دهید

         • فواد
          فواد: 5-8-2009 . 11:25 ق.ظ :

          ماندوو نه بوون و سپاس فراوان بو کاک جه مالی خوشه ویست.
          کاک جه مال بزانه ئه م کارا نه له به ر چاوی خه لکی سه قز ون نابیت. هه ر وه ها که له به ر چاوی خوای گه و ره ون نابی.
          یا خوا هه ر به ر ده وام و سفره ت پربه ره که ت بی کاکه جه مال گیان.
          هیوا دارم ده و له مه نده سه قزیه کانیش له بیری ها و شاریه چه و ساوه کانیان بن. به و هیوایه .
          سپاسی مالپه ری جووان و زور به ریزی شارنیوزیش ئه که م. ده ست و چاوتان خوش بیت .

          پاسخ دهید

          • ف
           ف: 5-8-2009 . 11:36 ق.ظ :

           بنده هم سوالی مشابه دوست عزیز آقای احمدی برایم پیش آمد. قرار بود در ورودی بانه دو بازارچه و مجتمع رفاهی احداث شود. از شما دوستان عزیز شارنیوزی تقاضا دارم زحمت بکشید و این مطلب را هم دنبال کنید. اگر می توانستید یک مصاحبه با شهردار محترم سقز داشته باشید خیلی عالی می شد. با تشکر از شما.

           پاسخ دهید

           • کاروان
            کاروان: 5-9-2009 . 2:18 ق.ظ :

            بنظر من برای شروع عالی است.
            اما نیاز به سرمایه گذاریهای کلان دیگر نیز وجود دارد تا به رونق نسبی در سطح شهر فقیرمان برسیم.

            پاسخ دهید

            • جلیل
             جلیل: 5-9-2009 . 9:54 ق.ظ :

             باسلام وتشکر از شهردار محترم وتوانای شهرستان سقز احداث این طرح افتخاری است برای شهر سقز واز سرمایه گذار محترمهم نهایت تشکرو قدردانی راداریم چون میدانیم باحضور اقای جمال رحیمی این طرح هم مانند طرحهای دیگر این شهر باستانی نخواهد شد وبه زودی به بهره برداری میرسد

             پاسخ دهید

             • محمد
              محمد: 5-9-2009 . 2:25 ب.ظ :

              با تشکر از سرمایه گزار محترم آقای رحیمی…این پروژه قطعا باعث پیشرفت و آبادانی سقز و حومه خواهد شد.

              پاسخ دهید

              • datiss
               datiss: 5-9-2009 . 7:11 ب.ظ :

               ba rassty sarnj rakesha hiva daram 30 mang nabe ba 300 mang datiss la chaina

               پاسخ دهید

               • محمد
                محمد: 5-10-2009 . 5:49 ب.ظ :

                با سلام
                لطفا امکان دارد بیان بفرمائید که این آقای رحیمی چه نسبتی با جناب شهردار آقای عثمان رحیمی دارند.
                آیا نحوه واگذاری این پروژه از طریق مناقصه بوده یا از روی روابط؟؟؟

                پاسخ دهید

                • فه رهاد
                 فه رهاد: 5-11-2009 . 12:52 ق.ظ :

                 ئینشاالله سه ری وه خت ته واو بیت و وه کوو پروژه کانی تر نه بیت!!!

                 پاسخ دهید

                 • khabat
                  khabat: 5-11-2009 . 2:58 ب.ظ :

                  با تشکر از اقای جمال رحیمی که سرمایه گذاری این طرح را پذیرفتند. همچنین از جناب شهردار هم برای تلاش در امضای قرارداد سپاس گذاریم چون این طرح چند سالی بود که به دلیل نبود اعتبار مسکوت شده بود.امیدوارم دو طرف به تعهدات خود عمل کرده تا هر چه سریعتر طرح اجرا شود و دوباره فراموش نشود.

                  پاسخ دهید

                  • نما دوست
                   نما دوست: 5-12-2009 . 12:35 ق.ظ :

                   از شوراي شهر شهردار و سرمايه گذار سپاسگذارم. اميدوارم كج انيشان و سقز نما دوستان مانع انجام پروزه نشوند . گرچه صداي سنگها بر در و ديوار شهر به گوش مي رسد.

                   پاسخ دهید

                   • ALI M SVIDEN
                    ALI M SVIDEN: 5-12-2009 . 4:29 ق.ظ :

                    ba hangaveky zor bashy dezanemu sary rez bo avay ke kary va bash le sharekemanda jebeje deka dadenewenem !belam??????????belam nebet ba hoy avay kela pal em kareda parkyshar lavey ke kerduyane aqayany sharedary verantery peken !zor ba daxeva bo au parke xosha ke avay be ser hat¨!

