شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۱/۰۴/۱۴۰۱
سه‌شنبه، 28th جولای 2009
11:42 ق.ظ
اعتراض جمعی از کاردان های عمران سقز

سازمان نظام مهندسی سقز مانع کار ما شده است

مخالفت سازمان نظام مهندسی سقز با ادامه کار و نظارت کاردان های عمران، مشکلاتی را برای جمع زیادی که قبلا از این راه امرار معاش  می کردند به وجود آورده است. جمعی از این افراد که مدعی اند تعدادشان به 50 نفر می رسد به شارنیوز گفتند :این 50 نفر کاردان عمران در سقز دارای پروانه اشتغال  از کانون کاردان های نظام مهندسی استان جهت نظارت بر امور ساخت وساز هستند که برخی از آنها سابقه بیش از 10 سال کار در این حرفه را دارند. اما از ابتدای سال جاری سازمان نظام مهندسی سقز از سپردن کار به آنها خودداری کرده است. دلیل عدم همکاری سازمان نظام مهندسی با کاردان های عمران افزایش تعداد مهندسان عمران در سقز عنوان شده است. اقدام مسکن شهر سازی سقز باعث شکایت کاران های عمران به نظام مهدسی استان شد که رای نهایی به نفع کاردان های عمران صادر شد اما هنوز این رای مورد پذیرش طرف دیگر دعوی قرار نگرفته است. کرادان های عمران سقز ضمن اعتراض به رویه سازمان نظام مهندسی سقز در عدم به رسمیت شناختن آنان در نظارت بر امر ساخت وساز، خواهان رسیدگی مراجع ذی صلاح به این مشکل هستند.کد خبر: 3857


۵ دیدگاه

 • گمنام
  گمنام: 7-28-2009 . 4:57 ب.ظ :

  بزارید … و… و… وامثال اینها سیر بشند بعد نوبت به شماها می رسد

  پاسخ دهید

  • w_117
   w_117: 7-29-2009 . 9:12 ق.ظ :

   باسلام
   من خودم یکی از اعضایی کانون استان کردستان هستم واز راه این کار ابرار معاش می کنم آقایان … یا….و… تا کی می خواهند به این وضعیت ادامه دهند .چون اگر خدای باشد {که هست }روز ی ما هم تلافی می کنیم مطمئن باشند

   پاسخ دهید

   • کاوه الماسی
    کاوه الماسی: 7-29-2009 . 12:24 ب.ظ :

    منع کردن این چنین افرادی از بازار کار هیچ دردی را درمان نمی کند و باید دوستان نطام مهندسی شهرستان راه حلی برای جذب انها در کارهای ساختمانی باندیشند و یا به عنوان تکنیسین و دستیار استفاده کنند .

    پاسخ دهید

    • شهروند
     شهروند: 7-31-2009 . 4:09 ب.ظ :

     به نظر من داشتن مدرک کافی نیست .عده ای از کاردان های عمران در سطح شهر ما وجود دارند که سابقه ی کاری آنها سن مهندسان جدید عمران میباشد وقعا تا سف می خورم برای سازمان نظام مهندسی که چنین مسولین نا لایقی دارد تا شکم خودشان را سیر نکنند به هیچی فکر نمیکنند.

     پاسخ دهید

     • فه رهاد
      فه رهاد: 8-22-2009 . 11:50 ب.ظ :

      من همساییه ی یکی از دفاترمهندسی هستم که اربا رجوع زیادی دارد وتوسط 7نفر به اصطلاح مهندس که به وسیله ی آهن ربا هم برای مردم پیدانمیشوندوهیچ وقت در دسترس نیستند،دلم برای این مردم بدبخت میسوزد.

      پاسخ دهید