شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۸/۰۴/۱۴۰۱
دوشنبه، 24th نوامبر 2008
12:38 ق.ظ

مراسم روز بسیج دانشجویی در سقز برگزار شد

مراسم روز بسیج دانشجویی به میزبانی دانشگاه های آزاد، پیام نور و آموزشکده فنی صبح روز یک شنبه در سالن اجتماعات آموزشکده فنی سقز برگزار شد. در این مراسم جدای از دانشجویان هر سه دانشگاه،  سردار نوراللهی فرمانده سپاه بیت المقدس استان کردستان، افشاریان فرماندار سقز، فرمانده بسیج و فرمانده تیپ شهید کاوه سقز و جمعی از مسئولین ادارات این شهر حضور داشتند که تعدادی از آنها ملبس به چفیه و  یونیفرم بسیج بودند.
مرادی رئیس دانشگاه آزاد سقز به نمایندگی از روسای سه دانشگاه به حاضران خیر مقدم گفت و ضمن گرامی داشت هفته بسیج، این روزها را نماد ایثار، فداکاری و گذشت عنوان کرد. وی گفت به همراه دیگر روسای دانشگاه های سقز تلاش شده است تا برنامه ای در خور این روز برگزار شود.
سخنران بعدی این مراسم سردار نوراللهی فرمانده سپاه بیت المقدس استان کردستان بود که سخنان خود را با از تقدیر دانشجویان، اساتید و روسای سه دانشگاه به خاطر برپایی چنین مراسمی آغاز نمود. وی گفت: 30 سال از عمر پربرکت انقلاب میگذرد و 29 سال از زمان صدور فرمان حضرت امام مبنی بر تشکیل ارتش 20 میلیونی را پشت سر گذاشته ایم  که هرچه زمان بیشتری از آن تاریخ میگذرد  به ضرورت این فرمان تاریخی بهتر پی برده می شود چه که آن امام بزرگوار فراتر از زمان خود بود.
سردار نوراللهی ادامه داد: امامی که در فلسفه گوی سبقت از سدرالمتالهین ربوده می فرماید اگر میخواهید متحد باقی بمانید دنبال تمکین در امتداد مکتبی باشید که ریشه آن به پیامبر اسلام باز میگردد نه در سایه تفکر کپی شده از تفکر میلیتاری غرب.
وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: در آمریکا 2500 موسسه مطالعاتی وجود دارد که برجسته ترین آن موسسه اینترپرایز است که اعضای آن را جمعی از سناتورها تشکیل میدهند.در خروجی اخیر این موسسه دلیل نفرت به وجود آمده از بوش و انزجار جهانی از آمریکا ، عدم موفقیت در مقابله با ایران عنوان شده است و گرنه در افغانستان و عراق توفیقاتی نصیب آنها شده است. وی ادامه داد: احیای ناوگان پنجم آمریکا در خلیج فارس، اعزام حدود 100 شناور به دریای عمان و خلیج فارس، نصب سیستم سپر دفاع موشکی از جمله اقداماتی است که آنها به منظور جبران مافات انجام میدهند.
وی با استثنایی بودن موقعیت بسیج در میان ارتش های مردمی جهان گفت: من مطالعاتی بر روی ارتشهای مردمی جهان انجام داده ام و میدانم به لحاظ کمیت ارتش مردمی چین چند 100 میلیون عضو دارد، در لیبی و اسرائیل هم ارتشهای مردمی فعالیت میکنند اما هیچ کدام داوطلبانه نیستند و جوانان آن کشورها مجبور به گذراندن مدتی در ارتش هستند این تفاوت اساسی بسیج با سیار ارتش های مردمی است.
نوراللهی با اشاره به تجهیزات پیشرفته نظامی کشور گفت: موشکهای شهاب که بیاش از 2 هزار دویست کیلومتر برد دارد، موشک سجیل ما هم همینطور اما وقتی دشمنان  نیروی ما را انالیز میکنند ترسی از این موشک ها و تجهیزات ندارد بلکه هراس آنها از نیروهای داوطلبی است که ترسی از مرگ ندارند و بنا به نظر دیک چینی روبرو شدن با نیروهایی که از مرگ نمی ترسند کاری  ابلهانه است.
وی بزرگترین افتخار بسیج را تقدیم 90 هزار شهید به انقلاب عنوان کرد.
وی در پایان ترویج روحیه جهادی را از دلایل اصلی تغییر نگاه براندازانه به تغییر رفتا و سپس به مذلکره بی قید شرط از سوی آمریکا دانست که با توجه به تاثیرات عمیق آن لازم است استاد،دانشجو معلم و تمام اقشار و اصناف به ترویج این روحیه جهادی اهتمام داتشه باشند.
بخش بعدی برنامه به شعرخوانی و قرائت بیانه بسیج دانشجیی دانشگاه های سقز اختصاص یافت که توسط یکی از اعضای بسیج دانشگاه صورت گرفت.
در پایان از اساتید، کارمندان و دانشجویان نمونه تجلیل شد و از میان حاضران نیز چند تن به قید قرعه جوایزی دریافت کردند.

کد خبر: 533
    مطالب مرتبط: