شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۷/۰۴/۱۴۰۱
جمعه، 11th سپتامبر 2009
6:41 ب.ظ

شهربان – داستان سه سالگی شارنیوز

روزی از روزهای گرم تابستان سال 85 که سردبیر تازه با معدل پانزده و شاید هم کمتر، از دانشگاه آزاد فارغ التحصیل شده بود در حالی که مدرکش را در یک قاب چوبی قشنگ قرار داده بود و زیر یک درخت گلابی نشسته بود و به شدت از فرط بی کاری کلافه ، هی با خود کلنجار می رفت که از این به بعد قرار است چه بشود،گهگاه به مدرک ترگل-مرگلش نگاهی می انداخت و با خود می گفت من که در طول ان چهار سال همه اش به دنبال خبر و کتاب(غیر درسی) و جبهه ی مشارکت و …بودم چطور شد که این را به من دادند و علامت تعجبی بر روی سرش ظاهر شده بود این هوا. از یک بابت خوشحال بود که بدون خوردن دود چراغ و خون جگر به این موفقیت دست یافته است و توی دلش به ریش دانشگاه می خندید ، از یک سوی هم نمی دانست جواب پدر و مادرش را چه بدهد هر چه فکر می کرد می دید که از او حسابدار در نمی آمد و عرق شرم پیشانی مبارکش را مرطوب می نمود.تا این که از بالای درخت ،سیبی به کله ی مبارکش اصابت نمود ، آن موقع هم فهمید که درخت مذبور سیب بوده نه گلابی،هم به صرافت افتاد که یک سایت مستقل خبری را باز نماید و در آن به زمین و آسمان و هر آنچه در آن است گیر بدهد و مو را از ماست بکشد و بلعکس.
پس مانند تمام دانشگاه رفته ها مدرکش را به طاقچه ای در منزل پدری انتقال داد تا هم وسیله ای برای دلخوشی والدین گردد و هم توجیهی برای وجود طاقچه در منزل. سپس در شهر راه افتاد و ایده ی خویش را با افرادی چند در میان گذاشت،عده ای کنکور و درس و سربازی برادر و …را بهانه نمودندو ازهمکاری سرباز زدند، عده ای قول دروغین دادند، برخی آب شده و به زمین رفتند گروهی دود گشته به هوا جستند به طوری که نمی دانی تا کجا رفتند تا این که چند نفر پیدا شدند که قولشان قول بود و حرفشان حرف. پس طی یک جلسه ی رسمی مقدمات کار را فراهم نمودند،سردبیر و مدیر مسئول و آبدارچی و دیدبان و لیوان خر و … تعیین نمودند و مهمتر از همه پول-مایه ی حیات- یا به تعبیری مایه ی تیله را فراهم کردند.نام آن را هم شار نیوز گذاشتند که البته برخی از مسئولان عالی رتبه شهر هرگز موفق به تلفظ صحیح آن نشدند.پس از آن عده ای شارنیوز را ترک گفتند،با این که در یک مصاحبه ی تلویزیونی تمام افتخارات آن را به خودشان نسبت دادند و برخی هم(مانند نگارنده) هر چند به خاطر داشتن پارتی اضافه شدند ولی کارها کردند کارستان(اخیرا مشک آن است که عطار گوید!)
خلاصه امروز بیستم شهریور، تولد سه سالگی شارنیوز است که به قولی امروز سه ساله و به روایتی چهار ساله می شود.اما در هر صورت سه بار از 20 شهریور 85 می گذرد و هیچ شکی در آن نیست.
اگر انتظار دارید بگوییم آه، این سه سال چقدر زود گذشت،سخت در اشتباهید،هیچ هم زود نگذشت،سه تا انتخابات دیدیم یکی از یکی گل تر،به دفترمان دستبرد زدند،هزارو پانصد و بیست و پنج میلیون بار فراخوانده شدیم،از طرف بعضی از مسئولان به خوردن چیزهایی متهم شدیم (می بخشیم ولی فراموش نمی کنیم)، رفیم عکس بگیریم نزدیک بود عسکمان کنند،دوربینمان را گرفتند ولی بعدا پس دادند،دکتر.ن چهارتا صندلی به ما داده بود ازمان پس گرفت و ما ماندیم و یک موکت طوسی رنگ،تهدید به فیلتر شدیم ،و هزار جور حادثه و مورد دیگر که از حوصله ی نگارنده خارج است،ولی جا نزدیم و در هر شرایطی ماندیم،چون بادی نبودیم که به این بیدا مبارک بیدا.
در مجموع از خودمان بسیار تشکر می کنم که سه سال بی جیره و مواجب برای شارنیوز کار کردیم.دستمان درد نکند،سرمان هم،امیدوارم همیشه همین طور سالم و سرحال به امر خطیر خبر نگاری ادامه دهیم.انصافا کاری کردیم کارستان(مشک آن است که عطار گوید،چرا که می خواهد به شما قالبش سازد) و از شما بازدیدکنندگان هم تشکر می کنم که همیشه ما رو حمایت می کنید و بهمون ای میل می دید،باور کنید بهمون خیلی انرژی می ده(این تیکه رو از هاله در فارسی وان یاد گرفتیم).

