شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۳/۰۷/۱۴۰۱
Monday، 30th November 2009
6:23 pm
خبر و گزارش تصویری

کارخانه قند مادنوش سقز در آستانه بهره برداری

شهرک صنعتی سقز واقع در 5 کیلومتری محور سقز-بوکان وضعیت اسفناکی از صنعت را در کردستان و سقز ترسیم می کند چرا که از حدود 40 واحد تولیدی ثبت شده در این شهرک تنها 4 یا 5 واحد مشغول فعالیت اند. اما این  وضعیت با حضور پررنگ یک واحد تولیدی عظیم که به زودی به بهره برداری خواهد رسید، امیدواری جهت آینده بهتر در حوزه صنعت را تا حدی زنده می کند.

کارخانه قند مادنوش سقز با سرمایه گذاری بالغ بر 60 میلیارد ریال در زمینی به مساحت 12 هکتار در حال ساخت است. سرمایه گذاراین پروژه بزرگ صدیق غلامی است که تا کنون در فعالیت های تجاری متنوع و موفق خود توانسته است برای جمع کثیری از جوانان این سقز ایجاد شغل کند. کارخانه قند مادنوش  تا آبان ماه 88 حدود 98 درصد عملیات ساخت وتجهیز آن به پایان رسیده و در بدو قرار دارد که انتظار می رود در صورت آغاز به کار برای 320 نفر به طور مستقیم و برای حدود 3000 نفر به صورت غیر مستقیم ایجاد اشتغال کند.

براساس اعلام قریشی-مدیر کارخانه- ظرفیت تولید اسمی آن 33000 تن قند در سال بوده که ممکن است تا 50000 تن در سال نیز افزایش یابد.

قریشی در مورد چرایی ساخت کارخانه قند و نه محصولی دیگر به شارنیوز گفت: سرانه مصرف قند در کشور 25 کیلو برای هر فرد در سال است که این میزان در استان و منطقه دو برابر می باشد لذا بازار منطه کشش لازم را برای قندی با کیفیت مطلوب دارد. وی می افزاید: با توجه به توان بالای دفاتر بازاریابی و فروش که پیش از این کارایی خود را در زمینه های دیگر به اثبات رسانده اند، به لحاظ بازار فروش احساس نگران نمی کنیم. وی افزود: خود آقای غلامی نیز با ارتباط موثری که با تجار عمده فعال در این زمینه دارد مجموعه را نسبت به موفقت آتی خود مطمئن می کند.

مواد اولیه این کارخانه شکر خام است که به گفته قریشی از کشور برزیل تامین شده که به لحاظ کیفیت و قیمت نسبت به مواد موجود در بازار داخلی ارجحیت دارد.
وی خاطر نشان کرد: بدون شک قند تولید در این کارخانه بهترین خواهد بودچرا که فرمول و قالب دلخواه قند بعد از مشورت با کارشناسان و بازدید از کارخانه های قند کشور  حاصل شده است.

در این مقطع زمانی 45 نفر در این کارخانه مشغول هستند که دستمزد آنها مطابق قانون کار پرداخت می شود به همین دلیل انگیزه و دلسوزی خاصی در فعالیت های آنها مشاهده شده و با هرکدام که به گفتگو نشستیم همه خود را از یک خانواده دانسته و برای به نتیجه رسیدن تلاش ها حاضر به انجام هر کاری هستند.

قریشی می گوید: این کارخانه متعلق به سقز است  اگرچه می شد در نقطه ای دیگر و باهزینه کمتر و امکانات بیشتر آن رااحداث کرد اما آقای غلامی خود را مدیون سقز و مردم این شهر می داند وبه همین سبب ریسک سرمایه گذاری در سقزرا پذیرفته به این امید که موفقیت این طرح دیگر سرمایه گذاران را جهت سرمایه گذاری ترغیب کند.

وی از ساخت برخی قطعات در کارخانه خبر می دهد و می گوید: بعضی از نیازهایی که قبلا در خارج از سقز ساخته و تامین می شد در خود کارخانه وبا تلاش پرسنل ساخته شد که خود دستاوردی به شمار می آید چراکه دانش ساخت این قطعات را در اختیار گرفتیم.

علی رغم آنچه که در بالا به آن اشاره شد، روند احداث این کارخانه چندان بدون مشکل نیز نبوده و شنیدن ماجرای رسیدن به مرحله 98 درصد پیشرفت یکی داستان است پر آب چشم !در ادامه به خلاصه ای ازمشکلات این واحد صنعتی اشاراتی شده است.

به گفته مدیران شرکت مادنوش مبلغ سرمایه گذاری حدود 6 میلیارد تومان بوده که آقای صدیق غلامی به تنهایی بیش از 80 درصد سرمایه را تامین کرده و قرار است دولت مابقی اعتبار مورد نیاز را تامین کند که نه تنها تا کنون گامی مثبت در این زمینه برنداشته است که با بی برنامگی و سنگ اندازی های متوالی راه را بر افتتاح زودهنگام این پروژه بسته است.

قریشی مدیر کارخانه در این باره می گوید: داستان وام گرفتن ما از بانک ها بیشتر شبیه تراژدی است چراکه با رایزنی های فراوان دولت بانک تجارت را موظف به پرداخت وام کرد که آنها تنها 1.5 میلیارد تومان را تقبل کردند که درقالب وام فروش اقساطی به ما اعطا شد و در حال حاضر هم بدون آنکه تولید را شروع کرده باشیم ماهیانه 212 میلیون تومان قسط پرداخت می کنیم. وی افزود: کارگروه توسعه استان تشکیل شد و مقرر گردید مبلغ 1.5میلیارد تومان توسط بانک صنعت و معدن پرداخت شود که کارشناسان این بانک به دلیل همکاری قبلی بانک تجارت از اعطای این رقم خودداری کرده و شرط اعطای وام را اتمام همکاری با بانک تجارت عنوان کرده اند.

قریشی در ادامه می گوید: هزینه های مورد نیازبرای راه اندازی، حدود دو میلیارد تومان است که به شدت به آن نیازمندیم و از طرفی تاخیر بانک عامل در تامین این مبلغ با توجه به اثرات مثبت اقتصادی آن برای منطقه را قابل توجیه و عقلایی نمی دانیم. وی به صراحت اعلام می کند: راه اندازی این کارخانه منوط به کمک مالی دولت است.

اگرچه بحث تامین مالی مهمترین مشکل فراروی کارخانه قند مادنوش سقز است اما تنها مشکل نبوده و نیست چراکه بعد از اظهارات مدیر این کارخانه در خصوص مشکلاتی که تا کنون از سر گذرانده اند، بخشی از دلایل عدم علاقه سرمایه گذاران به حضور در سقز و البته کردستان بیشر روشن می شود. وی ابتدا به موارد کلی اشاره و سپس به بیان مصادیق عینی می پردازد که هر کدام رفع برخی از این مشلات میلیون ها تومان هزینه اضافه به آنها تحمیل کرده است. به گفته مدیر کارخانه قند مادنوش سقز‏، نبود دانش و امکانات تخصص صنعتی در استان از جمله مهمترین مشکلاتی است واحد های تولیدی استان با آن دست به گریبان هستند به شکلی که برای ساخت یک قطعه معمولی باید به استان های دیگر مراجعه کرد در حالی ساخت آن نیاز به امکانات چندان ندارد. از طرفی عدم حضور واحد صنعتی موجب شده برخی از ادارات و نهاد ها با روال عادی انجام امور آنها آشنا نبوده تاخیر های طولانی را به این قبیل واحد ها تحمیل کرده اند. قریشی می گوید: پیمانکاران طرف قرارداد با ما نیز که همگی غیربومی هستند در انجام تعهدات خود کوتاهی کرده و در تامین تجهیزات، دانش فنی و تعمیرات آنچنان که باید عمل نکرده اند.

وی از مصائب تامین آب کارخانه می گوید: برای تامین آب باید از شرکت شهرک های صنعتی مجوز داشته باشیم که این شرکت دادن مجوز را منوط به موافقت اداره امور آب استان می کند و زمانی موافقت صورت می گیرد که تمام پروژه راه اندازی شده باشد در حالی که ما هم اینک به آب نیاز داریم. البته قریشی چند ساعتی را هم به دلیل حفر چاه غیرمجاز در برای تامین آب کارخانه در پاسگاه گذرانده که از جمله دردسرهایی است که باید به سیاهه مشکلات این واحد اضافه شود. تهیه برق و خطوط تلفن هم به دلیل عدم همکاری شرکت شهرک های صنعتی که وظیفه فراهم آوردن بستر ایجاد واحد های صنعتی را دارد با مشکلات فراوان همراه بوده است.

وی عملکرد چند سال گذشته شرکت شهرک های صنعتی را نامطلوب و یکی از دلایل به تعطیلی کشیده شدن برخی از پروژه ها ارزیابی می کند.

