شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۴/۰۷/۱۴۰۱
Sunday، 19th July 2009
2:26 pm
سخنگوی شورای شهر خبر داد:

700 میلیون اعتبار برای بازسازی 5 میدان شهر

سخنگوی شورای شهر سقز گفت: شهرداری در سال جاری اقدام به بازسازی 5 میدان اصلی شهر خواهد نمود. بهزاد وثوقی در گفتگو با شارنیوز اظهار داشت: در پی درخواست مکرر شهروندان و فروسدگی بافت این میادین شهرداری سقز با اختصاص بودجه بالغ بر 700 میلیون تومان در سال جاری میادین استقلال(یادبود)، 22 بهمن، آزادی، ماموستا هیمن و کوهنورد را بازسازی می کند. وی افزود: هم اکنون دو میدان استقلال و ماموستا هیمن در حال باز سازی و تغییر طراحی است که میدان ماموستا هیمن مراحل پایانی خود را می گذراند. میدان استقلاق توسط “ریبین” از هنرمندان اهل بوکان در حال طراحی است که مورد توجه اعضای شورا و دیگر هنرمندانی که طرح اولیه آن را دیده اند قرار گرفته است. عضو شورای شهر سقز همچنین اضافه کرد: میدان آزادی از پروژه های باقی مانده از سال قبل است و اعتبار دیگر پروژه ها در بودجه امسال پیش بینی شده است.

dokha

میدان دخانیات 27 تیر ماه

لازم به ذکر است تندیس ماموستا هیمن توسط رضا کریم نژاد و ناصر کلهر به طول 3 متر و نیم طراحی و ساخته شده است که قرار بود روز 15 اردیبهشت ماه در میدان دخانیات سابق نصب شود.

میدان دخانیات 3 سال قبل

کد خبر: 3700


نظرات:

  1. سلام شارنیوز همیشه بیداراخر کسی نیست بگویید باز جریانات چندین ساله ی شهرداران قبلی که فقط میدان درست می کردند وبودجه شهرداری را از بین می بردندیعنی این شهر مشکلی ندارد هنوز داغ اعطا ی ساخت مجتمع تجاری به بانه ای ها روی پیشانی ما هست که تمامی پیمانکاری میادین شهر را به بوکانی ها دادند افسوس ولعنت برمن افسوس برشهر 3000ساله

  2. با سلام و تشکر از شار نیوز بخاطر زحمات بسیار خوب و دلسوزانه تان در آطلاع رسانی به مردم با فرهنگ سقز.براستی بعضی از جریانات و تصمیم گیریها دل هر شهروند سقزی را به درد می آورد چرا که در طول زمان شاهد بوده ایم که شهرمان، سقز افراد مشهور و هنرمند بسیاری را بخود دیده است . .در جائیکه جوانانش رده های ممتاز دانشگاه های ایران را با وجود انواع تبعیض ها و گزینش های بو دار تسخیر میکنند، هنرمندانی که با کمترین توقع و کمترین امکانات در رده ملی حرفها برای گفتن دارند چرا باید براحتی اجازه بدهیم که کسانی سمبلها و نشانهایی که برای مدتها در انظار خواهند بود برای ما ترسیم،یا بسازند آیا نمیشود با یک فرا خوان در سطح کلی از همه هنرمندان و افراد با ذوق برای شهرمان مدلها و تندیسهایی را طراحی نمائیم که دیگر دست بسوی هنر مندان دیگر شهرها دراز ننمائیم ؟آیا در سنندج مجسمه آزادی را که براستی یکی از شاهکارها میباشد! یک شهروند غیر سنندجی درست کرده است؟ بیائید برای همیشه به خودمان احترام بگذاریم و اعتماد بنفس داشه باشیم تا بیش از این جوانان با ذوق و هنرمند سر خورده و گریزان ا شهرمان نباشند.به امید آن روز با سپاس .یک شهروند سقزی دور از وطن.

  3. سلام میدان کوهنورد کدومه دیگه؟

  4. آنچنان که مرسوم است سقز یعنی جای علم و ادب و به تبع آن سقزیها هم هنرمند و بافرهنگ، البته این را مسئولان قبول ندارند زیرا سقز هنرمندانی همچون …. دارد که طراحی بزرگترین میدان سلیمانیه در کردستان عراق را که خود مهد هنرمندان و مجسمه سازان بزرگی به ایشان داده اند راستی قرار بود اسپیرالی حاوی نقش برجسته های زیویه در آن نصب شود آن طرح چه شد؟

  5. تمام مردم شهر سقز -از درست کردن و خراب کردن های همه ساله این میادین خسته شده اند…به جای اینها فکری به حال این همه جوان تحصیل کرده بی کار باشید که همه افسردگی گرفته اند و هر روز باید شاهد خودکشی این جوان های بدبخت باشیم

  6. آی از دست این شهرداری با این شهردارها هیچ کدام تخصص و سررشته ای از کار شهرداری ندارند به جای هزینه 700میلیونی میادین خیابان و کوچه های خاکی و دست اندازها رادرست کنند

  7. ای کاش این بودجه ها صرف احداث سرپناهی برای بی خانومانهامیشد.

  8. گرمترين سلام را تقديم دوستداران سقز وملت كرد،
    با تشكر از زحمات اناني كه بي دريغ به فكر فرهنگ و نماي شهر عزيزمان هستند.با توجه به نظردوستان و همشريان ،لياقت سقز يبشتر از اينهاست واز مسئولين تقاضا دارم به فكر حاشيه شهر نيز باشند.ودرضمن ازدوستان خوبم رضا كريم نژاد و ناصر كلهر قدرداني ميكنم.