شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۱/۰۴/۱۴۰۱
شنبه، 16th می 2009
9:45 ق.ظ

انتشار مذاکرات شورای شهردر مورد احداث مجتمع تجاری در محل پارکینگ شهرداری

شورا شهر سقز جهت تنویر افکار عمومی در مورد احداث مجتمع تجاری در محل فعلی پارکینگ سقز، صورت جلسه تاریخ 21/2/88 را که منجر به تصویب این پروژه و همکاری با آقای جمال رحیمی شد را در اختیار شارنیوز قرار داد که متن کامل این صورت جلسه به شرح زیر است:

حاضرين در جلسه : جلسه با حضور اكثريت اعضا رأس ساعت مقرر در محل شوراي اسلامي شهر سقز با تلاوت آياتي چند از كلام‌ا… مجيد تشكيل گرديد .

ناطقين و اهم مذاكرات : آقاي عليرضا اسماعيلي با ذكر ياد و نام خدا و خيرمقدم حاضرين در جلسه اظهار داشت در فروردين ماه سال جاري اعضاي محترم شورا و آقاي جمال رحيمي سرمايه‌گذار بخش خصوصي و آقاي شهردار جلسه‌اي در شهرداري پيرامون طرح پيشنهادي احداث مجتمع تجاري شهرداري واقع در خيابان امام محل پاركينگ فعلي داشتند كه بعد از بحث و تبادل نظر پيرامون پروژه فوق با سرمايه‌گذار بخش خصوصي نهايتاً كليه اعضا با كليت موضوع مبني‌بر مشاركت بخش خصوصي در ساخت مجتمع تجاري در راستاي اصل 44 قانون اساسي موافقت نمودند و مقرر شد كه شهرداري محترم با آقاي رحيمي سرمايه‌گذار بخش خصوصي توافقات خود را مستند كرده و جهت تصميم‌گيري نهايي به شوراي شهر ارسال دارند لذا اين جلسه در ادامه جلسه فوق و به منظور تصميم‌گيري براي اجرايي كردن پروژه مذكور كه به ميمنت ورود رهبر عظيم‌الشأن مسلمين آيت‌الله خامنه‌اي به سقز عقد قرارداد گرديده مي‌باشد .

آقاي اسماعيلي در ادامه گفتند هم‌چنان‌كه اعضاي شورا در جلسات متعدد و به عناوين مختلف اين مطلب را اعلام داشته‌اند  كه شهرداري در راستاي ساخت شهربازي سرپوشيده ، احداث سالن فرهنگي ، شهربازي روباز در حاشيه رودخانه ، احداث              هتل ، موزه ، بازارچه تجاري در محل بازار روز ، پاركينگ طبقاتي ، بازارچه بزرگ تجاري ـ تفريحي ـ توريستي در ورودي           سقز ـ بانه آمادگي مشاركت با بخش خصوصي با شرايط معين را دارد لذا مجدداً اين مطلب يادآور مي‌شود كه شوراي شهر        و شهرداري با هر نوع پيشنهاد بخش خصوصي براي سرمايه‌گذاري و مشاركت با شهرداري در اجراي پروژه‌هاي عمراني با       كمال ميل استقبال مي‌نمايد .

سپس آقاي علايي اظهار داشتند كه پروژه مذكور از لحاظ اشتغال‌زايي ، گردش پول و سرمايه ، رونق توريسم تجاري و جذب گردشگر ، كمك به زيباسازي ديد و منظر شهري و كاهش معضلات ترافيكي و در راستاي توسعه اقتصادي پايدار شهري است و در مجموع پروژه فوق‌الذكراز نظر اينجانب به صرفه و صلاح شهر و شهرداري است .

سپس آقاي زارعي اظهار داشتند در راستاي تحقق اصل 44 قانون اساسي و شركت در جهت خدمت‌گذاري به مردم شريف شهرستان سقز اين طرح ان‌شاءالله بتواند جايگاه تاريخي و اقتصادي سقز را دوباره احياء نموده و شوراي اسلامي شهر در دوره سوم توانسته باشد بخشي از دَين خود به موكلين را ادا نموده و پاره‌اي از وظايف قانوني خود را كه همانا همكاري و مساعدت قانونمند در جهت جذب سرمايه در كمك به ارتقاء كمي و كيفي زندگي مردم است به انجام رسانيده باشد .

