شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۱/۰۴/۱۴۰۱
پنج‌شنبه، 17th دسامبر 2009
6:34 ب.ظ
با اجرای گروه ژیمناستیک کودکان

جشن فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی سقز برگزار شد

روز چهارشنبه 25/9/88 مراسم جشن فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی سقز در محل سالن اجتماعات آموزشکده فنی سقز برگزار شد. این مراسم ساعت 14:30 با نیم ساعت تاخیر شروع شد. پس از قرائت قرآن دکتر پاساری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سقز به سخنرانی پرداخت. وی ضمن تبریک به مناسبت فراغت از تحصیل جمعی از دانشجویان این دانشگاه به دستاوردها و موفقیت های دانشگاه آزاد سقز در طی این مدت پرداخت و گفت: دانشگاه آزاد تا آذرماه امسال جمعاً 1430 فارغ التحصیل در رشته های کاردانی حسابداری، عمران، آموزش ابتدایی، کامپیوتر، معماری و کارشناسی مدیریت بازرگانی، آموزش ابتدایی و زبان و ادبیات فارسی داشته است. وی همچنین به پیشرفت های عمرانی و گسترش فضای آموزشی دانشگاه اشاره و در قسمت پایانی سخنان خود به هوشیاری دانشجویان و فارغ التحصیلان این دانشگاه در مقابله با معضلات مختلف از جمله اعتیاد، ایدز، تغییرات اقلیمی و نیز مقابله با توطئه های استکبار جهانی تاکید کرد. در ادامه این مراسم، ادریس ولی پور دانشجوی این دانشگاه، مقاله ای تحت عنوان فرار مغزها و نقش دانشگاه آزاد اسلامی در آن قرائت کرد. وی در این مقاله از جمله دلایل فرار مغزها را نبود امکانات پژوهشی و آموزشی، نبود شغل متناسب با تحصیلات و نبود شرایط مناسب به لحاظ اجتماعی و سیاسی دانست ونیز از نبود نقش حمایتی دولت از دانشگاه آزاد انتقاد کرد. بخش بعدی این مراسم اجرای چهار قطعه موسیقی توسط گروه موسیقی سنتی لاوان لاوژه سقز به مدت حدود 30 دقیقه بود، در ادامه باغبانی استاد دانشگاه آزاد واحد سقز مقاله ای به مناسبت هفته پژوهش ارائه داد. موضوع این مقاله اصول اخلاقی و مشکلات پژوهش بود که در آن به سرانه تحقیقات در جهان و ایران و نیز رتبه ایران در رشته های مختلف علمی به لحاظ پژوهشی نیز اشاره شده بود. در بخش بعدی شاهد اجرای موسیقی پاپ توسط گروه موسیقی به سرپرستی کاوه وطن خواه و اجرای سه آهنگ از جمله اجرای سرود یار دبستانی بودیم. این بخش موسیقی 15 دقیقه به طول انجامید. یکی از جالب ترین بخش های این مراسم اجرای حرکات ژیمناستیک توسط گروهی از ژیمناستیک کاران نونهال سقزی بود که نسبت به دیگر برنامه های این مراسم با کیفیت بسیار بهتری همراه بود. پس از آن مطلب شبه طنزی از جانب یکی از دانشجویان این دانشگاه خوانده شد و در قسمت انتهایی این مراسم سوگند فارغ التحصیلی توسط گروهی از فارغ التحصیلان به جا آورده شد. این سوگندنامه توسط ستاره کاکه زاده قرائت شد.کد خبر: 5970


۱۰ دیدگاه

 • ویلان وسرگردان
  ویلان وسرگردان: 12-17-2009 . 8:22 ب.ظ :

  با وجود این وسعت مالی : دانشگاه باید خجالتی بکشد این جوایز بی ارزش را به ممتازین علمی داد واقعا قباعته………………….

  پاسخ دهید

  • دانشجوي دانشگاه ازاد
   دانشجوي دانشگاه ازاد: 12-18-2009 . 8:17 ب.ظ :