نکته قابل توجهی که قریشی به آن اشاره می کند به نامناسب بودن محل ایجاد شهرک صنعتی سقز است که باعث شده میلیون ها تومان خسارت به این پروژه وارد شود: آقای غلامی زمانی که تصمیم به احداث این کارخانه گرفت، بعد از مطالعه کافی محلی را در جاده سقز-بانه در نظر گرفت که از هر لحاظ متناسب با نیازهای کارخانه بود اما مسئولان اعطای مجوز را منوط به انتقال طرح به شهرک صنعتی عنوان کردند که ظاهرا دلیل آن آلاینده بودن طرح بود در حالی که امروز ثابت کردیم کارخانه مادنوش دارای حداقل آلایندگی است. وی ادامه داد: ساخت کارخانه قند مادنوش در شهرک صنعتی یعنی تحمیل صدها میلیون هزینه اضافی چرا که 122 میلیون تومان هزینه خاکبرداری‏، 7 میلیون تومان هزینه شکستن سنگ، چند ده میلیون تومان هزینه چند لایه کردن دیواره انبار شکر جهت جلوگیری از نفوذ آب به دلیل جنس خاک به داخل انبار های و… هزینه هایی بود که به خاطر نامناسب بودن محل ایجاد شهرک های صنعتی مجبور به پرداخت آن شدیم. وی توضیح داد: همه از مشکلات خاص سقز در زمستان خبر دارند که در صورت کاهش فشار گاز اولین نقطه ای که قطع خواهد شد شهرک صنعتی است لذا برای دو ماهی که ممکن است گاز شهری قطع شود مخزن سوخت مازوت به مبلغ 500 میلیون تومان ساخته شد. مدیر کارخانه قند مادنوش سقز در همین خصوص اظهار داشت: این مواردی که اشاره شد و بسیار موارد دیگر به این دلیل بر ما تحمیل شد که مسئولان در حین تعیین محل احداث شهرک صنعتی سقز دقت و مطالعه لازم را به عمل نیاوردند.

کارخانه قند مژده
کارخانه قند مادنوش کردستان
کارخانه قند مادنوش کردستان
کارخانه قند مادنوش کردستان
کارخانه قند مادنوش کردستان
کارخانه قند مادنوش کردستان
کارخانه قند مادنوش کردستان
کارخانه قند مادنوش کردستان
کارخانه قند مادنوش کردستان
کارخانه قند مادنوش کردستان
کارخانه قند مادنوش کردستان
کارخانه قند مادنوش کردستان
کارخانه قند مادنوش کردستان
کارخانه قند مادنوش کردستان
کد خبر: 5757


نظرات:

 1. راستش از احداث این کارخانه ها احساس خوشی بهم دست میده منتها زمانی که کلمه کارگر و کارفرما به گوشم میخوره احساس میکنم که این کارخانه ها بهانه هستن برای مکیدن خون کارگران!کاش محیط کارخانه ها به طوری بود که کارگر هم مثل یک انسان باهاش رفتار می شد و حق و حقوق های که داشت را به طور کامل میگرفت اما به راستی کدام کارفرما این کار ها رو نسبت به کارگر ش انجام داده تا ایشان نفر دومی باشند-بحرحال به نظر من فقط بوی سرمایه داری میاد نه چیزی دیگه

  برای جهانی خالی از تبعض-نژاد-جنسیت

 2. ba baweri mn ager la kasany basod kalk werbgirit daskawti bashtry le da kawetawa mn xom lem buarada zor azmonm haya u pem xosha haw kar bm.ba spasawa kawa

 3. باتشكر فراوان خدمت كاك صديق غلامي وديگر كساني كه در اين عرصه تلاش نموده اند. متا سفانه اغلب سرمايه داران اين شهر درديگر استانهاي كشور سرمايه گزاري مي كنند عليرغم انان كاك صديق عزيز در شهر خودمان دست به چنين شاهكاري زده اند .من به عنوان يك شهروند سقزي نهايت تشكر وقدر داني را دارم واميدوارم درتمام مراحل موفق وموئيد باشند.

 4. با آرزوی سلامت و سعادت و بهروزی برای آقای غلامی که واقعاً کار بزرگی رو دارن انجام می دهند.

