شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۲۶/۰۲/۱۴۰۱
پنج‌شنبه، 30th جولای 2009
10:18 ق.ظ

جومونگ، مصاحبه های جعلی و دیگر حواشی-حاشیه اخبار

از شورای شهر خبر می رسد که اختلافات درونی عمیق تر شده و دو دسته ایجاد به طور آشکار و علنی به انتقاد از هم می پردازند. این اختلافات موجب کندی روند رسیدگی به برخی پروژه ها و طرح های مهم شده است. از طرف دیگر تا پیش از این رئیس شورای شهر در جلسات کمیسیون ماده 5 (تغییر کاربری) حاضر می شد که با توجه به تغییرات ایجاد شده، این اختیار از شورای شهر سلب و مطابق قانون به شورای شهرستان به ریاست امامی سپرده شد. خبر دیگر اینکه یکی از اعضای شورای مدتی است در روز شیفت کاری خود درمحل شورای شهر حاضر نمی شود.

ناصر امینی -رئیس تربیت بدنی سقز- درخواست انتقال خود به ارومیه را به مقامات اعلام کرده و مقدمات انتقال وی فراهم شده است. وی در متن درخواست خود مسائل شخصی را دلیل این درخواست اعلام کرده و اصرار بر نماندن دارد. گمانه زنی ها در مورد رئیس جدید آغاز شده و به نظر می رسد گزینه های محتمل بهزاد وثوقی عضو شورای شهر و رئیس هیات فوتبال و جلال مرادی سرپرست تربیت بدنی بانه باشند. تا چند روز دیگر رئیس جدید اداره تربیت بدنی سقز معرفی خواهد شد.

خبرگزاری فارس استان کردستان به جعل مصاحبه مشهور است. چندی قبل از زبان رئیس اداره ارشاد در مورد برگزاری نمایشگاه کتاب مصاحبه ای درج کرده بود و در آن آمار و ارقام خلاف واقعی ارائه شده بود. پیگیری های ما نشان داد که این مصاحبه اصلا انجام نشده و صرفا ساخته و پرداخته خود خبرگزاری است. این مسئله موجب گلایه فراوان مسئول کتابخانه سقز شد که دلیل تحریف نمایشگاه آنها چه بوده است؟

این مصاحبه را اینجا بخوانید

حسن صالح زاده – دبیر سقزی- که هفته گذشته بازداشت شده بود هنوز آزاد نشده است. وکیل وی به شارنیوز گفت طبق اطلاعات ابتدایی واصل شده اتهام صالح زاده ارتباط با یکی از احزاب مخالف جمهوری اسلامی اعلام شده است. انجمن صنفی معلمان استان کردستان نیز طی بیانیه ای آورده است: لازم است که به اطلاع عموم رسانده شود که حسن صالح زاده از فعالین انجمن صنفی معلمان کردستان می باشد وجز تلاش برای بهبود آموزش و ارتقاء معیشت معلمان بزه ای مرتکب نشده اند.انجمن صنفی معلمان کردستان ضمن ابراز نگرانی عمیق خود از بازداشت این معلم دلسوز از مقامات استان می خواهد ایشان را فوری و بدون قید و شرط آزاد نمایند…وی هم اکنون در زندان سنندج به سر می برد.

شایعه فراگیری که طی یک ماه گذشته در شهر پیچیده بود به یک خانواده اختصاص داشت که به دلیل علاقه به سریال جومونگ با عجله از صحرا به شهر بازمی گردند که این دست پاچگی موجب جا گذاشتن بچه خردسال این خانوده و در نهایت مرگ وی می شود. این شایعه را هیچ منبع موثقی تایید نکرد از جمله مسئولان بیمارستان های سقز از این امر بی خبر بودند. به نظر نمی رسد این خبر حقیقت داشته باشد اما خود گواه نفوذ این سریال در میان مردم است به شکلی که در زمان پخش این سریال خیابان ها خلوت و میهمانی ها تعطیل می شود. شایعه دیگری که انتشار آن توجه بسیاری از شهروندان را جلب کرد این بود که در یکی از روستاهای منطقه “هه وه تو” بعد ازاد شدن جومونگ از زندان یک گوسفند قربانی کرده اند.

اطلاعات بیشتر در مورد این سریال را ببینید

در محل پارک کوثر نمایشگاه سوغات و صنایع دستی استان های ایران برپاست و با استقبال خوب شهروندان سقزی مواجه شده است. اگرچه این نمایشگاه بیشتر به خوراکی ها اختصاص دارد و به گفته مراجعه کنندگان از کیفیت چندانی هم برخوردار نیست اما سقزی ها در سال تنها چند مورد از این گونه سرگرمی ها دارند تا شب را در مکانی عمومی و با خانوانده سپری کنند. از طرف دیگر گروهی معتقدند این نمایشگاه بر کسب و کار بازاریان سقز تاثیر منفی می گذارد و البته مدافعان نیز می گویند نمایشگاه حق انتخاب بیشتری به شهروندان می دهد. اداره بازگانی سقز در یک ماه گذشته دو نمایشگاه برگزار کرده است.

