شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۰/۰۴/۱۴۰۱
جمعه، 30th اکتبر 2009
5:46 ب.ظ

آهنگ تغییر مدیران در کردستان شروع شد

سنندج – خبرگزاری مهر: آهنگ تغییر و تحول در بین مدیران استان کردستان که از روزهای اولیه آغاز به کار دولت دهم آغاز شده بود، وارد روند سریعتری شده است. به گزارش خبرنگار مهر در سنندج، در حالی که آهنگ تغییر و تحول در بین مدیران ادارات و سازمانهای دولتی استان کردستان از نخستین روزهای آغاز به کار دولت نهم با روند آرامی نواخته شد اما از روزهای میانی هفته گذشته سریعتر شده و به نظر می رسد در هفته های آینده نیز همچنان ادامه داشته باشد.

زنگ رسمی تغییرات با تودیع و معارفه مدیر کل بهزیستی کردستان آغاز شد.

اولین زنگ رسمی تغییر و تحول در سطح مدیریت ها در استان کردستان با تودیع و معارفه مدیر کل بهزیستی استان آغاز شد، در حالی که محمد تقی پیرحیاتی پس از گذشت دو سال سرپرستی چند ماه از مدت مدیر کلی اش می گذشت جای خود را به مهدی فرشادان داد تا رسما تغییرات گسترده مدیریتی در استان آغاز شود. در ادامه و بعد از وقفه ای چند هفته ای نوبت به رئیس هواشناسی استان کردستان رسید و صدیقی جای خود را به حیدری داد تا قبل از تغییرات گسترده در راس سازمان هواشناسی کشور، کردستان به عنوان اولین استان مدیر کل جدیدی را در این بخش به کار گیرد. بعد از تغییرات صورت گرفته در اداره کل هواشناسی استان کردستان این بار نوبت به سازمان تبلیغات اسلامی استان کردستان رسید تا حجت الاسلام مسعود صفی یاری از نیروهای بومی شاغل در شهرستان قم به جای حجت الاسلام بکتاش سکان هدایت سازمان فرهنگی و دینی تبلغیات اسلامی کردستان را عهده دار شود و و در ادامه تغییر و تحول در میان دستگاه های فرهنگی این بار قرعه به نام مدیر کل نهاد عمومی کتابخانه های استان در آمد تا سید حسن غیاثیان که 35 سال در بخش های مختلف فرهنگی و هنری استان فعالیت کرده بود جای خود را به عطالله رستگار بدهد.

تغییرات مدیریتی در کردستان به سطح مدیران رده اول استان رسید

بعد از گذشت تقریبا یک ماه و با آغاز به کار رسمی وزرای دولت دهم این بار تغییرات از سطح مدیران میانی به میان مدیران ارشد استان به ویژه فرمانداران رسید تا شهرستان سروآباد به عنوان اولین شهرستان استان فرمانداری جدید را در راس کار ببیند. علی احمدی باباخاص که بیش از هشت سال را در سمت فرمانداری و بخشداری در شهرستان سروآباد سپری کرده بود در آخرین روز هفته گذشته جای خود را به عبدالله رشیدی پور داد تا آخرین فرماندار دوران اصلاحات نیز جابجا شود. هر چند که باباخاص از سال گذشته بازنشسته شده و قرار بود فردی جایگزین وی شود ولی این کار به روزهای ابتدای دولت دهم کشیده شد.

فرمانداران چهار شهرستان در لیست تغییر

در همین حین و به گفته منابع آگاه وضعیت تعیین فرماندار برای چهار شهرستان استان مشخص شده و فرمانداران دو شهرستان مرزی استان نیز تا 10 روز آینده معرفی و فعالیت خود را آغاز می کنند. همچنین شایعات در خصوص وضعیت استاندار کردستان نیز بی شمار بوده و همچنان ادامه دارد و از حرف های کوچه بازار تا اظهارات نمایندگان وضعیت تعیین استاندار به عنوان بحث روز در استان مطرح است. در حالی منابع نزدیک به استاندار فعلی کردستان از بقای نجار خبر می دهند که یکی از نمایندگان سنندج از تعیین استاندار جدید استان خبر داد و در گفتگوی خود با خبرنگار مهر در دو هفته قبل اعلام کرده بود: استاندار جدید کردستان مشخص شده است. خبر نگار ایلنا نیر قبلا از مطرح شدن چهره هایی از جمله مسعودی ،زرین گل ، شعبانی ، پیریایی بعنوان گزینه های احتمالی استانداری خبر داده بود.

