شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۰/۰۴/۱۴۰۱
پنج‌شنبه، 3rd سپتامبر 2009
11:52 ق.ظ

تصمیم جدید اتحادیه آژانس های تاکسی تلفنی و سرگردانی شهروندان

با آغاز ماه رمضان، اتحادیه آژانس های تاکسی تلفنی سقز طی دستوری از همه واحد های زیر مجموعه خود خواسته است تا از ارائه سرویس بعد از اذان مغرب( افطار) خودداری کنند و هین مسئله اختلالاتی را در سیستم حمل و نقل درون شهری به وجود آورده است. به گزارش شارنیوز این تصمیم موجب شده است تردد های درون شهری شهروندان دچار مشکل شده و میهمانی ها و حضور در مراسم های معنوی را نیز تحت تاثیر قرار داده  موجب کاهش رفت و آمد های شبانه شده است. از طرف دیگر این روزها بازار مسافربرهای شخصی پر رونق تر از هر زمانی است چرا که سیستم حمل و نقل شهری با تعطیلی آزانس ها عملا آنها را به رسمیت شناخته است که با توجه به عدم نظارت بر این سواری ها امکان بروز سوء استفاده های مالی- اخلاقی افزایش می یابد اگرچه تا کنون موردی مشاهده نشده است. جهت روشن تر شدن موضوع با علی بهرامی از اعضای هیات مدیره اتحادیه آژانس های تاکسی تلفنی به گفتگو کوتاهی پرداختیم که به شرح زیر است: مبنای تصمیم اتحادیه در خصوص عدم ارائه خدمات به شهروندان بعد از افطار چه بود؟ سال گذشته و امسال با هماهنگی مسئولان تصمیم گرفته شد که آزانس های تاکسی تلفنی بعد از افطار تعطیل باشند که دلیل آن نیز نیاز رانندگان به استراحت و بازسازی روحی و شرکت در مراسم های معنوی خاص این ماه بود. پس تکلیف تردد شهروندان چه می شود؟ تجربه ثابت کرده است که میزان تردد در شب های ماه رمضان به شدت کاهش می یابد و با توجه به حضور مسافر برهای شخصی تصور نمی کنم مشکلی در این زمینه ایجاد شود. در ضمن با توجه به اینکه 11 ماه راننگان ما تا ساعت 11 شب موظف به کار کردن هستند قبول کنید که آنها نیز نیاز به استراحت دارند. اتحادیه یکی از منتقادان اصلی حضور مسابرهای شخصی در سطح شهر است حال این گفته شما به منزله رسمیت دادن به آنها نیست؟ البته این معضل همواره وجود داشته است مسئولان جهت شناسایی و نظارت بر این گونه مسافربرها علی رغم پیشنهاد های ما، همکاری لازم را انجام نداده اند. چرا از تمهیدات دیگری را به کار نبستید؟ مثلا به صورت گردشی درآوردن ساعت کار آژانس ها یا کم کردن تعداد رانندگان موظف؟ این هم پیشنهاد خوبی است که برای سال های بعد در نظر گرفته خواهد شد. یعنی برای امسال کاری نمی شود کرد؟ تصور نمی کنم بتوان تصمیم اتحادیه را عوض کرد.کد خبر: 4293
  مطالب مرتبط:


۶ دیدگاه

 • حافظ
  حافظ: 9-4-2009 . 6:36 ق.ظ :

  آقای بهرامی از اینکه اتحادیه به فکر رانندگان است صد مرحبا ولی به فکر مردم بودن نیاز به هماهنگی مسئولین _ اتحادیه و رانندگان دارد . : با توجه به اینکه ماه مبارک رمضان در فصل تابستان است و تا رسیدن به کوتاهی روز و خنکی هوا یعنی از تابستان به آوایل بهار چند سال طول میکشد پیشنهاد میشود :هر روز در فاصله آذان ظهر تا آذان عصر ویا کمتر تعدادی از رانندگان استراحت نمایند تا بتوانند شبانه خدمت نمایند وتعدادی که در مدت فوق کار کرده اند { فاصله ظهر تا عصر } استراحت نمایند . بصورت یک روز در میان .

  پاسخ دهید

  • saidi.H
   saidi.H: 9-4-2009 . 11:07 ق.ظ :

   در دنیای چند بعدی هنوز رییس اتحادییه تاکسیرانی تک بعدی است که مردم را نمی بیند

   پاسخ دهید

   • ئاکو
    ئاکو: 9-4-2009 . 11:41 ب.ظ :

    از اینکه در میان مسولین (نه روسا) کسی نیز پیدا شده است که واقعیات را میبیند و همیشه برای صنفش موثر بوده است جای قدردانی را دارد وباید او را تشویق نمود که امید است با حمایتهای مردمی و مسولین در سالهای آتی راهکارهای نوینی را ارائه دهد

    پاسخ دهید

    • حسین ب
     حسین ب: 9-5-2009 . 10:09 ق.ظ :

     با سلام واقعاً کرایه ماشین ( دربستی ) فقط در سقز ارزان است با این همه سربالای پایینی و کار در آژانس هم خیلی سخت و نیاز به استراحت دارد.

     پاسخ دهید

     • حافظ
      حافظ: 9-5-2009 . 1:16 ب.ظ :

      سلام / وقتی تاکسی عمومی در داخل شهر هر مسیر 100 تومان محاسبه میشود واگر بخواهید از خیابان شهدا به میدان قدس بروید باید کرایه 2 مسیر پرداخت شود از انتهای خیابانها به انتهای مسیر دیگری بی انصافی است همان مبلغ یک مسیر را پرداخت نمود . مثلا از سیلو به میدان انقلاب یا از دانشگاه آزاد به آخر خیابان شهدا . پیشنهاد است برای چنین مسیرهایی 50 درصد بیشتر حساب شود .

