شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۲۶/۰۲/۱۴۰۱
یکشنبه، 2nd آگوست 2009
5:27 ب.ظ

شیوع یک نوع بیماری پوستی در سالن های کشتی سقز

از چندی قبل خبر شیوع یک نوع قارچ پوستی در یکی از سالن های ورزشی سقز از گوشه و کنار شنیده شد که در روز های گذشته با تایید شیوع این بیماری پوستی از سوی اداره تربیت بدنی، این خبر ابعاد جدیدی به خود گرفت. به گزارش شارنیوز این بیماری پوستی ابتدا در سالن ورزش های باستانی آزادگان مشاهده شد و به نظر می رسد چند سالن دیگر کشتی سقز را نیز آلوده کرده باشد. اگرچه هنوز دلیل ایجاد و شیوع آن مشخص نشده است اما ورزشکاران همواره از نا مناسب بودن شرایط بهداشتی سال آزادگان گلایه داشته اند اما این بار با مشاهده این بیماری ورزشکاران پیش کسوت به نشانه اعتراض از رفتن بر سر تمرینات خودداری کرده اند. مشاهده این قارچ بر روی پوست تعدادی از کشتی گیران شائبه عدم اهتمام جدی به بهداشت مکان های ورزشی از سوی مسئولان را به وجود آورده است که پیگیری های شارنیوز از هیات کشتی سقز با پاسخ قانع کننده ای همراه نبود چرا که این هیات معتقد است واگذاری سالن ها به بخش خصوصی، مسئولیت را از این هیات ساقط می کند و ظاهرا هیات کشتی سقز از شان نظارتی خود نیز غافل شده است.

اما اداره تربیت بدنی سقز در این خصوص به صورت کتبی توضیحی به شارنیوز ارائه کرده است که ضمن تشکر از پاسخ گویی آنان، متن کامل آن در پی می آید:

با سلام:

احتراما در خصوص مشکلات پوستی که برای بعضی از ورزشکاران سالن ورزشی آزادگان به وجود آمده مواردمشروحه  ذیل را به استحضار می رساند : 1-با عنایت به اینکه استفاده از سالن آزادگان برابر استانداردهای جهانی به دلیل استقبال بیش از حد علاقه مندان و جوانان به ورزش کمتر رعایت می گردد چاره آن استفاده از سالن در حد استاندارد می باشد . 2-با عنایت به پیگیریهای به عمل آمده در آینده ی نزدیک سالن چند منظوره افتتاح و کشتی گیران در این سالن که گنجایش بیشتری را دارد استفاده خواهند نمود . 3-با همکاری شبکه ی محترم بهداشت و درمان نسبت به ضد عفونی سالن مذکور و اخذ رهنمودهای لازم اقدام شده است . 4-از پرسنل و کادر خدماتی سالن خواسته شده با حساسیت و دقت بیشتری نسبت  به نظافت و کنترل موارد بهداشتی اقدام نمایند . 5-سالن مذکور همان طور که از نامش پیداست سالن اختصاصی ورزشهای پهلوانی و زورخانه ای است نه سالن کشتی که از سر ناچاری و همچنین استقبال بیش از حد خیل عظیم علاقه مندان و کمبود فضای ورزشی در حال حاضر به سالن چند منظوره تبدیل شده است . 6-از هیئت کشتی و هیئت ورزشهای پهلوانی درخواست شده است در صورت لزوم نسبت به جلوگیری از ورزشکاران مبتلا به مشکلات پوستی اقدام نمایند.

ناصر امینی سرپرست اداره ی تربیت بدنی  شهرستان  سقزکد خبر: 3917

  مطالب مرتبط:


۲ دیدگاه

 • sina
  sina: 8-2-2009 . 11:22 ب.ظ :

  همچنان که در خبر فوق آمده است :
  استقبال بیش از حد خیل عظیم علاقه مندان و کمبود فضای ورزشی باعث شده سالن ورزش باستانی به سالن کشتی تبدیل شده !!! و مسائل و مشکلات ناخواسته بهداشتی و … دامنگیر ورزشکارانی شود که برای حفظ سلامتی به ورزش روی می آورند و لی متأسفانه همین عامل حفظ سلامتی بلای جانشان شود! از مسئولان می پرسم دوسالن ورزشی که در دور دوم سفر هیأت دولت افتتاح شد چی شد؟ آیا قرار است در سفرهای آتی دولت باز هم به جای سد و فرودگاه و کنارگذر … افتتاح شوند؟

  پاسخ دهید

  • کاوه
   کاوه: 8-11-2009 . 10:41 ب.ظ :

   بنده از ورزشکاران محترم خواهشمندم نهایت نظافت را در روی تشکها رعایت فرمایند و مسولین نیز در این امر خطیر نکات لازم را گوشزد نمایند .

   پاسخ دهید