شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۳/۰۷/۱۴۰۱
Tuesday، 10th November 2009
6:44 pm
دانشگاه پيام نورسقز برگزار مي کند:

همايش استانی طلاق و پیامدهای آن

رئيس دانشگاه پيام نور مركز سقز از برگزاري همايش طلاق و پيامدهاي آن در اين شهرستان خبر داد. دکتر شهريار سعيديان در گفتگو با خبرنگار شارنيوز گفت : همايش طلاق و پيامدهاي آن با توجه به رشد طلاق در كشور و استان در آبان ماه سال جاري در شهرستان سقز برگزار مي‌شود. وي ادامه داد: ارائه راهكارهاي مناسب براي مقابله با افزايش طلاق، چالش‌ها و آسيب‌هاي ناشي از افزايش طلاق و علل و عوامل آن از مهم‌ترين اهداف برگزاري همايش طلاق و پيامدهاي آن است. سعيديان با اشاره به اينكه همايش طالق و پيامدهاي آن در پنج محور مختلف برگزار مي‌شود، بيان داشت: جمعا بيش از 60 مقاله به دبيرخانه همايش رسيد که پس از داوري علمي 10 مقاله جهت ارائه در همايش پذيرفته شدند. وي افزود: رشد شهرنشيني و تاثير آن بر طلاق، نقش رسانه‌هاي نوين و تاثير آن بر طلاق، عدم تفاهم و تعارضات فكري زوجين و تاثير آن بر طلاق، اعتياد و نقش آن در افزايش طلاق، دخالت نا‌به‌جاي والدين و آشنايان و تاثير آن بر طلاق، اعمال قهر و خشونت در خانواده و نقش آن در افزايش طلاق و عبور از جامعه سنتي به جامعه مدرن و سست شدن بنيان خانواده از مهم‌ترين محورهاي بخش اجتماعي است. رئيس دانشگاه پيام نور مركز سقز، آداب و رسوم حاكم بر ازدواج و تاثير آن بر طلاق، نقش فرامين و دستورات مذهبي در رابطه با كاهش طلاق و رشد و افزايش معاشرت‌هاي فرهنگي و تاثير آن بر طلاق را مهم‌ترين محورهاي بخش فرهنگي اين همايش عنوان كرد. وي اذعان داشت: همچنين مهم‌ترين محورهاي بخش حقوقي اين همايش نيز شامل نقش قوانين موضعه در رابطه با طلاق و مقابله با افزايش آن، آشنايي زنان به حقوق خود و نقش آن در رشد طلاق، به‌روز شدن مهريه و تاثير آن بر طلاق و نقش رويه قضايي و تاثير آن بر طلاق است. سعيديان تصريح كرد: بيكاري و نقش آن در افزايش طلاق، تورم و نابساماني‌هاي اقتصادي و تاثير آن بر انسجام خانواده و رشد و افزايش پديده قاچاق كالا و تاثير آن بر وضعيت خانواده نيز از مهترين محورهاي بخش اقتصادي اين همايش است. وي همچنين تاثير طلاق بر روند الگوسازي فرزندان، تاثير طلاق بر رشد مسائل عاطفي، اخلاقي و جسمي فرزندان و انسجام خانوادگي و سوگ طلاق بر كودكان و نوجوانان مقاطع پيش‌دبستاني، دبستاني و راهنمايي را از محورهاي بخش روانشناسي اين همايش خواند. همايش طلاق و پيامدهاي آن دانشگاه پيام نور مركز سقز در 21آبان ‌ماه سال جاري در مجتمع فرهنگي و هنري ارشاد سقز  برگزار مي‌شود.کد خبر: 5553


نظرات:

  1. موضوع خوبيه اما تاثير گذار نيست

  2. متأسفم كه علت طلاق رو هنوز نمي‌دونين و نيازي به همايش هم نداره اشخاص غير متخصص هم اين معضل رو مي‌دونن علتش چيه پس لطفاً سر خودتون و بقيه رو شيره نمالين !!!
    همايش براي رسيدن به نتيجه‌ي مثبته اما شما مي‌خواين به چه نتيجه‌اي برسين وقتي راهكارش رو مي‌دونين و نمي‌تونين كاري بكنين متأسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسفم!!!