                    پاسخ دهید

                    • شهروندی
                     شهروندی: 5-12-2009 . 6:57 ب.ظ :

                     با سلام
                     از طرف خودم و دیگر شهروندان سقزی انتخاب و آعاز به کار هیئت رئیسه جدید شورا را تبریک گفته و این حرکت اساسی وتاریخی که نشان از شعور و فهم بالای این عزیزان و شهردار در جهت آبادانی وگسترش اقتصاد سقز ،رونق بازار تجاری منطقه و اشتغالزایی برای حد اقل 500 خانوار را دارد نمود بارز تفکر شورایی و دلسوزی برای مردم سقز را دارد می نماید که کسانی همچون اولیایی که عرقی برای سقز ندارند و هیچ کار اساسی شکل ندادند باید از این عزیزان الگو بگیرند و در راستایی آبادی سقز به همراه دیگر اعضاء تلاش نمایند و به شعارهای تو خالی اکتفا نکنند .
                     از دور دست عزیزانی چون وثوقی – اسماعیلی – علایی – زارعی و شهردار آقای رحیمی را بوسیده و با توجه به تفکرات جوان و زیبایشان امید واریم شاهد رونق هرچه بیشتر سقز در طول این دو سال باشیم و مردم نیز عملکردشان را منصفانه به قضاوت بنشینند.

                     پاسخ دهید

                     • اصلاح طلب
                      اصلاح طلب: 5-12-2009 . 9:58 ب.ظ :

                      سلام و علیکم

                      ممنونم از شار نیوز خیلی مرسی

                      راستش از وقتی این شورا ریسشون عوض شده مردم دارند کم کم فرق احساس میکنند
                      من که خوشم اومد
                      حقا که فرق فاحشی بین این اکیپ با اکیپ قبلی احساس میشه به نظر من اگه رئیس و بقه بومی باشند اینجوری بازدهی دارند
                      ولی اون اکیپ قبلی اصلا” انگار نه انگار شهر چیه آبادانی چیه و…… ولی این دوره اسمایلی و زارعی و وثوقی دارند خوب پیش میرند دست مریزاد میگم بهشون مرسی
                      وقتی میگند انتخواب خوب و اصلاح شورا یعنی این بازم خیلی ممنون نه تنها خودم بلکه از طرف اونای هم که امکانات ندارند بنویسند

                      پاسخ دهید

                      • شاهو
                       شاهو: 5-16-2009 . 4:47 ب.ظ :

                       سلام .ازشما اقاي رحيمي وشهردار ممنون كه مي خواهيد چنين گام بلندي براي مردم سقز برداريد ولي ساخت چنين مجتمع با اين هزينه نمتواند اشتغال زيادي فراهم كند چون ديگر مجتمع هاي سقز طبقات 2و3 انها خالي هستند اي كاش اين سرمايه را براي احداث كارخانه اي تا براي جوانان اشتغالي فراهم مي شود به كار مي بردنند.با تشكر

                       پاسخ دهید

                       • همشهری
                        همشهری: 5-20-2009 . 4:11 ق.ظ :

                        در تعجبم وحیران مانده ام چرا تاکنون کسی به این موضوع فکر نکرده واظهار نظری ننوشته که آیا بهترین دلیل برای حذف فراخوان عمومی وبرگزاری مناقصه غیر از معامله پشت پرده شهردار واعضاء شورا با پیمانکار چی میتواند باشد . دوستان فکرتان را به کار بیندازید این زمین سرمایه همه ماست ونگذارید به تاراج ببرند وجیبشان را از پول ما پرکنند.

                        پاسخ دهید

                        • مژده
                         مژده: 5-27-2009 . 10:09 ب.ظ :

                         به نظر بنده از این قرارداد بوی نوعی رشوه خواری از طرف شهردار وشورای شهر به مشام میخورد چون اگه رشوه در کار نیست چرا پروژه ای به این بزرگی پشت پرده ودور از فراخوان عمومی انجام میشود جای تعجب است

                         پاسخ دهید

                         • nizam
                          nizam: 5-28-2009 . 10:10 ق.ظ :

                          kare foqoladeei hast.tashakor mikonam az aqay rahimi

                          پاسخ دهید

                          • سید مهدی حسینی
                           سید مهدی حسینی: 12-2-2009 . 1:32 ق.ظ :

                           با اهداء سلام .
                           من آمادگی خودم رو در بحث تجهیز پارکینگ این مجموعه اعلام میکنم .
                           تلفن تماس : 09122340790

                           پاسخ دهید

                           • سید مهدی حسینی
                            سید مهدی حسینی: 12-2-2009 . 1:36 ق.ظ :

                            دوباره سلام .
                            اگر هم اشتباهی از نظر شما عزیزان در این قرارداد بوده حالا بیایم با کمک و مشارکت در این پروژه شهرتون رو آباد کنیم . من هم حضرم در زمینه آسانسور هم پله برقی و هم پارکینگ های مکانیزه با مجموعه آقای رحیمی همکاری کنم

                            پاسخ دهید