سپس آقاي بهزاد وثوقي به عنوان موافق پروژه فوق‌ اظهار نمودند : سپاس و ستايش و سرتعظيم فرود آوردن در قبال درگاه مملو از لطف و صفا و كرامت حضرت حق كه امكان خدمت‌گذاري به مردم را ، آن هم مردمي كه از هر جهت شايسته خدمت هستند براي تك‌تك ما شورائيان فراهم آورده است خدمتي كه اگر با درستي و صداقت و تعهد و اخلاص و تلاش خردمندانه و عالمانه و كار جمعي همراه با روحيه همدلي و همراهي و مردم‌مداري  بدون مطالبات شخصي و گروهي صورت گيرد اجر معنوي وافري خواهد داشت كه انسان را در سير سعادت و روسفيدي در مقابل درگاه آن بي‌نياز و بي‌همتا رهنمون خواهد ساخت . چراكه خداوند منان رضايت خود را به رضايت خلق پيوند زده و براي انسان‌هايي كه فرصت خدمت به ديگر بندگان را به دست آورده‌اند ثواب زيادي در نظر گرفته است . يقيناً كار و تلاش بي‌منت در نهاد شورا به عنوان يكي از جايگاه‌هاي مهم و خدمت‌گذاري كه با اساسي‌ترين و ضروري‌ترين نيازهاي شهروندان ارتباط دارد همراه با روحيه خودباوري و اعتماد به نفس و آگاهي دقيق به حوزه مسئوليت‌ها و وظايف و اختيارات قانوني براي پيگيري امور مردم از چنان اهميتي برخوردار است . كه علي‌رغم مشكلات مادي اجر معنوي زيادي خواهد داشت . با اينكه در شرايط فعلي منبع اصلي تأمين درآمد شهرداري‌ها در راستاي انجام خدمات      عمومي ، تصويب عوارض و بهاي خدمات با استفاده از اختيارات شوراهاي اسلامي مي‌باشد . ولي واقعيت اين است كه اين منبع و راهكارها كافي نبوده و در آينده در صورت عدم اتخاذ تدابير جدي براي توسعه منابع درآمدي ، شهرداري‌ها و شوراها با مشكل جدي مواجد خواهند شد . با بررسي الگوهاي تجربه شده و نحوه فعاليت و تأمين اعتبار و ارائه خدمات شهرداري‌ها به نظر مي‌رسد كه اين نهاد بايد شيوه‌هاي جديد و نوين جذب اعتبارات و توسعه خدمات را مورد استفاده قرار دهد . يكي از مهم‌ترين اين شيوه‌ها جذب و حمايت از سرمايه‌گذاري اعم از داخلي و خارجي در امور خدماتي ، عمراني و … شهرها مي‌باشد . جلب سرمايه و سرمايه‌گذاري راهي براي تسريع حركت اقتصادي به سوي توسعه و ايجاد اشتغال است و مي‌تواند به عنوان اهرمي براي ثبات توسعه و رشد اقتصاد شهري به كار گرفته شود . امروزه هرگونه سرمايه‌گذاري منجر به پيدايش فرصت‌هاي شغلي مي‌شود و با ايجاد چنين پروژه‌هايي امكان ايجاد اشتغال فراهم مي‌گردد . پروژه مورد اشاره با توجه به اينكه باعث توسعه اقتصادي شهر مي‌گردد و اشتغال بيش از 400 نفر را فراهم مي‌آورد و مشكل نبود پاركينگ در سطح شهر رفع مي‌گردد . و از هر نظر به صرفه و صلاح شهر و شهرداري است همان‌گونه كه عزيزان اطلاع دارند هزينه اين پروژه بيش از بودجه ساليانه شهرداري سقز مي‌باشد و اجراي اين‌گونه پروژه‌ها در توسعه عمراني شهر نقش بسزايي دارند . به عنوان يك خدمت‌گذار ، ديگر سرمايه‌گذاران و آگاهان و متخصصان را به كار و مشورت دعوت مي‌كنم و درخواست داريم كه در توسعه و آباداني سقز مشاركت نمايند و در اين راستا نيز شورا و شهرداري از هيچ كمكي دريغ نخواهند ورزيد و در پايان انتظار داريم كه شهرداري بعد از تصويب اين پروژه سريعاً نسبت به بازسازي و ساخت مجتمع تجاري در مكان فعلي بازار روز اقدام نمايد تا مشكل اين عزيزان كه سال‌هاست در سخت‌ترين شرايط مكاني به دنبال كسب لقمه ناني هستند رفع و برطرف گردد .