کد خبر: 4403


۲۷ دیدگاه

 • آرمان
  آرمان: 9-11-2009 . 8:20 ب.ظ :

  با تشکر از گروه فعال،توانا و هوشیار شارنیوز. باشد با وجود افراد آگاهی همچون شما روز به روز شاهد ترقی و پیشرفت شهر عزیزمان (اما بی نهایت محروم و مظلوم) سقز باشیم.از خداوند منان برایتان آرزوی موفقیت و سربلندی روز افزون طلب می نمایم.

  پاسخ دهید

  • h
   h: 9-11-2009 . 11:05 ب.ظ :

   sepasi hasti batintan akam

   پاسخ دهید

   • h-a
    h-a: 9-12-2009 . 5:47 ق.ظ :

    سلام تولدت مبارك مواظب باش شمعهات آب نشن زود فوتشون كن اما مواظب باش زياد سرت و نزديك نكني چشات بسوزن .
    شهربان اي نازبابا گل فشان.
    شهربان اي گل فشان اي ديدبان.
    زانكه ازبالا ببيني شهرما.
    گل فشان دايم به سقز شهربان

    پاسخ دهید

    • حسین ب
     حسین ب: 9-12-2009 . 9:08 ق.ظ :

     با سلام و خسته نباشید و آرزوی موفقیت فراوان و امیدبه اینکه مثل همیشه سرحال و جدی در کارتان باشید. من مشتری، طرفدار و دوستدار همیشگی شما( شارنیوز) بوده و هستم .. تبریک و تدارک میگویم سه ساله شدنتان را … من در سقز ساکن نیستم ولی تمام اخبار را از سایت شما پیگیری و دنبال میکنم …بازهم پیروز و و دوباره پیروز باشید

     پاسخ دهید

     • زانیار
      زانیار: 9-12-2009 . 10:08 ق.ظ :

      با سلام
      من یکی از کسایی هستم که میتونم بگم هر روز شارنیوز زیبا و دوست داشتنی رو نگاه می کنم و الان فکر میکنم جا داشته باشه در تولد شارنیوز از همه شما تشکر کنم و به همتون بگم دست مریزاد .
      امیدوارم در تمام مراحل موفق باشید و در ادامه کاره شارنیوز مثل همیشه استوار و پایدار بمانید.
      در آخر میگم انشاالله شارنیوز صد ساله شه

      پاسخ دهید

      • آگرین
       آگرین: 9-12-2009 . 10:45 ق.ظ :

       جیژنی له دایک بونت پیروز بی.هیوادارم له هه مو کاتیک دا مایه ی سه ربه رزی بیت بو کوردانی سه قز.مانو نه بن.زور سوپاس

       پاسخ دهید

       • باران
        باران: 9-12-2009 . 1:27 ب.ظ :

        مستدام باشید و هرروز پر بارتر از روز قبل …

        پاسخ دهید

        • حه مه
         حه مه: 9-12-2009 . 4:54 ب.ظ :

         تولدت را از صميم قلب مبارك باد گو يم.و عمر طو لاني تري را برايت خواهانم.عز يزم تو با مدرك دانشگاهي وارد اين عرصه شدي.حقيرباپنجم ابتدايي وارد دگر عر صه هنري شدم .حال يك ليسانس اد بيات فارسي و يك كارشنا سي دارم.اما متا سفانه در مملكت ما مدرك ملاك نيست.كاري كه شما در پيش گر فتيد خد متي صا دقانه به اين مردم است واين را هم بدانيد فراز نشيبها هميشه بوده
         نگران نبا شيد راهتان روشن است ادامه بد هيد

         پاسخ دهید

         • خليل سعيدي(ديار)
          خليل سعيدي(ديار): 9-12-2009 . 4:57 ب.ظ :

          تو لدت مبارك باد

          پاسخ دهید

          • saidi.H
           saidi.H: 9-12-2009 . 8:59 ب.ظ :

           چواره مین سالیادی له دایکبونت پیروز به به ئاواتی گه یشتن به هه مو ئامانجه کانمان هه ر سه رکوتو و ته مه ن دریژ بن