      پاسخ دهید

      • یه گله مند وراج
       یه گله مند وراج: 9-18-2009 . 5:40 ب.ظ :

       یک تأمل
       جای بررسی بیشتری دارد تا علامت سئوال ها نیز بیشتر شود
       ابتدا از سازمان تشکیل نیافته تاکسیرانی شروع می کنیم جایی که به اصطلاح مدیریت آن باید موثر واقع شود تا هم وضع عمومی رفاهی مردم و پرسنل تاکسیرانی بهتر شود اما دریغا افرادی تشنه قدرت ریاست طلبی با حمایت مدیران مربوطه با اثبات بارهای بی لیاقتی و عدم کفایت و مدیریت لازم در این زمینه و حتی از آن بدتر گند کاری چندین باره نیروهای مشغول در این به اصطلاح سازمان روبرو هستیم
       آقای X از اضافه کردن چندین برابر ظرفیت واقعی نیاز تاکسی در سطح شهر مشکلات مالیتان حل شد. پی گیری های دلسوزانه تان جهت ایجاد سازمان تاکسیرانی در جهت انحصار طلبی به کجا رسید . راستی تبریک می گوییم برادرتان را نیز که استخدام کردید البته می دانم از روی شایستگی های شما ایشان نیز مورد تائید واقع شدند و باز هم می دانم دلیل دوست داشتن شما از طرف مسئولین خود بودنتان هست
       آقای Y بعد از گند زدنتان و گرفتن رشوه ها ی آنچنانی از قشر مظلوم و زحمت کش تاکسیداران چرا به جای محاکمه در دادگاه مربوطه یا حداقل بررسی دقیقتر به پست دیگری رفتید کار سختی است نه تازه می فهمید نان حلال زحمت هم دارد پس از این به بعد نوش جان راستی چرا دست پشت پردیها را رو نکردید تهدید کردند یا قول دادند چربترش کنند.
       آقای Z وضعیت بازار بنزین چظور است همچنان از راننده های بدبخت می قاپید دفعه قبل که خدای بزرگ به نشانه هشدار پسر کوچکتان را ازتون گرفت بس نبود.
       بقیه دوستان بازرس و راننده این سازمان هم که بعضی روزها سبیلشان چرب است بعضی روزها به جای نون و پنیر صبحانه کباب و کلانه میل می فرمایند توصیه می کنم که انقدر بخورید که یا زیادی گیرندید یا به جای خوابیدن و جیم زدن سر پستتاتون بتونید تحمل کنید البته می دانم این از روی خوش اشتهایی است نه ….
       وضعیت مهر زدنهای الکی صبح و غروبتان به کجا رسید اصلا توانستید حتی تو اون بایگانی رنگ و رو گرفته جدیدتان هم جایی برای آن دست و پا کنید برنامه های جدید برای کامپیوتری کردنتان چی شد که قرار بود جلوی سوء استفاده رو بگیره و راستی تا حالا به فکرتون رسیده پیگیر بشین ببینید چند درصد از اون تاکسی های که پیش شما پرونده دارن تو سطح شهر فعال هستند آخه یه نفر می گفت یه نفر رو می شناسه که ده دوازده سال قبل تاکسی رو بهش واگزار کردن اونم آکبن تو گاراژ خونش نگه داشته تا بعد چنصد سال نوه هاش با قیمت بالایی بفروشن به موزه احتمالی شهرداری البته این دوست می گفت مثل این که این صاحب تاکسی کارت بنزینشو داده برای اینکه دوستان ذی صلاح از درامدش برای ایتام هزینه کنند …
       ؟؟؟؟؟؟
       آقای بهرامی عزیز شما و دوستان رئیس صنف ها هم می دانم فوق العاده دلسوز هستید و مدیر و مدبر پیشنهاد دوستمون رو هم تو برنامه آیندتون می دونم می گنجونید می دونم به یاد هم دارید که به دوستان تاکسیدار سطح شهر گوشزد می کنید که درست صاحب تاکسی هاشون با سند رسمی اونها هستند ولی به یاد دارند که تاکسی یک وسیله عمومی هستش و انتظارات مردم از اونا قطعا به جا و مشکل کار اونا یه جای دیگس و اگه حریف نمی شن دلیلی نداره سر مردم خالی کنند….
       می گن شما هم به دلیل منافع شخصیتون که رئیس صنف هستید و چون خودتون صاحب امتیاز آژانس و چون همیشه باید تو آژانس بمونید از این نوع تصمیما مثل جریان تعطیلی آژانس ها در روز جمعه و شب ها می گیرین البته من می دونم این حرف ها فقط شایعس و اصلاً نمی شه تو دلسوز بودن شما هیچ شکی کرد…..
       راستی وضعیت گند کاری های رئیس صنف تاکسی دارهای ویژه به کجا رسید یکی اگه جرعت داره خبراشو بده …
       ؟؟؟؟؟؟؟؟
       اتحادیه تاکسیرانی
       اصلاً برای من یه سئوال شده این ارگان تو شهر چیکارس و فایدش برای صنف و مردم چیه…..
       به نظر من اسمشو بزارین انجمن حمایت از پرداخت حقوق به چند نفر خاص….
       ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
       به خاطر خدا بس کنید این قشر زحمت کش پر از آدم های دلسوز و فهیم و مدیر هستند که بسیاریشون تجربه موفق چندین ساله رو در ارگانهای مختلف با خودشون دارن بهتر نیست یه فرصتی هم به اونا بدین……….

       پاسخ دهید