شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۴/۰۴/۱۴۰۱
شنبه، 8th آگوست 2009
9:36 ق.ظ

تغییر مکان احداث یک سالن ورزشی و اعتراض ساکنان بهارستان

همزمان با آغاز عملیات ساخت یک باب سالن ورزشی ویژه ورزش های رزمی در کنار دو سالن دیگر مصوب سفر اول رئیس جمهور واقع در شهرک دانشگاه ، موج اعتراض جمعی از ساکنان محله بهارستان سقز به راه افتاده است. به گزارش شارنیوز اهالی پر جمعیت ترین محله سقز که همواره از بی توجهی ها و عدم ارائه خدمات یکسان  به نسبت دیگر نقاط شهر گلایه داشته اند از اینکه این سالن که قرار بود در این محله احداث و مورد استفاده جوانان و ورزشکاران بهارستانی قرار گیرد اما به شهرک دانشگاه انتقال یافته، انتقاد دارند. چند سال قبل مقرر شد در محله بهارستان سقز یک باب سالن ورزشی احداث شود و همزمان با شروع بررسی های اولیه توسط اداره تربیت بدنی سقز، جمعی از معتمدان، معلمان و اقشار مختلف بهارستان در طی طوماری از مدیر کل وقت(عبدالله چمن گلی) خواستند از احداث این سالن حمایت کند. اما این درخواست به دلایلی که به آن اشاره خواهد شد، برآورد نشد تا دسترسی جوانان و ورزشکاران این منطقه به سالن های ورزشی با دشواری همراه باشد. در مطالعات اولیه مشخص شد زمینی که شهرداری به تربیت بدنی اهدا کرده است در بستر رودخانه است و همین اظهارنظر کارشناسی کافی بود تا از ساخت این سالن در محل موردنظر جلوگیری شود. نکته اینکه سالن کاوه که بزرگترین مجتمع ورزشی سقز است در بستر رودخانه واقع شده و تاکنون نیز دچار مشکل نشده است در ضمن در استان کردستان دو سالن ورزشی دیگر با همین شرایط احداث و مورد استفاده قرار گرفته اولی سالن دوهزار نفره سریش آباد قروه( ظرفیت این سالن تقریبا برابر جمعیت کل این منطقه است) و دیگری دیگر در قهراباد بورگه بسی. اذا جای پرسش است که چرا این سختگیری در مورد این سالن اعمال شده است؟ لازم به ذکر است اداره کل تربیت بدنی استان مسئول احداث ابنیه ورزشی است. با توجه به نیاز این منطقه به مکان های فرهنگی، علمی و ورزشی و معضلاتی که به دلیل نبود این اماکن گریبان جوانان و ساکنان بهارستان را گرفته است، اکنون بیش از هر زمانی نیاز به اختصاص بودجه ویژه و هموار سازی راه برای احداث این گونه اماکن احساس می شود.کد خبر: 4000


۷ دیدگاه

 • شهروند
  شهروند: 8-8-2009 . 4:20 ب.ظ :

  متاسفانه این اولین وآخرین ستم به مردم محروم بهارستان نبوده ونیست . این است حمایت ازقشر آسیب پذیر جامعه

  پاسخ دهید

  • جلال
   جلال: 8-9-2009 . 1:27 ق.ظ :

   با شکر ازشما که به این موضوع مهم پرداخته اید وبا نقد زیبا ی خود دلالیل آن را بررسی کرده اید خواهشمندم که بیشتر به این موضوع مهم که مطمئن هستم رازهایی پشت پرده است و احداث این پروژه ورزشی دراین منطقه«بهارستان» منافع بعضی افراد را به خطر می انداخت بیشتر بپردازید.

   پاسخ دهید

   • یادمان
    یادمان: 8-9-2009 . 11:08 ق.ظ :

    بابا رئیس جمهور ای ول داری چون همه مشکلات مردم حل شدست فقط مونده ورزش کردن که شده یک مشکل برای شما که هر شهر پا میزارید به تعداد رفتن تون دستور ساخت ورزشگاه میدید
    ما به اندازه ورزشگاهای ساخته شده که ورزشکار نداریم
    ولی تا دلتون بخواد معتاد و بی کار داریم در فکر اینا باشید نه…..

    پاسخ دهید

    • مظفر شهروند محله بهارستان
     مظفر شهروند محله بهارستان: 8-9-2009 . 10:44 ب.ظ :

     اين نوع ظلم ها اين روزها عادي شده است

     پاسخ دهید

     • sina
      sina: 8-10-2009 . 1:32 ق.ظ :

      با سلام
      من هم در تأیید فر مایشات دوستان عزیز (شهروند و جلال) از مسئولان می خواهم به محلات محروم شهر مانند بهرستان هم توجه بیشتری کنند تا به اصطلاح عدالت محوری !!! دولت هم محقق شود؟!!

      پاسخ دهید

      • انور
       انور: 1-26-2010 . 5:23 ب.ظ :

       بابا خود چمن گلي پيگير تمامي كارها روكرد اين همه ساخت وساز در زمان ايشان براي همشريانش كافي نيست يكم انصاف داشته باش كاك جلال بزرگوار!!

       پاسخ دهید

       • کوروش
        کوروش: 6-16-2015 . 10:43 ب.ظ :

        من دیگه به کسی رای نمیدم . چون با رای های پر شمار مردم محروم بهارستان خیلی ها به عرش رسیدن وکاری نکردن و الهی به فرش برسند .

        پاسخ دهید