  در این بل بشوی قاچ و قاچ چی گری و سرمایه های باد آورده از این راه واقعاً آقای غلامی با به خطر انداختن سرمایه خود و ریسک بالا ، با اذیت کردن فکر و ذهن و جسم اش سخت ترین راه ممکن و برای خودش انتخاب کرده اما ماندگارترین کار رو برای جوانان و مردم شهرمون انجام داده اند.

  ایشان درخور تقدیر و احترام هستند، باشد که الگویی برای سایر سرمایه داران بیی بخار سقزی و سقز گریز باشند.

  درود بر شما آقای غلامی عزیز

 5. آفرین به همت بالا و انگیزه کمک و دلسوزی به آقای غلامی عزیز-از اینکه او به فکر جوانان بیکار سقزی است که به دنبال کار به شهرهای دیگر مهاجرت میکنند-کمال تشکر را دارم.دیگر ثروتمندان سقزی که در جاهای دیگر غیر از شهر و زادگاه خود سرمایه گذاری می کنند،باید همت والای آقای غلامی را در نظر داشته باشند که با آن همه سنگ اندازی دیگران از پای ننشستند وکار را ادامه دادند.ثروتمندان سقزی باید بدانند که به شهر خودشان تعلق دارند ونسبت به همشهریانشان مسئولیت.زیرا در آن شهر ثروتمند شده اند ویا به دنیا آمده اند.اجر آقای غلامی با خدا باد که واقعاًچنین نیز خواهد بود.

 6. با این تریپ قضاوت ها، جهان همیشه آکنده از تبعیض نژاد خواد بود!
  من فکر می کنم که شما فاصله چند هزار کیلومتری با اصل این قضیه دارید.
  خیلی ها آرزوشونه که در همین مجموعه کار کنن.
  این منفی بافی ها به اشتغال در این شهر کمکی نمی کنه.
  یکی از دوستان من به طور اتفاقی در اداره بیمه لیست بیمه مادنوش رو دیده بود. رقمش چند 10 میلیونی بود.
  توی ایران اکثر مراکز صنعتی که همین کارگرانی که شما ازش حرف زدید دارن بی مزد یا با تاخیر شش ماهه حقوق می گیرن، بیمه نمی شن، اخراج می شن و …
  ای کاش همه مثل این مجموعه بخاطر شهرشون انرژی و هزینه صرف می کردن.
  فراموش نکنید که همه دانش آموخته های این شهر، ماحصل کار و سرمایه شون برای سقز نیست.
  آرزوی موفقیت برای مادنوش دارم.

 7. به اميد اينكه جوانان سقزي را در كلان شهرها و اواره دور ميدانهاي شهر نبينيم .

 8. ای کاش پول داشتم تا به همت بلندتان کمک کنم ام تنها کمکی از دستم بر میاید خرید همیشه محصولات شماست -به منفی بافی کمونیست های ورشکسته اهمیت ندهید 0(سه ر به ن )

 9. هه‌ر بژي كاك صديق بو ئه‌و هه‌مودلسوزي و تيكوشانه‌ت كه ده‌تواني ببيته هوي پيشكه‌وتني ئه‌م شاره كه به داخه‌وا ده‌بينين بو‌ كاريكي ئاوا گرينگ كه ده‌تواني بريك له زام و ئيشي بي كاري له‌م ولاته سه‌ركوت كراوه‌مان ده‌رمان كا به‌رپرسان كار شكيني ده‌كه‌ن و ناهيلن كاره‌كه پيش كه‌وي .به‌و ئاواته‌وه كه‌ئيوه‌ي ئازيز دلسارد نه‌بنه‌وه و به‌رپرسانيش كه‌ميك به‌خويان بين و ته‌نيا توزيك خويان له دادگاي عه‌دلي خوداي گه‌وره ببينن . هه‌ربژين دلسوزاني خه‌لك و ميله‌ت،…………… به‌ر پرساني خوا نه‌ناس

 10. پشتیبانی مردم و دعای خیر آنان برای شما میلیاردها تومان ارزش دارد از همین حالا این موفقیت بزرگ را به شما آقای غلامی تبریک میگم.

 11. ذهن زیبا و فکر خلاق و آینده نگری ریشه دارتان را به خانواده بزرگ غلامی تبریک عرض می نمایم

 12. به راستي سپاس بو كاك سد يق

 13. ضمن عرض سلام
  از تلاشهاي جناب آقاي غلامي و همكاران و همراهان وي بسيار تشكر مي كنم. اميدوارم مشكلات ايشان هرچه زودتر حل شود تا بتوانيم در آينده اي نزديك از بركات اين طرح بزرگ بهره مند شويم.