طبق همه ادورا بعد از انتخابات، شایعه تغییرات مدیریتی به صورت گسترده در شهر پیجیده است اما تنوع این شایعات به حدی است که باور به آنها را مشکل می کند. علی رغم تغییر چند بخشدار در شهر بانه و انتصاب نزدیکان دولت، در سقز هنوز تغییری صورت نگرفته است.ذکر این نکته ضروری است که با وجود  شایعات فراوان، در جریان رویداد های بعد از انتخابات نه کسی بازداشت شد نه مورد مواخذه قرار گرفت.

صف های طویلی که این روزها در بانک های سطح شهر شکل گرفته اکثرا پاسخ نامه ها مردم به رهبر انقلاب است که به صورت وام های بلاعوض یا با بهره کم به مردم پرداخت می شود. شمار این افراد به هزاران نفر می رسد.

مخاطبان شارنیوز سوالات متعددی از مسئولان شهری پرسیده اند که در بخش سوال از مسئولان ما قابل دسترسی است. شایسته است مسئولان نسبت به ارائه پاسخ درخور به این سوالات اقدام کنند.

کد خبر: 3861
  مطالب مرتبط:


۹ دیدگاه

 • mohammad
  mohammad: 7-30-2009 . 9:28 ب.ظ :

  ba tashakor az zahamat shoma azizan

  پاسخ دهید

  • s
   s: 7-30-2009 . 11:14 ب.ظ :

   خبرا جالبه ولی اصلا به روز نبود خواهشا به روز باشید

   پاسخ دهید

   • جمونگ
    جمونگ: 7-31-2009 . 9:04 ق.ظ :

    باسلام درمورد شورای شهر باید عرض کنم اگه مردم ما چشم باز می کردند وعمیق تر نگاه می کردند، مدرک درسی رابه جای مدرک فطری نمیدیدند،قبیله ای شخصی را انتخاب نمی کردند، وثروت ومقام شخصی رانادیده می گرفتند،…، ومن را ما می دیدندوسواد بصری داشتند حق خودو هیچ شهروندی زایع نمی شد
    وگرنه (…) هم بهتر شهروندان رادرک مکند یعنی اگر نفعی نداشته باشد حداقل ضرری هم ندارد …..باتشکر ازهمه خدمت گذاران درتمام عرصه ها

    پاسخ دهید

    • Hiwa
     Hiwa: 7-31-2009 . 11:12 ق.ظ :

     عزیزان
     آیا خبر دستگیری آقای صالح زاده آنقدر بی اهمیت است که سر تیتر ندارد و آنرا در میان چند خبر دیگر گنجانده اید؟
     امیدوارم مسئولین محترم کمی به خود بیایند و این معلم دلسوز هرچه زودتر بدون هیچ قید شرطی آزاد شوند.
     امیدوارم…

     پاسخ دهید

     • هيوا
      هيوا: 8-1-2009 . 10:02 ق.ظ :

      آقاي mohammad اين تاخير بخاطر شوكي است كه شارنيوز از انتخابات 22خرداد خورده و هنوز بخود نيامده اند زياد بانه نگيريد

      پاسخ دهید

      • ساعد
       ساعد: 8-24-2009 . 10:33 ق.ظ :

       از شهردار و شوراي شهر ميخواهم يه فكري به حال ميدان ازادي بكنند (ميدان ازادى هر شهر نماد يك شهر ميباشد ) تا از اين حالت مردگى در بياد

       پاسخ دهید

       • amin
        amin: 9-6-2009 . 1:13 ق.ظ :

        ازشماوهمه‌ي فعالان درعرصه‌ي فرهنگي وحقوق بشرتقاضادارم براي آزادي‌آقاي صالحزاده معلم دلسوزوانديشمندكه‌براي بهبودوضع‌موجودواحقاق خواسته‌هاي بحق فرهنگيان تلاش ميكردبيشترتلاش كنيد.

        پاسخ دهید

        • دوست دار شارنيوز
         دوست دار شارنيوز: 9-12-2009 . 4:32 ب.ظ :

         با سلام
         خبر منتشر شده در مورد مرگ پسر بچه كاملا صحيح است. بنده در قزوين دانشجو هستم اين خبر مريوط به يكي از شهرستان هاي استان قزوين بود كه چند ماه پيش از از شبكه قزوين پخش شد ودر اخبار استان تاييد شد. براي اطمينان مي توانيد با صداوسيماي قزوين تماس بگيريد.اصلا شايعه نيست واقعا جاي تاسف داره يك پسر بچه 5 ساله به خاطر بي مسوليتي پدر و مادرش كشته شد

         پاسخ دهید

         • saidi.H
          saidi.H: 9-13-2009 . 11:28 ب.ظ :

          اقای صالح زاده اولین معلم دستگیرشده نیست واخرین هم نخواهد بودیکی از دستاوردهای چند سال اخیر همین دستگیری های گسترده معلمین حقیقت گو درسراسر ایران است

          پاسخ دهید