شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۷/۰۳/۱۳۹۹
چهارشنبه، ۱۵ام مهر ۱۳۸۸
۱۱:۴۴ ب.ظ
یافته های اولیه شارنیوز نشان می دهد:

اجرای مجدد طرح سربازگیری در سقز

بعد از گذشت سال ها، نیروی انتظامی سقز مجددا طرح موسوم به سربازگیری را از سر گرفته و این روزها تعدادی از جوانان این شهر در مورد گذراندن خدمت نظام وظیفه مورد بازخواست قرار می گیرند. به گزارش شارنیوز طی چند روز گذشته مهمترین بحثی که در جمع های مربوط به جوانان سقز درجریان است، تصمیم اخیر نیروی انتظامی در مورد شناسای مشمولانی که به هر ترتیب از رفتن به سربازی سر باز زده و فراهم کردن مقدمات اعزام آنها می باشد. اگرچه نیروی انتظامی به طور رسمی در این مورد اطلاع رسانی یا موضع گیری نکرده اما بر اساس اخبار رسیده به شارنیوز در یک مورد مشخص یکی از دانشجویان دانشگاه آزاد سقز تحت کنترل قرار گرفته و تا احراز رسمی اشتغال وی به تحصیل در این دانشگاه، از آزاد کردن وی خودداری به عمل آورده بودند. مواردی متعدد دیگری نیز گزارش شده که به زودی صحت و سقم آن بررسی و ابعاد اجرای این طرح بیشتر روشن خواهد شد. ممکن است اجرای این طرح در راستای برنامه های هفته نیروی انتظامی باشد. اخبار تکمیلی به زودی منتشر شده و جهت کسب نظر رسمی مقامات در این خصوص تلاش خواهد شد.کد خبر: 4873


۸ دیدگاه

 • به رتیل
  به رتیل: ۷-۱۶-۱۳۸۸ . ۴:۴۰ ب.ظ :

  بڵێ راسته من چه ن رۆژێک بۆ کاری مه عافی له حه وزه ی سه قز بووم دیم که چه ن گه نجێکیان گرتبوو و به ئه و په ڕی ناشرینی هه ڵسووکه وتیان ده گه ڵ ده کردن و به که لبچه که له دستیان بوو هه موو بێ ڕێزییکیان پێ ده کردن.باسێکی دیکه له ئه مه سه یر تر کاتێک خۆم به قانوونی مه عاف ده بووم مه عاونی حه وزه لیستێکی له پێداویستیه کانی حه وزه وه ک خۆدکار .، وه ره قی a4 پووشه ئێستامپ و دیکه ی پێداویستیه کان که بۆ کاری حه وزه ی و ده بێ خۆیان دابینی بکه ن بڵام به داخه وا دابه شیان ده کرد به سه ر ئه و که سانه که مه عاف ده بوون و ده بێ به زۆر بیان کڕیایێ.بۆ وێنه من که دوو جار له کومیسیون پزشکی به شداریم کرد و دوکتوره کان بڕیاری مه عافیان دا . مه عاونی وه زیفه به ناوی به یگی زاده داوای دوو به سته کاغه زی ئا 4 و بسته ێیک ماژیکیان لێ کردم و ئه وانی دیکه ش هه ر به هه مان شێوه له پووشه تا ئیستامپ و ..پیان ده سه ندن.به ڕاستی سه یره و که سێکیش به هۆی ئه وه که کاره که ی لێ خراپ نه بێ هیچ ناڵێن .هیوادارم له ڕی ئه م ماڵپه ره وا بتوانین ده نگی خۆمان هه ڵبڕین.

  عضو شويد تا بتوانيد نظر دهيد. ]

  • سردار اردلان
   سردار اردلان: ۷-۱۸-۱۳۸۸ . ۱۲:۰۰ ق.ظ :

   همه اینها به خاطر عدم اطلاع و آگاهی نسبت به حقوق حقه خودتان است . اگر در هنگام این درخواست به وی میگفتید این موضوع را به بازرسی و یا حفاظت اطلاع میدهید بطور قطع کار شما را حتی زودتر از دیگران انجام میداد .

   عضو شويد تا بتوانيد نظر دهيد. ]

  • 3pa3
   3pa3: ۷-۱۷-۱۳۸۸ . ۱:۵۴ ق.ظ :

   منیش هیوادارم له ڕی ئه م ماڵپه ره وا بتوانین ده نگی خۆمان هه ڵبڕین.

   عضو شويد تا بتوانيد نظر دهيد. ]

   • ش
    ش: ۷-۱۸-۱۳۸۸ . ۱:۱۷ ق.ظ :

    ارتش صاحب زمان آماده باش اماده باش …

    عضو شويد تا بتوانيد نظر دهيد. ]

    • saghezy
     saghezy: ۷-۱۸-۱۳۸۸ . ۱۰:۳۳ ق.ظ :

     با سلام اقایش ارتش صاحب زمان نه و لشکر صاحب زمان بعدشم سربازی ادم ساز است

     عضو شويد تا بتوانيد نظر دهيد. ]

     • به رتیل
      به رتیل: ۷-۱۸-۱۳۸۸ . ۱۱:۰۵ ق.ظ :

      به ڕێز سه ردار ئه رده ڵان ته نیا ده سه ڵاتێک که له ئه م کارانه ده پرسێته وا هه مان بازرسی که به ژماره ته له فوونی 197 داواده که ن ڕاپۆڕتیان پێ پگات بڵام که به دواداچوونم کرد که سانێک که له بازرسی به رپرسیارن هه موو یان ده ره جه یان له که سانی حه وزه که متره .و ته نانه ت له زۆر لایه نه وا شه ریکن؟!

      عضو شويد تا بتوانيد نظر دهيد. ]

      • راميس
       راميس: ۷-۲۱-۱۳۸۸ . ۶:۰۴ ب.ظ :

       سربازي ازاون شترهائي است كه در خانه هر جواني راميزنه قبل ازاينكه بگيرنت برو هيچكي بهت زن نميده برو مرد شو ولي حواست به سرگروهبان باشه

       عضو شويد تا بتوانيد نظر دهيد. ]

       • بهزاد
        بهزاد: ۷-۳۰-۱۳۸۸ . ۱۱:۳۰ ب.ظ :

        من فقط می خواستم یه گذارش بدم و برم. یکی از دوستام سرباز فراریه. یه ماهه که فراریده! تو خونه میشینه و می خوره. آدرسش رو با رنگ نامریی توی پرانتز می نویسم که دوستم ضایع نشه. آدرس اینه:( ) خوب امیدوارم برادران نیروی سربازگیری پیداش کنن. وای چقد خوشحالم دارم به کشور خدمت می کنم.

        عضو شويد تا بتوانيد نظر دهيد. ]