شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۶/۰۷/۱۴۰۱
Sunday، 14th September 2008
3:20 am

مردم همیشه در صف

نتایج کنکور کارشناسی ارشد دانشگاههای دولتی اعلام شد متاسفانه شارنیوز نتوانست آماری از قبول شدگان سقز بدست آورد.اما با کمال مسرت اعلام می کنیم دو نفر از شارنیوزی ها،آقایان شه مال مرتضایی(عکاس) ومازیار اردلان(طنزنویس) توانستند از این امتحان سربلند بیرون بیایند و امکان ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس در رشته های عکاسی و مدیریت صنعتی برایشان فراهم شد.تمامی اهالی شارنیوز از این موفقیت بزرگ دو تن از اعضا به خود می بالند و برایشان توفیق هرچه بیشتر آرزو دارند.
جشنواره تئاتر کردی-این مهمترین رویداد فرهنگی سقز و استان-به پایان رسید و برگزارکنندگان نمره قبولی گرفتند.یک نکته جالب که با پایان یافتن جشنواره متوجه آن شدیم این است که در بولتن قبل از جشنواره دو مطلب از آقایان افشاریان-فرماندار سقز و ایمانی مدیر کل ارشاد-به چاپ رسیده بود که معلوم شد هیچ کدام را خودشان ننوشته و یکی از اعضای انجمن نمایش به جای هر دو نفر مطلب نوشته بود.
ماهنامه ی راسان بعد از تاخیری چند ماهه دوباره منتشرشد.البته با تغییر مجدد تحریریه.برای دومین سال پیاپی سردبیر راسان تغییر یافت.این سوال در اذهان به وجود می آید که مدیر مسئول این ماه نامه چرا نمی تواند فرد مورد نظر خود را برای سردبیری بیابد.
سایت چل چه‌مه‌ که به دلیل برخی مشکلات فنی مدتی از دسترس مخاطبان خارج شده بود،مجدداً فعالیت خود را آغاز کرد.این سایت چند روز دیگر دومین سالگرد فعالیت خود را جشن می گیرد که اهالی شارنیوز ضمن تبریک به گردانندگان چل چه مه،خود را قدردان زحمات آنها می داند.در ضمن من بعد این سایت از طریق آدرس زیر در دسترس خواهد بود.
www.40cheme.org

فرمانده نیروی انتظامی منطقه سقز نیز تغییر کرد.سرهنگ احمدی جای خود را به سرهنگ زیستی داد تا فرماندهی نیروی انتظامی شهری را به عهده گیرد که شهروندانش انتقادات جدی نسبت به عملکرد نیروی انتظامی دارند.
شبکه بهداشت سقز به چندین مغازه شیرینی و بستنی فروشی اخطار داده که نکات بهداشتی را مراعات کنند چه که در آزمایش های به عمل آمده،میکروب مشاهده شده است.تعدادی از این مغازه ها بسیار مشهور و پرمشتری نیز هستند.شبکه بهداشت به جد مسئله را پیگیری می کند.
اگرچه اعلام شد آب آشامیدنی سقز،عاری از آلودگی است اما ایمیل های متعددی از همشهریان به دستمان رسیده که از بدطعم و بدرنگ بودن آب آشامیدنی منازل خود شکایت کرده اند.این مسئله را هیچ کدام از مسئولان تایید نکرده اند اما تعداد ایمیل های رسیده در این خصوص چنان زیاد است که لابد خبری هست.ناگفته نماند فروش آب معدنی در سقز به طرز باورنکردنی افزایش یافته است.
انگار این ملت باید تمام وقت خود را در صف بگذرانند.صف یارانه،صف گاز،صف شیر،صف بانک و …. به تمامی این صف ها صف کوپن هم اضافه شده که مقابل باجه های پستی قابل رویت است با این تفاوت که صف کوپن گاهی وقت 5 تا 6 ساعت وقت از مردم تلف می کند که عمدتاً ساکن روستاها یا حاشیه شهر هستند.
گاز CNG،به بزرگترین مشکل رانندگان تاکسی و مالکان خودروهای دوگانه سوز بدل شده است.تنها یک جایگاه تهیه گاز CNG در سقز وجود دارد که صف مقابل جایگاه از شهرک دانشگاه تا نزدیکی ترمینال سنندج امتداد دارد.قرار بود در هفته دولت دیگر جایگاههای سطح شهر به کار بیفتد که معلوم نیست چرا این کار صورت نگرفته است.

کد خبر: 51


نظر دهي بسته شده است.