           پاسخ دهید

           • بیکار بیکار
            بیکار بیکار: 9-13-2009 . 12:35 ق.ظ :

            سلام تولد سایتتون مبارک
            ایول بابا دمتون گرم
            شماها نبودید ما چکار می کردیم
            از اینجا که سقز نیستم دستتون رو می بوسم

            پاسخ دهید

            • محسن
             محسن: 9-13-2009 . 6:25 ق.ظ :

             روز تولدت مبارک باد. با تمام کاستی ها و ….عملکردتان مثبت است اما اکنون زمان آن است که خانه تکانی مفصلی انجام دهید. منظورم فرم سایت نیست، بلکه محتوا و چگونگی ارتباط با خواننده هایتان را باید مورد بررسی دوباره قرار دهید.
             برایتان آرزوی موفقیت دارم.

             پاسخ دهید

             • پیمان عزتی
              پیمان عزتی: 9-13-2009 . 8:53 ق.ظ :

              تبریک می گم خجسته سال روز تولد این سایت زیبا اما ……..

              جای خالی این سایت خیلی احساس می شد که با تلاش و نیروی جوانی دوستان پاگرفت ، همه می دونیم کار تیمی و کاری که توش پول کمه انجام دادنش خیلی سخته اما این دوستان نشون دادن که میشه،

              این سایت مثل برنامه ((نود)) برای سقزی ها شده جایی که حتی مسئولین دوس دارن باهاش در ارتباط باشند و برای یک سایت شخصی این یک برد بسیار بزرگه که جای تبریک داره به دوستانی که آماتور شروع کردن اما حرفه ای گریشون روز به روز خود نمایی می کنه.

              فقط یه گلگی دارم
              دوستان اجازه ندید پاکی جوانیتون و شور و شوق های بزرگتون آلت و اسباب دست عده ای شود که شد !! این افراد بخاطر جهت گیری های خاصی که دارن هر روز به رنگی درخواهند آمد. فردا ممکنه شما هم به آتش اینا بسوزید (خدای ناکرده)

              مستقل به معنای واقع باشید همانطور که در لوگو نوشتین. من هر روز سایتتون و می بینم و پیش دوستام و همکارام پز می دم که شهر عزیز من سایتی داره که با وجود دوری ازش من و بهش نزدیک می کنه.

              پیروز و موفق باشید

              پاسخ دهید

              • شهروند
               شهروند: 9-13-2009 . 9:46 ق.ظ :

               من سالهاست از شهر عزيزم دور هستم و هميشه احوال شهر را از طريق شارنيوز جويا ميشم. و يك پيشنهاد دوستانه براي شما داشتم اينكه خبرها را همراه عكس ارائه نمايد ، بسيار جذابتر خواهد شد . دستتان درد نكنه و هميشه موفق و پيروز باشيد .

               پاسخ دهید

               • Xanakaka
                Xanakaka: 9-13-2009 . 11:26 ق.ظ :

                ايشالا اين فكر تو به مغز بقيه شهروندهايمان خطور بكنه …..
                در هر صورت دستتون درد نكنه
                XanakakA

                پاسخ دهید

                • پري
                 پري: 9-13-2009 . 11:44 ق.ظ :

                 salam tabrik migam beheteun man har ruz be sharnews sar mizanam vaghean allie

                 پاسخ دهید

                 • سحر
                  سحر: 9-13-2009 . 5:07 ب.ظ :

                  سلام به همه دوستان.تولد شارنيوز وادامه اش رو بهتون تبريك ميگم واقعا براي ما كه از سقز دوريم بسيار مفيد و قابل استفادست . بي نهايت فكر خوبتون رو ميستايم .

                  پاسخ دهید

                  • ازاد
                   ازاد: 9-13-2009 . 8:43 ب.ظ :

                   سلام ،خسته نباشید تولد شارنیوز را به همه شما عزیزان تبریک میگویم امیدوارم در اینده پربارتر خودنامایی کنید به دور از تعصبات حزبی وسیاسی چون این روش باعث میشود انسان از مسیر اصلی شما که روزنامه نگاریست دور شود ولطمه های جبران ناپذیر ببیند

                   پاسخ دهید

                   • ناصر
                    ناصر: 9-13-2009 . 10:04 ب.ظ :

                    زندگی نه به معنائی بودن است، در شار نیوز است لذت معنائی زندگی!

                    سومین سالگردتان را صمیمانه تبریک می گویم.امیدوارم که همچنان آفتابی و مهتابی در شهرمان برقرار باشید.

