شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۴/۰۷/۱۴۰۱
Sunday، 24th May 2009
8:54 pm

سخنرانی مریم سلطانی راد در مراسم روز دوم خرداد سقز

 سخنرانی مریم سلطانی عضو ستاد حامیان خاتمی -ستاد  88 – در سقز در مراسم روز دوم خرداد که با حضور تاج زاده برگزار گردید بسیار مورد توجه حاضران قرار گرفت. متن این سخنرانی به شرح زیر است:

حضار محترم،همشهریان عزیز، آقای تاج زاده مهربان و دوست داشتنی خوش آمدید.
زندگی بدون اندیشه و آزادی مرگ است، مرگی که به تدریج جسم را رو به زوال می برد، مگر آنکه سفیر رهایی و آزاده زیستی نوید تولدی دوباره را در آسمان شعله ور کند و تولد دوباره ما دوم خرداد بود.
قدم به قدم گام برداشتیم به سوی اصلاحات، واج به واج کنار هم چیدیم به نوشتن دموکراسی، موج به موج قد کشیدیم تا رسیدن به آزادی اما، آفتاب مان گم شد.
پای رفتنمان شکست، واژه هایمان گم شد. موج هایمان خشکید به شنیدن کلماتی که به گفتنش عادت نداشتیم. گشت ارشاد- بومی گزینی، عادت نداشتیم به داشتن دکترای آکسفوردی، عادت نداشتیم به داشتن وزیر 280 میلیاردی، عادت نداشتیم که سفره هایمان به جای بوی نفت بوی صدقه بدهد. ما جوانان متولد دوم خرداد به هیچ یک از اینها عادت نداشتیم. عادت نداشتیم روی دکه روزنامه فروشی هایمان فقط یک روزنامه با عکس استاندار در تمامی سایزها و ژست ها به جای خالی روزنامه هایمان دهن کجی کند.
ما جوانان کرد متولد دوم خرداد عادت نداشتیم ابتدایی ترین خواسته هایمان را از مسئولانی طلب کنیم که نه زبانمان را می دانند نه دردمان را.
ما جوانان اهل سنت متولد دوم خرداد عادت نداشتیم که از تریبون های مختلف به مقدساتمان توهین شود بی هیچ مواخذه ای.
عادت نداشتیم سفره هایمان اینقدر کوچک و بندهایمان اینقدر بزرگ باشد.
زندگی بدون اندیشه و آزادی مرگ است و ما خاطره ی سبز 8 سال زندگی در خاطرمان سبز خواهد ماند.
این بار آیینه ای برابر 2 خرداد خواهیم گذاشت تا از 22 خرداد ابدیتی بسازیم، که متولد شود روزی که غم مان غم نان نباشد. روزی که سیب زمینی رای مان را نخرد. روزی که متفکرانمان به جرم داشتن اندیشه در بند نباشند روزی که آهنگ هر حرف زندگی است
روزی که هر انسان- برای هر انسان- برادری است- روزی که دیگر درهای خانه شان را نمی بندند- قفل افسانه ایست و قلب برای زندگی بس است.
روزی که تو بیایی برای همیشه بیایی و مهربانی با زیبایی یکسان شود.
روزی که ما دوباره برای کبوترهایمان دانه بریزیم و من آن روز را انتظار می کشم، حتی روزی که دیگر نباشم.

کد خبر: 3447


نظرات:

 1. با تشکر از خبر رسانی شما
  ولی من مشروح سخنان تاج زاده را کجا پیگیری کنم
  اگه تو سایت منتشر کنید ممنون میشم

 2. اصلاحات میتواند راه حل باشد، اما نه اصلاح شاخ و برگها بلکه اصلاح ریشه و اساس حکومت.

 3. روز بخیر!متشکر ازکارکنان سایت،چند سخن در موردگفته‌های مریم خانم ،این سخنان زیباست همانند رمان،یا کتاب مقدس،یا قانون انسانی،اما بدون خواننده‌،بدون مجری،بدون اداره‌،بدون تفاهم،بدون اشاره‌!!!!!در اصڵ فیلسوفان جهان را تفسیر میکنند در حالی که هدف تغییر ان است،اینها رو همه‌ میدونند شرط اینه‌ که‌ نگفته‌ها گفته‌ شوند،اینها رو گفته‌ بودند شرط اینه‌ که‌به‌ گفته‌ ها عمل شود،در این راه موفق باشید،اما،خشت اول گر معمار نهد کج………….بژی ئازادی

 4. با تقدير وتشكر از دست اندر كاران محترم شارنيوز و حاميان 2خرداد به اميد 2برابر شدن رأى مردم به اصلاحات خاتمي عزيز در 22خردادنسبت به آراء 2خرداد و نابودى استبداد و دشمنان ملت

 5. موفق باشيد و به اميد سربلندي شما و تمامي اصلاحطلبان واقعي

 6. عظمت دانش در دانستن آن نیست در عمل به آن است. آزادی عربده کشیدن جلوی ستاد انتخاباتی و بوق زدن جلوی نازل مسکونی و بیمارستان ها نیست.ای کاش آنهایی که شال سبز بر گردن داشتند و دو طرف خیابان (مقابل دفتر شار نیوز) را گرفته بوند و برای شهروندان مزاحمت ایجاد می کردند قبل از دم زدن از آزادی چند عدد کتاب می خواندند و مفهوم واقعی آن را درک می کردند.

 7. drod bar shoma
  az talash ha va zahamat sho0o0ma dar chand roze akhiiiiir bi nahayat sepas gpzaram.
  bashad ke in sarzamin be daste afrae layeghi chon shoma abad gardad.
  mehran

 8. من هم خواستارآزادی برای کرد های کرد ستان ایران راازازمسوولان دولتی تقاضامندم