شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۸/۰۴/۱۴۰۱
یکشنبه، 8th نوامبر 2009
8:00 ب.ظ
در جلسه انجمن کتابخانه های سقز به تصویب رسید:

اینترنت پرسرعت رایگان در کتابخانه عمومی

ششمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سقز با حضور اعضای انجمن روز 11 آبان 88 در محل کتابخانه شماره یک سقز تشکیل شد.

در این جلسه ابتدا امام جمعه و فرماندار سقز هر یک سخنانی در باره اهمیت کتاب و کتابخوانی ایراد کردند و سپس جلیل سیدی مسئول کتابخانه های عمومی شهرستان سقز گزارشی از روند کار و پیگیری مصوبات قبلی انجمن ارائه نمود.

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی سقز همچنین  عطااله رستگار،مدیرکل جدید امور کتابخانه های عمومی استان کردستان به سخنرانی پرداخت. از مهمترین نکات مطرح شده در این جلسه می توان به پرداخت بالغ بر 9 میلیون تومانی شهرداری سقز در سال 88 از محل نیم درصد مصوب مجلس اشاره کرد که نسبت به سال پیش از افزایشی بالغ بر 50 درصد برخوردار بوده و نیز اعلام اعطای 3 تا سه هزار و پانصد جلد کتاب از سوی دانشگاه پیام نور سقز به شهرداری و از طریق شهرداری به کتابخانه های مدارس که از سوی امامی عضو شورا اعلام شد و نیز ارائه راهکارهایی جهت افزایش و جذب اعضای جدید به کتابخانه های عمومی اشاره کرد. همچنین در این جلسه پیشنهاداتی ارائه شد که به تصویب رسید از جمله: راه اندازی و ارائه اینترنت پرسرعت رایگان برای مراجعان در کتابخانه عمومی شماره 2، تجهیز قسمتی از کتابخانه شماره 1 سقز تحت عنوان خانه کتابدار جهت اسکان همکاران میهمان از سایر شهرها و نیز  تشکیل 3 کارگروه تخصصی، در راستای تحقق اهداف انجمن تحت عنوان کارگروههای 1- فکری-فرهنگی  2- خیرین 3- مالی-تجهیزاتی. در پایان مقرر شد شهرداری سقز، گزارش ماهیانه از روند پرداخت سهم نیم درصد کتابخانه های عمومی شهر سقز را از محل درآمدهای شهرداری، به انجمن ارائه نماید.کد خبر: 5535


۶ دیدگاه

 • جوان
  جوان: 11-9-2009 . 4:58 ب.ظ :

  سلام انشاءالله 5سال دیگه اجرا میشه اگر هم اجرا بشه

  پاسخ دهید

  • خیار چمبر
   خیار چمبر: 11-9-2009 . 5:32 ب.ظ :

   یه مثل معروف فارس ها هست که خیلی معروفه احتمالا که شارنیوزی ها هم شنیدن میگن (بزک نمیر بهار میاد کمبزه با خیار میاد) همیشه این ملت بدبخت ما دنبال چیزهای مفت هستند

   پاسخ دهید

   • زانیار
    زانیار: 11-11-2009 . 8:28 ق.ظ :

    آیا کتابهای اهدایی دانشگاه پیام نور که شاید اکثرا کتاب درسی باشد به درد کتابخانه عمومی میخورد!؟ای کاش همیشه چیزهای به درد بخور و دوست داشتنی را هدیه میدادیم نه چیزهای به درد نخور و دور ریختنی را. ای کاش! ای کاش!

    پاسخ دهید

    • سیدی
     سیدی: 11-16-2009 . 8:44 ق.ظ :

     منم با زانیاز موافقم اگه کسی از نزدیک کتابخانه دانشگاه پیام نور و دیده باشه دیگه می دونه این اهدا نیست وجین کردن است

     پاسخ دهید

     • هژیر یثرابی
      هژیر یثرابی: 12-6-2009 . 12:47 ق.ظ :

      اون محلی که ما دیدیم اسمش کتابخونه است ولی فی الواقه محل دوست یابیه حالا که اینترنت مفتی هم بزارن که بدتر میشه

      پاسخ دهید

      • امیر
       امیر: 12-11-2009 . 11:48 ب.ظ :

       هر وقت دستشویی ها را درست کردید اینترنت هم بیارید.پاسخ؟

       پاسخ دهید