   جايزه فداي سرشان مسئولان ارشد به ظاهر دلسوز و همشهري هاي مطلق مي توانند فرزندان مسئولان بسيار ارشدتر شهر داري را بدونه هيچ مشكلي استخدام كنند و مسئوليت قسمتي از دانشگاه را به ايشان محول نمايند ، ولي دوستان و دلسوزان دانشگاه ازاد ما بعد از چندها سال از تاسيس هنوز اقدام به اختصاص يك خط ثابت تاكسي هاي شهري از دوستان ارشد خود درشهرداري ننموده اند و دانشجويان فلك زد ه بايد با تاكسي هاي خط ترمينال به دانشگاه بروند كه اگر راننده تاكسي خيلي مهربان باشد انها را تا جلو حوزه نظام وظيفه برساند لطف بزرگي در حق دانشجويان فرموده ولي هميشه شانس با دانشجويان يار نيست و اغلب هم دانشجويان با ضربات جودو و كله هاي پي درپي راننده گان مواجه مي شوند ودر بين راه به بيرون پرت مي شوند و دريغ از يك ايستگاه تاكسي در سطح شهر به نام دانشگاه .
   اقا مراسم 16 اذر پيشكش ما نصف راه دانشگاه را بايد پياده و يا با اسب يا دوچرخه برويم و ما دانشجويان دانشگاه ازاد سقز از مسئولان ارشد ونيمه ارشد خود درخواست مي كنيم كه از مسئولان بسيار ارشد شهرداري بخواهند كه حداقل خط ويژه اي مانند ( قوخ و سنگبران و صالح اباد ) براي دانشجويان دانشگاه ازاد سقز در اينده تدارك ببينند ، كاش مسئولان غير از فيگور و پرستيژ شغلي دانشگاهي كه غرق در ان شدند كمي هم به فكر دانشجويان بودند و حداقل از دوستان ارشد خود در ادارات ديگر ( شه….. ) در مقابل توقعاتي به نفع دانشجويان داشته باشند .
   ودر مورد 16 اذر بايد بگوييم كه ما به گرد پيام نورهم نمي رسيم
   و در نهايت با تشكر از شهرداري و دانشگاه ازاد واحد اخر شهرك .

   پاسخ دهید

  • فرهاد
   فرهاد: 12-18-2009 . 11:37 ب.ظ :

   من خودم یک سقزی دانشجوی دانشگاه شهید بهشتی هستم اما باید بگم این گذارشی که من از جشن خوندم باز خیلی بهتر از مراسمات به ظاهر با پرستیژ ماست!!!
   میخوام اهم برنامه هامونو بهتون بگم:
   1-تلاوت قرآن کریم
   2-سخنرانی مجری محترم(که تموم بشو نیست)
   3-سخنرانی آخوند محترم(که بیشتر در مورد حضرت علی و واقعه ی غدیر و…حالا چه ربطی داره خدا میدونه!)
   4-سخنرانی رئیس دانشکده رئیس دانشگاه معاونین و بقیه کارکنان
   5-اجرای گروه تواشیح
   6-نمایش تخریبی تراژدی
   7-اهدای جایزه(مفاتیح الجنان)به نفرات برتر کنکور!!!
   حالا بقیه ی مراسم رو خودتون حدس بزنید…
   بین این مراسم هم صلوات فراموش نمیشه ها!!!
   حالا دوست دانشگاه ازادی بگو کدوممون بهتریم؟!

   پاسخ دهید

   • دانشجوي دانشگاه ازاد
    دانشجوي دانشگاه ازاد: 12-20-2009 . 12:49 ق.ظ :

    از كي تاحالا دانشگاه بهشتي تهران برنامه فارغ التحصيلي دانشجواشو با دانشگاه ازاد سقز هماهنگ فرمودند !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    پاسخ دهید

    • یک شهروند از تهران
     یک شهروند از تهران: 12-24-2009 . 8:05 ب.ظ :

     آقا فرهاد هم درست میگن. من هم فارغ تحصیل دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی هستم. جشن فارغ التحصیلی ما خیلی ساده تر و جوایز ما هم یه لوح تقدیر بود…….. بازخوش به حال شما.
     چندتا برنامه متنوع داشتید……..

     پاسخ دهید

   • هیس
    هیس: 12-18-2009 . 11:38 ب.ظ :

    اقا جان تو که به استخدام ما معترضی و تاکسی میخواهی بابات واسه این دانشگاه مفنگی چی کرده که اینقد توقوع داری با بای من اقلا آسفالت 120 میلیونی رایگان برای دانشگاه کرده واونوقت حق منه بی حساب و کتاب هم باشم اینشم به شما چه این آسفالت و پول از کجا آمده؟گیرم مال مردم بود خوب همین محله های قوخ وصالح آباد 3 تا 4 ساله پول آسفالت دادند ولی باز صبر دارند امسال بذار اول مشکل من سوگلی با با حل بشه بعدها اگه آهی بود و شوروایی آمد اینهم به خوبی و خوشی حل می شه.

    پاسخ دهید

   • یکی
    یکی: 12-22-2009 . 2:19 ب.ظ :

    این بد بخت ها این همه درس خوندند و زحمت کشیدند نباید ازشون چنین تقدیری می شد

    پاسخ دهید