شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۴/۰۴/۱۴۰۱
شنبه، 16th می 2009
11:43 ق.ظ
با حضور رئیس ستاد استان کردستان

دومین نشست عمومی ستاد موسوی در سقز برگزار شد

 دومین نشست هم اندیشی انتخابات روز پنج شنبه 24/2/88 به میزبانی ستاد مهندس میر حسین موسوی در سقز برگزار شد و طی آن حسین فیروزی رئیس ستاد موسوی در استان کردستان به سخنرانی پرداخت.
در ابتدای مراسم احمد عزیزی رئیس ستاد موسوی در سقز ضمن خیر مقدم به حاضرین، گزارش کوتاهی از اقدامات و فعالیتهای انتخاباتی ستاد موسوی در سقز ارائه داد.
سپس حسین فیروزی رئیس ستاد میرحسین موسوی در استان کردستان در ابتدای سخنان خود با اشاره به فضای نابرابر رسانه ای و محدودیت های این ستاد در پیشبرد برنامه های تبلیغی گفت” در این شرایط انتظار می رود هر شهروندی یک ستاد انتخاباتی باشد و در جهت آگاهی بخشی و اطلاع رسانی تلاش نماید”. رئیس ستاد اصلاح طلبان کردستان با بر شمردن دیدگاههایی مبنی بر شرکت یا عدم شرکت در انتخابات گفت” خواست و مطالبه اصلی جامعه تغییر مناسبات جاری به سوی روندی مطلوب تر و امیدبخش تر است و عدم شرکت در انتخابات عملاً به استقرار وضعیت نامناسب فعلی منجر خواهد شد”.
وی افزود” باید جریانهای سیاسی با نگاهی کارشناسی، تدریجی و استقرایی وضعیت فعلی و عملکرد دولت را در حوزه های مختلف مورد تحلیل و نقد قرار دهند و متناسب با آن برنامه و راهبردهای خود را جهت  اداره کشور، آگاه سازی و اثربخشی به اطلاع جامعه برسانند. در شرایط فعلی سوال این است که ما به لحاظ شرایط داخلی و خارجی در شرایط مناسبی قرار داریم یا نه؟
حسین فیروزی با ارائه تحلیلی در این خصوص گفت” صادر شدن 3 قطعنامه در شورای امنیت علیه کشور و تحریم اقتصادی، پیگیری سیاست خارجی در فضایی توام با تنش و تحریک، کاهش سرمایه گذاری خارجی در کشور و معلق شدن قراردادهای کلان و … بخشی از نتایج عملکرد دولت در حوزه خارجی و بین المللی بوده؛ عدم اجرای قانون برنامه چهارم، رشد تورم و بیکاری، حذف نهادهای ناظر و تصمیم ساز از جمله سازمان مدیریت و برنامه ریزی و شوراهای عالی،کاهش سرمایه گذاری و ارزش افزوده، رکود طرحهای عمرانی و زیرساخت ها، بی توجهی به خواسته های صنفی و اجتماعی و …. از جمله نتایج عملکرد دولت بوده که مشکلات زیادی بدنبال داشته اشت. آیا در چنین شرایطی شایسته است ما بی تفاوت باشیم؟ مسلماً لازم است اقدامات فوری جهت توقف این روند و بازگرداندن مسیر عقلانی، کارشناسی، توسعه، حذف شکافها، شکوفایی اقتصادی و … در اداره امور کشور ضروری است”.
وی با اشاره به برنامه های انتخاباتی اصلاح طلبان گفت” اصلاح طلبان کشور و کردستان بر اساس شاخصه های 1- شخصیت ( ثبات شخصیتی و دارای تجربه و سوابق مدیریتی کارآمد) 2- برنامه محوری (انسجام و عملیاتی بودن برنامه ها) 3- مقبولیت و میزان رای آوردی به بررسی وضعیت کاندیداهای فعلی پرداختند و میرحسین موسوی را به عنوان کاندیدای خود معرفی  کردند و ما باید با ارائه برنامه های وی در عرصه مختلف و اطلاع رسانی به مردم و نسل جوان در جهت شناخت موثرتر جامعه و انتخاب آگاهانه تلاش نماییم”.
وی در پایان سخنانش اظهار داشت” انتخاب موسوی مساوی با شروع فصل جدیدی از شیوه ی مطلوب مدیریت، قانون گرایی، تحقق مطالبات مردم و ارتقاء شان و کرامت شهروندان خواهد بود”.
در ادامه جلسه پرسش و پاسخ با حضور حسین فیروزی، محمدکریم اسدبیگی رئیس جبهه مشارکت استان و احمد عزیزی برگزار شد و به سوالات حاضرین در خصوص انتخابات و برنامه های موسوی پاسخ داده شد.

کد خبر: 3363


۳ دیدگاه

 • ارسلان
  ارسلان: 5-16-2009 . 6:32 ب.ظ :

  اینگونه جلسات بر ژرف اندیشی کمک میکند

  پاسخ دهید

  • h-a
   h-a: 5-18-2009 . 8:11 ق.ظ :

   عاقلنه ترين كاراين است ازتخريب واهانت به تبليغ وفصاحت روي آوريم وعده ديدارپاي صندوقهاي راي انشا الله

   پاسخ دهید

   • همشهری
    همشهری: 5-20-2009 . 4:35 ق.ظ :

    سخنان آقای فیروزی عقلانی است وبر منطق استوار است .ما باید دراین شرایط حساس واقعا” یک تصمیم سرنوشت ساز بگیریم و ازتفرقه بپرهیزیم . پیروزی از آن عاقلان است

    پاسخ دهید