شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۶/۰۷/۱۴۰۱
Thursday، 16th July 2009
8:00 pm
در جلسه نماینده، فرماندار، و اعضای شورای شهر سقز بررسی شد:

آخرین وضعیت فرودگاه،کنار گذر و سد چراغ ویس+توضیح روابط عمومی فرمانداری

جلسه مشترک 5 تن از اعضای شورای شهر سقز و نماینده این شهر در مجلس روز گذشته (چهارشنبه) در دفتر فخرالدین حیدری برگزار شد که فرماندار و معاون وی نیز دقایقی در این جلسه حضور یافتند. محوراصلی بحث ها نگرانی از روند پیشرفت سه پروژه اصلی سقز یعنی فرودگاه، کمربندی و سد چراغ ویس بود که تا پیش از حضور افشاریان و محمدی به مفصل به آن پرداخته و پیگیری هایی در حین صحبت صورت گرفت.shora1 به گزارش خبرنگار شارنیوز نماینده سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی از روند احداث سد چراغ ویس ابراز رضایت کرد و خبر از اختصاص  17 میلیارد تومان در سال جاری برای این پروژه را داد. وی همچنین پیشرفت کار در سد چراغ ویس را به نسبت دو پروژه دیگر مناسب تر ارزیابی کرد. پروژه ساخت کنار گذر سقز-بوکان از دیگر پروژه هایی است که در بلاتکلیفی به سر می برد. بزرگترین چالش فراروی این پروژه عدم پرداخت مطالبات مالکان زمین های مسیر این کنار گذر است که علی رغم گذشت بیش از 9 ماه از آغاز به ساخت این کنارگذر، این مطالبات هنوز پابرجاست و موجب اعتراضات گسترده ای شده است. مالکان زمین های مسیر این پروژه در چند نوبت مانع کار پیمانکار شده و خواستار رسیدگی به وضعیت خود شده اند. در این جلسه با مسئول تخصیص بودجه پروژه های ملی منطقه شمال غرب کشور تماس گرفته شد و وی قول داد تا ظرف حداکثر یک هفته بدهی دولت به مالکان زمین ها پرداخت شود. در ادامه این جلسه حیدری قول داد در مورد فرودگاه سقز پیگیری های جدیدی انجام دهد.بنا بر آخرین گزارش ها بودجه سال 88 فرودگاه هنوز تخصیص داده نشده و معدود عملیات در حال انجام نیز از محل اعتبارات سال گذشته می باشد. تذکر به تعدادی از مسئولان شهری نیز از جمله مباحث طرح شده در این جلسه بود که قرار شد حاضران به نحو مقتضی این تذکرات را انتقال دهند.

—————

توضیح روابط عمومی فرمانداری سقز در مورد این خبر

در پی درج خبر نشست مشترک نماینده محترم مردم سقز  بانه در مجلس شورای اسلامی با اعضاء محترم  شورای اسلامی شهر سقز در سایت شارنیوز جهت بررسی مسایل و مشکلات شهر که جزو وظایف آنها میباشد روابط عمومی فرمانداری سقز اعلام میدارد اولا پیگیری و پاسخگویی در خصوص سایر طرحها ( فرودگاه سقز – سد چراغ ویس – کنارگذر سقز) که خارج از حوزه شهری است بعهده ادارات مربوطه است و ثانیا  هیچگونه بررسی و اظهار نظری در خصوص پروژه های مذکور در این جلسه  مطرح نگردیده و اعضاء محترم شورای اسلامی شهر سقز نیز در جریان روند پیشرفت این سه پروژه اصلی که خارج ازحیطه عمران شهری است نبوده اند. واضح و مبرهن است که اخبار منتشره  براساس تراوشات ذهنی و برداشت شخصی نگارنده خبر بوده است .