                    پاسخ دهید

                    • saghezi
                     saghezi: 9-14-2009 . 1:13 ب.ظ :

                     سلام
                     منم تبریک می گم و همون آرزوهای خبو مثله همه براتون دارم
                     بی تعارف می گم از اینکه شهرمون سایتی این چنینی داره بارها به خودم بالیدم و حتی بعضی جاها پوزشو دادم
                     دو پیشنهاد دارم
                     یکی اینکه همونطوری که دوستمون گفت بهرته نحوه ارتباط با مردم رو دستخوش تحول کنید مثلا به عنوان خبرنگار یا عکاس افتخاری استخدامشون کنید و با کارت عضویت دلخوششون کنید. یا حداقل یه صفحه به اسم شایعات سقز براشون بزارین تا اخبارو به سبک خودشون بزارن
                     دوم اینکه به قول یه استادی می گفت هر کاری رو بدون درآمد انجام دادین بدونید به نتیجه نخواهد رسید یعنی ذات آدم مثل اینکه از اول اینجوری بوده مثلا کمک در راه خدا یا برای دلخوشی خدا یا خودمون یا طرف انجام می گیره در نتیجه هر چیزی یه مزدی داره پس شما هم برای اینکه بتونیید وقت بیشتری بزارین رو این کار اول باید اموراتتون رو تأمین کنید مردم ما هم که شکر خدا تو کمک کردن همیشه ناب هستند مثلا می تونید یه شماره حساب رو سایت بزارین هر کسی هر چقدر خواست کمک کنه البته اگه بلای شبکه های ماهواره ای رو سرتون در نیارن ؟؟؟؟؟؟
                     یا اینکه یه صندوق دم ورودی دفتر کارتون بزارین به اسم کمک های مردمی به اهالی شارنیوز و البته اگه کمیته امداد به عنوان رقیب بهتون گیر نده
                     در هر حال یه تغییری بدین دیگه خودتون که تو این جور کارا نشون دادین استادین
                     به هر حال موفق باشین
                     م ف س

                     پاسخ دهید

                     • فواد
                      فواد: 9-14-2009 . 1:18 ب.ظ :

                      با سلام وخسته نباشید. تولد شارنیوز را به همه شما عزیزان تبریک میگویم انشالله که همیشه موفق و پیروز باشید.

                      پاسخ دهید

                      • پروانه
                       پروانه: 9-15-2009 . 12:06 ب.ظ :

                       تبریک میگم. خسته نباشید واقعا”. منم یک سقزی دور از وطنم و به شما و سایت زیبای شما افتخار میکنم. خداوند رحمان و رحیم حامی و پشتیبان شما باشد.

                       پاسخ دهید

                       • ماد
                        ماد: 9-15-2009 . 8:11 ب.ظ :

                        سلام
                        به مناسب سه ساله شدن شهر نیوزتبریک عرض می نمایم
                        و از تمامی پرسنل و دسته اجرایی بخواطر ضحمات شبانه روزی و تلاش مداوم در زمینه منعکس نمودن ، تهیه و تنظیم اخبار سطح شهر قدر دانی می کنم .
                        موفق باشید

                        پاسخ دهید

                        • ئاكو قه يسه‌ري
                         ئاكو قه يسه‌ري: 9-16-2009 . 8:26 ب.ظ :

                         ويراي سلاو وريزي تايبه‌ت بو ته‌واوي ئه‌ندامانو به‌ريوه‌به‌راني مالپه‌ري و‌‌ه زيني شارنيوز و پيروزبايي سيهه‌مين سالي دامه‌زراندني ئه‌م مالپه‌ره ئاواته خوازم هه‌ر وه‌ك رابردو له‌م ريگه پر له ره‌نج و كيشه‌يه به سه‌ربه‌رزي هه‌نگاو هه‌ل بينن .هه‌ر بژين به‌سه‌ربه‌رزي و سه‌رفه‌رازي هاوريياني خوشه‌ويست.

                         پاسخ دهید

                         • hanasa
                          hanasa: 9-17-2009 . 8:35 ب.ظ :

                          با سلام و وقت بخیر خدمت تک تک دست اندرکاران عزیزو محترم سایت عالی شارنیوز منم تولد سایت به گلی رو تبریک می گم افرین و ایول داره کار وهمت وپشتکار وروحیه تون خسته نباشید میگم خدمتتون موفق باشید عزیزان

                          پاسخ دهید

                          • shah.mahi: 9-18-2009 . 1:09 ق.ظ :

                           salam bebakhshid dir residam.tavalodetoon mobarak.paidar bashin

                           پاسخ دهید

                           • میدیا
                            میدیا: 9-27-2009 . 1:35 ق.ظ :

                            درود بر شرفتان.

                            پاسخ دهید