 14. دوست دارم بگی تویی که این همه روشن فکری! خبر داری غول تون چین بود دست از ادعاهاش کشید و رویکردشو تغییر داد؟ تو چی داری برای کارگر؟ با حلوا حلوا کردن دهن شیرین نمی شه! کارگر کار داشته باشه زندگی اش بچرخه غم نان نداشته باشه خودش می دونه چه جوری از خودش حمایت کنه و راه وچاهشو بلد خواهد بود!

 15. به امید ان روز که در سقز تحصیل کرده بی کاری وجود نداشته باشد

 16. BA HIWAY SER KAWTEN BO TOY BEREZ KE TVANIVTA HANGAWE BO SHAREKET HALGERY BAU AWATEVA KE LA HAMU BOWAREKANY JYANTA PESHKAUTO BIT …..LE REGAY DURAWA SERY REZET BO DADENEVENEM

 17. كاتيك ئه م شتانه ئه بينم زور خوشحال ئه بم هيوادارم نمونه يان زور بيت. سه قز و سه قزى هه رده م له بيشكه وتندا بن.

 18. سلام با تشکر فراوان از کاک صدیق غلامی به خاطر تلاشهای فراوان ایشان برای عمران سقزززززززززززززباشد که شرکتها و افراد دیگر نیز همچون شرکت

  هیوا لرد به فکر ابادانی شهرررررررررر خود باشند تا

  شهری دیگر انهم با قبول کلی ضضضضررررررررررر

 19. جنابي غلامي ، پس از قدرداني وابرازتبريكات صميمانه از اين حركت اقتصادي شما، اميد است درجهت پرهيز از ايستايي توليد ،دريافت مواد اوليه را به يك منبع بسنده نفر ماييد.وصد البته گسترش بهره برداري از محصولات محلي را نيز هدف اتي كارخانه درنظر بگيريد.بارزوي موفقيت روز افزون.

 20. از دوستان عزیز شارنیوزی برای پوشش این گونه اخبار تشکر می کنم. باید در برابر بزرگمنشی آقای غلامی که با این همه مشکلات واوضاع نابسامان اقتصادی کشور در سقز عزیز سرمایه ای این چنین کلان را به جریان انداخته اند و خونی تازه در رگ های قدیمی سقز دیرینمان جاری کرده اند تعظیم کرد. البته باید از شرکت موفق و مفید بازرگانی برنج این عزیزان هم تقدیر فراوان کرد که صدها نفر از جوانان کوردستان و سقز دلیر را مشغول بکار کرده اند. زنده باد تمام دلسوزان کوردستان و سقز.
  واجب است از دیگر سرمایه گذاران کوچک و خردتر سقز هم که در شهر خود سرمایه گذاری کرده اند به نیکی یاد کرد وبه شرفشان درود فرستاد و این نکته را در نظر داشت که دلسوزان دیگر ضمینه ها را هم که به زادگاهشان عاشقانه عشق ورزیدند و خدمت کردند را هم از یاد نبریم. افرادی چون استاد دکتر جلیل وثوقی ها . بازاللهی ها . عباس خاکی ها .مرحوم مظهر ها که کوچک و بزرگمان ممنون و مدیون این اساتید بزرگوار است.و از گرامیانی چون مراد ویسی ها و حسن عظیمی ها و آدمی ها و توپچی ها و کاک جمال بانه ای عزیز که در امر ساخت و ساز به شهر رونق دادند تشکر کرد.
  همانطور که دوستمان به خوبیاشاره کرد ای کاش دیگر سرمایه داران و سرمایه گذاران سقزی که بی دلیل در شهر هایی که هیچ اولویتی بر سقز ندارند سرمایه گذاری می کنند نیز به فکر جوانان بیکار و آینده شهر خود باشند. دوستمان مثال خوبی را یاداور شدند که انتظار مردم سقز از این شرکت عزیز بیش از این هاست.

 21. darandegio barazandegii
  omidvaram khodavande motaal tane salemo dele khosh va 100 barabare hala servato omre ba ezat be aghaye gholalmi enayat befarmayad
  omidvram hameye hamshahria az mahsulate madnnush be nahve ahsant esteghbal konan movafagh bashin

 22. با آرزوی موفقیت فراوان به شما مسئولین و مدیران محترم که در این عرصه گام نهاده اید و با آرزوی پشت سرگذاشتن هرچه زودتر مشکلات اجرایی کار ،
  امیدواریم با تلاش شما سقز به زودی شاهد راه اندازی این مجموعه باشد و جوانان فرصت کارکردن .
  از شارنیوز نیز بخاطر پوشش این خبر ممنون هستیم،خسته نباشید .