حمایت پنج نماینده استان از ابقای اسماعیل نجار

در حال حاضر پنج نفر از نمایندگان استان کردستان نیز نامه ای را در حمایت از استاندار فعلی استان امضاء و خواستار ابقای اسماعیل نجار در کردستان شده اند. تغییرات در حوزه وزارت علوم و تحقیقات: همزمان با شایعات مختلفی که در پیرامون ماندن استاندار کردستان وجود دارد، روند تغییرات اساسی در استان همچنان ادامه دارد و مدیران دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان نیز در لیست بعدی تغییر و تحول قرار گرفته و این مهم از مرکز تربیت معلم شهید مدرس و با انتخاب موریس شیخی به عنوان رئیس مرکز تربیت معلم تبریز و سرپرستی بهنام حیدری در سنندج آغاز شد. تغییر دیگری که در روزهای آینده در استان اتفاق خواهد افتاد، تعیین رئیس دانشگاه کردستان است چرا که “غلامحسین کریمی دوستان” رئیس فعلی دانشکاه کردستان از قبل اقدامات لازم برای رفتن از استان را با جابجایی دانشگاه فرزندان و محل کار همسرش انجام داده و قرار است رئیس جدید دانشگاه های کردستان تا روزهای آینده معرفی شود. ابقا یا تعیین رئیس دانشگاه پیام نور استان نیز همچنان ادامه دارد. در حالی که هفته گذشته دعوتنامه معارفه سرپرست این دانشگاه به رسانه های جمعی و مدیران ارسال شد تنها چند ساعت بعد دعوت نامه کنسل و دکتر خضری همچنان این دانشگاه را اداره می نماید. هر چند که گفته می شود دکتر کیانی از اعضای هیئت علمی دانشگاه کردستان قرار است قرار است سکان هدایت دانشگاه پیام نور استان را بر عهده بگیرد. هر چند زنگ تغییر و تحول در عرصه فرهنگ استان با جابجایی در سازمان تبلیغات اسلامی شروع و در ادامه مدیر کل امور کتابخانه های عمومی استان ادامه یافت ولی در روزهای آینده سایر سازمان های فرهنگی استان نیز دچار تغییر و تحول گسترده ای خواهند شد. واژه تغییر در لغت به معنای مناسب و در جهت توسعه و پیشرفت تلقی می شود ولی آنچه که در این میان مهم به نظر می رسد نوع انتخاب افراد بر اساس لیاقتهای مدیریتی و توان کاری و کارشناسی برای خدمت به مردم استان کردستان است که امیدواریم این مهم بیش از سلایق افراد مورد توجه متولیان امر قرار گیرد.کد خبر: 5259


۸ دیدگاه

 • h42
  h42: 10-31-2009 . 6:47 ق.ظ :

  سلام اتفاقا اينكارمايه گرم شدن امورات است وخانه تكاني سازمانها تا از ركود وخمودگي مرورزمان خارج شوند وانشاالله مديراني كاري تر ومتعهدترتشريف بياورند

  پاسخ دهید

  • شهروند
   شهروند: 10-31-2009 . 3:16 ب.ظ :

   هيچ فرقي نمي كنه كه كي باشد

   پاسخ دهید

   • هستیار
    هستیار: 11-1-2009 . 12:17 ب.ظ :

    هیچ فرقی نمی کند کی می آید. زیرا از افراددلسوز و آگاه و متعهد و کاردان استفاده نمی گردد. فقط افرادی که با شرایط آنها سازگاری داشته باشند می آیندو این بزرگترین مشکل ایران در مسیر رشد و ترقی می باشد.چون از تجربه و کاردانی افراد خبری نیست.

    پاسخ دهید

   • کامران
    کامران: 11-2-2009 . 12:00 ق.ظ :

    اگر باند و باند بازی بگذارد وکمی چاشنی دلسوزی هم باشد و توانایی های افراد نیز مد نظر قرار گیرد میشود گفت این قافله به مقصود خواهد رسید ساقیا

    پاسخ دهید

    • باران
     باران: 11-9-2009 . 1:43 ق.ظ :

     فقط اسامی عوض میشه و بس …. دردی از مردم دوا نمی شه ….
     این قصه سر درازی دارد

     پاسخ دهید

     • daneshjoo
      daneshjoo: 12-2-2009 . 6:21 ب.ظ :

      be joz avali hame hag darand

      پاسخ دهید

      • معلم
       معلم: 1-9-2010 . 3:58 ب.ظ :

       چرا همه عوض ميشوند ؟ اين كه خوب است مگه نه؟

       پاسخ دهید