سپس آقاي نقشبندي اظهار داشتند با توجه به اهميت و ضرورت پروژه مذكور كه در راستاي احياي مركزيت تجاري شهرستان كه در گذشته از اين وضعيت برخوردار بوده و جذب و تقويت بازار تجاري مؤثر بوده و ضمناً بر كاهش ترافيك مكان فوق كه در مركز شهر قرار گرفته تأثير مثبت دارد شخصاً با كليت اجراي پروژه فوق موافق هستم فقط پيشنهاد مي‌شود از طريق فراخوان عمومي شرايطي يكسان و مساوي از طرف شهرداري محترم به عنوان يك طرف اين قرارداد و مالك زمين موردنظر براي كليه سرمايه‌گذاران سطح شهرستان ايجاد شود تا همگي بتوانند در صورت تمايل به اجراي پروژه از فرصت پيش‌آمده استفاده نمايند .

در نهايت پس از بحث و تبادل نظر و به منظور جمع‌بندي و نتيجه جلسه به شرح ذيل مصوب گرديد :

“ اعضاي شورا قرارداد مشاركت مجتمع تجاري شهرداري و پاركينگ طبقاتي با سرمايه‌گذار بخش خصوصي آقاي       جمال رحيمي كه در 48 ماده و 10 فصل تدوين شده و در راستاي اصل 44 قانون اساسي و ايجاد زمينه مشاركت        بخش خصوصي در توسعه و آباداني شهر سقز خصوصاً پروژه‌هاي اقتصادي و اشتغال‌زا مي‌باشد و از طرفي به            علت مناسب بودن نوع مشاركت پروژه و شرايط منحصر به فرد سرمايه‌گذار ، اعضاي حاضر در جلسه به اتفاق آراء پروژه فوق را به صرفه و صلاح شهر و شهرداري دانسته و موافقت خود را با اجرايي كردن پروژه مذكور برابر شرايط مندرج در قرارداد فوق را اعلام داشتند .”

کد خبر: 3371


۵ دیدگاه

 • نما دوست
  نما دوست: 5-16-2009 . 8:09 ب.ظ :

  با سلام و خسته نباشيد ،اميد است با اين اقدام تاريخي و شجاعانه راه براي سرمايه گذاري و زدودن محروميت از چهره تاريخي شهرمان هموار شود. شوراي شهر متشكريم.

  پاسخ دهید

  • یک شهروند سقزی
   یک شهروند سقزی: 5-16-2009 . 10:26 ب.ظ :

   سلام پیروزباشید اگر شما فاصله میدان ازادی (برگاراج) تامیدان عقاب رابه عنوان یک مرکز خرید ویا بازار بزرگ شهر طراحی واجرا نمایید مطمئنا بافت شلوغ شهر از سکونتگاه مردم منفک وقسمت اعظم مشکلات شهر هم به لحاظ ترافیکی موثر وهم اینکه رفاه شهروندان تا حدود زیادی درتردد حاصل خواهد گردید . به هرحال پیشنهادی بود شاید مقبول واقع گردد.

   پاسخ دهید

   • نمایینده بازارروز
    نمایینده بازارروز: 5-17-2009 . 12:24 ق.ظ :

    مثل اینکه اقایان یادشان رفته که پارکینگ برطبق قردادشهرداری بابازارروزجزء بازارسنتی است حال چگونه بدون هماهنگی بابازاریان انراواگذارمیکنند ازطرفی اقای جمال رحیمی درکدام مناقصه شرکت نموده وبرنده شده است

    پاسخ دهید

    • ناشناس
     ناشناس: 5-18-2009 . 7:01 ق.ظ :

     راستی طبقه همکف پارکینگ می شود و طبقات بالای پاساژ خیلی خوبه

     پاسخ دهید

     • قاسم عبداللهی قازاخانه
      قاسم عبداللهی قازاخانه: 5-18-2009 . 10:44 ب.ظ :

      با سلام ازدلسوزیتان متشکریم لطف ندارداینگونه دلسوزیها نمی دانم اینگو نه قراردادبستن بنفع جومونگ است یاتسو ماهم خدای داریم وقردادی باشهرداری که مراجع قضایی روشن کننده انند

      پاسخ دهید