 23. با آروزی موفیقت در مراحل آتی پروژه و توسعه کارتون

 24. هر وقت حودتون سرمایه گذاری کردی انوقت می فهمی – مکیدن خون یعنی چی!!!!!

 25. سلام به استاد گرامي وعزيز شهر سقز
  از طرف خود و خانواده ام از شما عزيز بزرگوار تشكر وسپاس مي كنم . اميدوارم همواره در تمامي مراحل زندگي و قدم گذاشتن در راه كارهاي خير پيروز و سربلند باشيدواز اينكه براي شما كار مي كنم خيلي افتخار مي كنم واميدوارم خدمتگذار خوبي براي اقاي صديق غلامي باشم. با آرزوي توفيق روز افزون

 26. كمال تشكر و قدرداني از جناب آقاي غلامي
  به جهت اين كار بزرگي كه انجام دادند . براستي كه خيلي‌ها بايد از ايشون درس بگيرند . براشون آرزوي موفقيت و سربلندي مي‌كنم .

 27. زور جيگاي خوش حالييه بو شاره كمان . براستي ئم كاره ئه بيت هوي كار بو لاوان و سه ركه وتن ئابوري بو شارو بازاره كه مانه … سر كه وتو به ن

 28. واقعاً باید دست چنین عزیزانی که برای خدمت رسانی به همشهریان خود تلاش می کنند باید بوسید .
  مرحبا براین عزیزان

 29. اقای غلامی ده ستو خوش و ماندو نه بیت.
  باور کنید اطاعیه هایی را که برای استخدامی تو شهر زده بودین رو دیدم خیییییللللی خوشحال شدم چون متاسفانه اگهی برای استخدام تو کارخانه تو شهرمون دیده نمیشه .
  باز هم خسته نباشید و ممنون.

 30. رهبر سرخ پوستان خدای خودش را این طور قسم می دهد : ای خدای بزرگ به من کمک کن که هر وقت خواستم درباره ی راه رفتن فردی قضاوت کنم ابتدا قدری با کفش های او راه بروم .

 31. سپاس براي شما آقاي غلامي
  اميدوارم هميشه موفق باشيد………..

 32. زور سپاس بو كاك صديق…

 33. دوست عزیز شما داری از بیرون گود به قضیه نگاه میکنی. از نظر جنابعالی هم اینطور بر میاد که یک نیم نگاهی هم به کمونیسم دارید.
  به امید روزی که کمونیسم و عقاید کمونیستی در جهان ریشه کن شود

 34. بيمه شدي كه تشكر مي كني ؟

 35. واقعا از آقای غلامی تشکر می کنم.
  امید است که دیگر ثروتمندان سقزی نیز برای شهرشان کاری بکنند.

 36. منظور ؟

 37. قفط همين را مي توانم بگويم كه آقاي غلامي انساي بسيار والايي هستند .و اميدوارم كه هميشه در كارهايشان موفق باشند. از طرف كاركنان شركت كامنوش فراز البرز

 38. هه ر بژی به سه ربرزی وه کو هه لو دور له نامردان کاک سدیق

 39. با عرض سلام خدمت استاد گرامی آقای صدیق غلامی
  امیدوارم همیشه موفق و سربلند باشید و الگویی باشید برای تمامی سرمایه داران شهر سقز

 40. اقاغلامی ضمن خسته نباشید به شما وهمکارانتون. یه درخواست ویه پیشنهاد 1. اینکه کسانی یا اورگانی که باشما ویا کار افرینان دیگه همکاری نمیکنن .یاوقت کشی میکنن لطفا نام ببرید تا همه بشناسند2.شما نباید اینحقو به خودتون بدید راحت میگید افراد نا کارامد روبیرون میکنیم اگه نیروی کار اینجا زیاد نبود اینجور نمیگفتی جوانهای سقز روح بزرگی دارن چون ضمینه کاری زیادی وجود نداره به بعضی شرایط تن میدن ضمنا در هر کاری باشه به نحو احسا انرژی میذارن من خودم درمحیط کاری زیاد بودم این دسته حرفها دلسردی میاره شما افراد ی که زیاد من من میکنن رو اصلاح کنی بهتره . موفق باشید

 41. درود وخسته نباشی