شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۷/۰۴/۱۴۰۱
یکشنبه، 23rd آگوست 2009
11:24 ق.ظ

بیانیه شورای هماهنگی اصلاح طلبان کرد در مورد بازداشت عبدالله رمضان زاده

ايرانيان خردمند، ملت شريف كرد!

همانگونه كه مستحضر هستيد ايامي چند ازدستگيري و بازداشت دكتر “عبدالله رمضان‌زاده” “رييس شوراي هماهنگي اصلاح‌طلبان كرد” مي‌گذرد، كه دراين مدت و در هنگام دستگيري بر اثر ضرب و شتم و شكنجه‌هاي غيرانساني دچار آسيب‌هاي جسمي و روحي فراواني شده و به همين دليل متاسفانه مدتي است كه در بيمارستان بستري شده است.

آيا پاداش زحمات و تلاش‌هاي چندين ساله‌ي رمضانزاده براي دفاع ازانقلاب و اجراي قانون اساسي و تشويق مردم به مشاركت در انتخابات اينگونه بايستي داده شود؟ آيا رمضان زاده مرتكب آدمكشي، تجاوز به حقوق مردم و شكنجه‌ي انسان‌هاي بيگناه شده كه بايد با او اين گونه رفتار شود؟ ما مطمئنيم كه برخورد هاي بدتر از اين، ذره‌اي ازاراده‌ي پولادين اين نواده‌ي كاوه را نه تنها سست نخواهد كرد بلكه همچنان كوه پيكر خواهد ايستاد.

اما افكار عمومي ملت شريف ايران و كردهاي آزادي‌خواه چنان از اين بازداشت‌هاي خودسرانه و غيرقانوني رنجيده شده كه جز اعاده‌ي حيثيت، آزادي زندانيان و دستگيري عاملان و آمران شكنجه، آن راالتيام نخواهد بخشيد. ما بار ديگر ضمن محكوم كردن دستگيري اين فرزند آزاده‌ي كرد و شكنجه هاي وحشيانه او كه منجر به بستري دربيمارستان شده خواستار آزادي فوري و بي‌قيد وشرط او مي‌باشيم.

اميد است مسئولان قضايي كشورمان به خود آيند و با آزادي همه‌ي زندانيان سياسي مرهمي بر زخم‌هاي پيكر آسيب ديده ملت قهرمان نهند.

شوراي هماهنگي اصلاح‌طلبان كرد

کد خبر: 4173


۴ دیدگاه

 • امير
  امير: 8-24-2009 . 12:48 ب.ظ :

  متاسفانه فضاي حاكم بر ايران هم اكنون مانع ازادي بيان و انديشه است و كمترين اظهار نظر انتقاد اميز يا اعتراض اميز منجر به چنين برخورد هاي ناجوان مردانه اي مي شود.من واقعا به نوبه ي خود براي چنين فضايي كه بر كشور حاكم شده است متاسفم. ارزوي بهبودي هرچه سريعتر را براي اين عزيز دارم و اميدوارم ايشان و ساير احاد جامعه بتوانيم اين راه را ادامه دهيم

  پاسخ دهید

  • h-a
   h-a: 8-25-2009 . 6:41 ق.ظ :

   جناب اميرخان اگر درجامعه آزادي نبود شما چگونه ميتوانستي اينگونه فرمايش بفرمايي وكسي هم يقه ات را نگيرد والله بي انصافي است براي هرمسئله اي آزادي را ملعبه دست نمودپس با اينحال ميبايست شمانيزاكنون در زندان باشي!!!!!!!!!
   انصاف هم چيزخوبي است.

   پاسخ دهید

   • شورش میکائیلی
    شورش میکائیلی: 8-29-2009 . 10:02 ق.ظ :

    آقای رمضان زاده یک شهروند است که در حال حاضر در زندان به سر می برد دفاع از حقوق یک زندانی یک رسالت انسانی است. چیزی که توجهم را جلب کرد عبارت “آیا رمضان زاده مرتکب آدمکشی، تجاوز به حقوق مردم و شکنجه‌ی انسان‌های بیگناه شده که باید با او این گونه رفتار شود؟ “در پاسخ به این سئوال باید این مطلب را عنوان کرد که باید دید منظور از “آدم” و “مردم” و “انسان” در بیانیه دوستان اصلاح طلب و بلاتشبیه “کرد” ما چیست؟ تا بر این اساس قضاوت نمود در مورد اخیر به آقای رمضان زاده اتهامات فوق وارد نیست اما در موردی که وارد بود و همچنان نیز هست، چون مشمول مرور زمان نمی شود”حادثه 3 اسفند 77″ مستحق تحت تعقیب قرار گرفتن کیفری وقضایی و مجاکمه عادلانه است.

    پاسخ دهید

    • کارو
     کارو: 12-28-2009 . 3:50 ب.ظ :

     پاخ در رابطه با اظهار نظر مطلب اقایh_a<به نظر من ابتدا در رابطه به پرداختن به مقوله ازادی باید در ابتدا شما یک باز تعریف اساسی در ذهن خود در مورد ازادای انجام بدهیدسپس شاید بتوانی بعد ان در مورد ازادی شایداظهار نظر کنی شما خودتان الان در مورد ازادی داری سخن می گویی اما این حرف های شما بیانگر یک جبر و سلب اختیار در وجود شماست که به نظر من ناشی از یک نوع تسلط و هژمونی افکار قرون وسطایی بر ذهن شماست که بدون هیچ نوع قید و بندی ان را قبول کرده وواساس فکر و عملکرد ان رااساس زندگی خود قرار دادی .به نظر من شاید اگر شما بتوانی از این هزمونی طبقه فرادست برهانی وخود را از قید وبندطبقه فرودست برهانی .ان وقت ازادی را با تمام مفاهیم لمس خواهی کرد .

     پاسخ دهید