—————

شارنیوز: در خصوص تکذیبیه روابط عمومی فرمانداری سقز به عرض می رساند اصل خبر به تایید دو منبع حاضر در جلسه رسید و اطلاعات مشترک این دو منبع در متن خبر درج شد. نکته اینکه مذاکرات صورت گرفته پیش از حضور فرماندار محترم و معاون ایشان بوده و این پرسش که چرا در دقایقی که این دو مسئول در جلسه حاضر شدند دیگری این مباحث ادامه نیافت؟ کماکان بی پاسخ مانده است. اما گواه دیگر بر صحت این خبر که شارنیوز بر آن اصرار داد مصاحبه رئیس شورای شهر  با خبرگزاری دولتی ایرنا در همین خصوص است و اتفاقا تنها مواردی هم که در مصاحبه آقای اسماعیلی به آن اشاره شده در خواست شورای شهر برای تسریع در ساخت پروژه های مذکور است که فرماداری معتقد است پیگیری این موارد به شورای شهر ربطی ندارد.پس لابد گفتگویی در این خصوص صورت گرفته و مرجع ارسال تکذیبیه از آن بی اطلاع بوده است.

مصاحبه را در اینجا بخوایند.

لازم به ذکر است علی رغم تذکر فرمانداری نسبت به جایگاه و درجه اختیارات شورای شهر، این شورا در نسشت اول خود با نماینده مجلس که در آبان ماه برگزار شد نزدیک به سه ساعت در خصوص این پروژه ها صحبت و اظهارنظر کردند که متن کامل آن در لینک زیر قابل دسترسی است. شارنیوز به یادندارد در آن زمان توضیح یا تکذیبیه ای از طرف فرمانداری دریافت کرده باشد.

مهمترین مشکلات و معضلات شهرستان سقز مورد بررسی قرار گرفت

کد خبر: 3683نظرات:

  1. اميدوارم فرودگاه و كنار گذر هم به سرنوشت سد دچار نشوند كه بعد از چندين سال هنوز كار تونل انحرافي تمام نشده و حتي يك متر هم از ديواره اصلي كار نشده
    مسئولان و نمايندگان شهري دلسوز آگاه كارا و با نفوذ ميخواهد…

  2. ba salam,khaheshan azay shora va namaiandey mohtarame majles har che saritar eghdamate lazeme ra anjam bedahid

  3. الان مهم اینه سد رو محکم بسازند تا خدای ناکرده آب فرودگاه و کنارگذرمان را نبرد.

  4. فرودگاه بسازند که بعد برایمان از روسیه توپولوف بگیرند همان بهتر که این خیر منجر به شرشون هم به ما نرسه

  5. در پی درج خبر نشست مشترک نماینده محترم مردم سقز بانه در مجلس شورای اسلامی با اعضاء محترم شورای اسلامی شهر سقز در سایت شارنیوز جهت بررسی مسایل و مشکلات شهر که جزو وظایف آنها میباشد روابط عمومی فرمانداری سقز اعلام میدارد اولا پیگیری و پاسخگویی در خصوص سایر طرحها ( فرودگاه سقز – سد چراغ ویس – کنارگذر سقز) که خارج از حوزه شهری است بعهده ادارات مربوطه است و ثانیا هیچگونه بررسی و اظهار نظری در خصوص پروژه های مذکور در این جلسه مطرح نگردیده و اعضاء محترم شورای اسلامی شهر سقز نیز در جریان روند پیشرفت این سه پروژه اصلی که خارج ازحیطه عمران شهری است نبوده اند. واضح و مبرهن است که اخبار منتشره براساس تراوشات ذهنی و برداشت شخصی نگارنده خبر بوده است .

  6. مردم ما به بدعهدیها و کم کاریها و بی مسئولیتهای به ظاهر مسئولان عادت کرده اند ؛ فرودگاه سقز از دوران ریاست جمهوری آقای هاشمی مطرح بوده و وسیله توجیهی خوبی برای دولت ایشان و دولتهای بعدی بوده است و احتمالاً رئیس جمهور محترم فعلی هم در سفر آتی هیأت دولت قول افتتاح آن را در دولتهای بعدی خواهند داد!!!

  7. اگه هر یک از مسئولان کلنگی را می زدند اکنون فرودگاه تمام می شد

  8. بایددولت این کارها رابررسی کند نه مردم بیچاره وفقیر کردکه ازهیچ چیزی برخوردارنیستند