شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۸/۰۴/۱۴۰۱
چهارشنبه، 21st اکتبر 2009
11:38 ب.ظ
عضو شورای شهر سقز به شارنیوز گفت:

وضعیت متکدیان سقز به مرحله بحرانی رسیده است

حسین امامی در گفتگو با شارنیوز از تکدیگری را یکی از معضلات شهر سقز عنوان کرد که عدم انجام  وظایف از سوی دستگاه های متولی موجب بحرانی شدن این معضل شده است.
حسین امامی

حسین امامی

این عضو شورای شهر سقز گفت: حضور تعداد زیادی از متکدیان در نقاط مختلف شهر، ضمن زشت نمایاندن وجهه شهر به مسافران، موجب ترویج فحشا، توزیع مواد مخدر و به خطر افتادن امنیت اخلاقی شهروندان شده است. رئیس شورای شهرستان سقز در پاسخ به این سوال که شهرداری به عنوان یکی از نهاد های متولی در جمع آوری گدایان چه اقداماتی در این خصوص انجام داده است، گفت: در جلسه ای که با حضور نهادهای حمایتی( کمیته امداد،بهزیستی،هلال احمر)، معاون فرماندار و نماینده نیروی انتظامی برگزار شد، شهرداری و نیروی انتظامی ضمن قبول مسئولیت جمع آوری متکدیان، هزینه یک سال اسکان، بهداشت و خوراک این افراد را تقبل کرد اما هیچ یک از نهاد های حمایتی حاضر به پذیرش مسئولیت نگهداری متکدیان نشد. وی توضیح داد: اردوگاه پناهندگان جنگی در صاحب جهت اسکان متکدیان درنظر گرفته شده است اما هیچ نهادی حاضر به پذیرش متکدیان نیست و مسئولیت این ارودگاه را برعهده نمی گیرند. امامی گفت علی رغم اینکه شورای شهر و شهرداری تامین هزینه های یک سال این افراد را تقبل کرده است، توقع این بود که نهاد های حمایتی در راستای انجام وظایف قانونی خود، مسئولیت نگهداری، آموزش، بهداشت و… آنها را بر عهده گیرند تا شهر سقز بیش از این شاهد حضور متکدیان نباشد. وی در بخش دیگری از گفتگوی خود با شارنیوز گفت: با توجه به اطلاعات ارائه شده در این جلسه مشخص شد تنها دو نفر از افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی اقدام به تکدی گری میکنند و اکثر این افراد غیر سقزی هستند. وی افزود: دلیل انتخاب سقز به عنوان محل گدایی از سوی این افراد، سخاوت و عطوفت مردم سقز است. امامی تصریح کرد: باندهای در سقز و شهرهای اطراف وجود دارند که کارشان آوردن متکدیان به سطح شهر و جمع اوری آنان در پایان روز است لذا این افراد نیازمندان واقعی به شمار نمی آیند و کمک های مردم نیز به جیب افرادی سود جو ریخته می شود.
حسین امامی با اشاره به نقش موسسات خیریه غیردولتی در جذب کمک های مردمی و تحت پوشش قرار دادن نیازمندان واقعی میگوید: فعالیت این گونه موسسات که معمولا افراد معتمد  شهر در آن عضو هستند می تواند کمک های نقدی و غیر نقدی مردم خیر سقز را سمت و سوی مناسبی بخشد و مردم مطمئن باشند کمک هایشان به نیازمندان واقعی خواهد رسید.کد خبر: 5142


۴ دیدگاه

 • 42
  42: 10-22-2009 . 7:27 ق.ظ :

  سلام واقعا گدايان حرفه اي چهره سقزرا مخدوش نموده ومعضل بزرگي آفريده اند.
  آنچه مسلم اينكه : رسيدگي به اين معضل تنهابرعهده شوراي شهروشهرداري نيست وبهتراست كميته اي از همه ارگانهاي ذيربط تشكيل شده واداره اردوگاه تربيتي سرا به آن سپرده شود تا جو ترس وارعاب يگانهاي حمايتي بريزد چون درورطه فراموشي افتادن پس از گذشت زمان دغدغه امروزوفرداي يگانهاي حمايتي است كه حاضربه قبول آن نيستند پس تنها راه چاره تشكيل اين كميته مشترك است.

  پاسخ دهید

  • ramin
   ramin: 10-22-2009 . 8:34 ب.ظ :

   ba in khabar neshan daded ke khele be fekre saqez hasted. dastetan ra mibosam

   پاسخ دهید

   • اقبال
    اقبال: 10-23-2009 . 6:33 ب.ظ :

    با سلام
    لطفا هر چه سريعتر اين افراد را در جايي اسكان دهيد چون واقعا چهره شهرمان را خراب كردهاند در ضمن ديدگاه بدي در نظر مهماناني كه به شهرمان ميايند رو ايجاد كرده اين امها سقزي نيستند چون من چند تا از اونها رو شهرهاي ديگه ديدم

    پاسخ دهید

    • كاوه
     كاوه: 11-1-2009 . 12:49 ق.ظ :

     اينان متكدي نيستند آقاي امامي . اينان شياداني فرصت طلب هستند كه از سادگي مردم نفع ميبرند نه از سخاوت و عطوفت آنها …

     پاسخ دهید