شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۲۳/۰۵/۱۳۹۹
یکشنبه، ۱۷ام آبان ۱۳۸۸
۸:۰۰ ب.ظ
در جلسه انجمن کتابخانه های سقز به تصویب رسید:

اینترنت پرسرعت رایگان در کتابخانه عمومی

ششمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سقز با حضور اعضای انجمن روز 11 آبان 88 در محل کتابخانه شماره یک سقز تشکیل شد.

در این جلسه ابتدا امام جمعه و فرماندار سقز هر یک سخنانی در باره اهمیت کتاب و کتابخوانی ایراد کردند و سپس جلیل سیدی مسئول کتابخانه های عمومی شهرستان سقز گزارشی از روند کار و پیگیری مصوبات قبلی انجمن ارائه نمود.

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی سقز همچنین  عطااله رستگار،مدیرکل جدید امور کتابخانه های عمومی استان کردستان به سخنرانی پرداخت. از مهمترین نکات مطرح شده در این جلسه می توان به پرداخت بالغ بر 9 میلیون تومانی شهرداری سقز در سال 88 از محل نیم درصد مصوب مجلس اشاره کرد که نسبت به سال پیش از افزایشی بالغ بر 50 درصد برخوردار بوده و نیز اعلام اعطای 3 تا سه هزار و پانصد جلد کتاب از سوی دانشگاه پیام نور سقز به شهرداری و از طریق شهرداری به کتابخانه های مدارس که از سوی امامی عضو شورا اعلام شد و نیز ارائه راهکارهایی جهت افزایش و جذب اعضای جدید به کتابخانه های عمومی اشاره کرد. همچنین در این جلسه پیشنهاداتی ارائه شد که به تصویب رسید از جمله: راه اندازی و ارائه اینترنت پرسرعت رایگان برای مراجعان در کتابخانه عمومی شماره 2، تجهیز قسمتی از کتابخانه شماره 1 سقز تحت عنوان خانه کتابدار جهت اسکان همکاران میهمان از سایر شهرها و نیز  تشکیل 3 کارگروه تخصصی، در راستای تحقق اهداف انجمن تحت عنوان کارگروههای 1- فکری-فرهنگی  2- خیرین 3- مالی-تجهیزاتی. در پایان مقرر شد شهرداری سقز، گزارش ماهیانه از روند پرداخت سهم نیم درصد کتابخانه های عمومی شهر سقز را از محل درآمدهای شهرداری، به انجمن ارائه نماید.کد خبر: 5535


۶ دیدگاه