شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۸/۰۴/۱۴۰۱
یکشنبه، 20th دسامبر 2009
10:29 ب.ظ

عکسی از آیت الله منتظری در سقز

آیت الله حسین علی منتظری شب گذشته دار فانی را وداع گفت. وی  چند سال قبل از پیروزی انقلاب، بخشی از دوران تبعید خود را در سقز گذراند که عکس زیر مربوط به همین دوران است.شارنیوز از افراد حاضر در این عکس و مناسبت تهبه آن اطلاعی در دست ندارد. montazeri-saghezکد خبر: 5994
  مطالب مرتبط:


۷ دیدگاه

 • سلیمان کریم زاده
  سلیمان کریم زاده: 12-20-2009 . 10:54 ب.ظ :

  با سلام، عروج ملکوتی این مرجع بزرگ تقلید را به همه مردم ایران و کردستان تسلیت عرض میکنم. در ضمن چند ماه قبل سایت ناوه‌ندی هه‌واڵنێریی سقز هم این عکس را به معرض نمایش گذاشت، فکر کنم که در آن سایت نام افراد اطراف ایشان را هم نوشته بودند. با تشکر

  پاسخ دهید

  • فرهاد
   فرهاد: 12-20-2009 . 11:09 ب.ظ :

   به قول معروف روحش شاد راهش پر رهرو باد.

   پاسخ دهید

   • f-a
    f-a: 12-21-2009 . 12:08 ق.ظ :

    خدایش بیامرزد مرد نترس و مبارزی بود

    پاسخ دهید

    • ferdos
     ferdos: 12-21-2009 . 1:26 ق.ظ :

     rohesh shad va yadsh grami .heif…..

     پاسخ دهید

     • ب-امینی
      ب-امینی: 12-21-2009 . 8:09 ب.ظ :

      در گذشت روحانی مبارز ایت الله منتظری را نه به شیعیان و نه به مسلمانان که به تمامی آزادی خواهان ،آزاد اندیشان و طرفداران حقوق بشر تسلیت میگم.
      ایشان نمومه کامل و بارز یک روحانی مردمی و آزاد اندیش بودند.که بیشتر دوران زندگی خویش را در راه مبارزه با تحجر دینی صرف نمودند .
      و متاسفانه در دورانی که اکثریت جامعه روحانیت ایران(چه سنی و چه شیعه) دین و اخلاق را رها کرده و بنده مادیات شده اند و مصداق بارز “روحانی دربار”میباشند در دورانی که روحانیون از ترس به سادگی حق را ناحق میکنند امثال روحانی شجاعی مثل منتظری پشتگرمی و کمک بزرگی برای جنبش نوپای مردم ایران بودند.

      پاسخ دهید

      • آزادیش مبارک
       آزادیش مبارک: 12-21-2009 . 11:52 ب.ظ :

       بعضی هنوز نرفته همه میدانیم که وقتی بروند آنقدر بذر نفرت در دل آدمها می کارند که یادگارشان هم کینه میشود,میراثشان هم.آنقدر که اگر هنگام پرواز مخالفشان میرسد نمیتوانند طاقت بیاورند,آنقدر که در یک صفحه چند سطری آگهی تسلیت هم نمیتوانند آرام گیرند وباز آنقدر که شهری فریاد میشود که: پیام کینه ات جز نمک بر زخم داغداران نبود همانگونه که میخواستی .
       تاب نیاوردند شیون,سوگواری و سیاهپوش شدن این همه را در غم رفتن عزیزشان,در غم تنها ماندنشان در این روزهای سرد وخاکستری .
       نتوانستیم در جمع کوچکمان کنار هم باشیم,دعایی بخوانیم,شریک غم هم شویم ودر نبودش چند دقیقه ای سکوت کنیم برای کسی که تا بود صدای سکوتش شنیده نشد -هنگام به گوش رسیدن ضجه تظلم خواهی مظلومان-,نشد سر در خانه امان را با نماد سیاه بپوشانیم,حتی مراعات کردیم و ننوشتیم آنکه آزاد شد پدر معنویمان بود.
       اجازه خواستیم در کنار انا لله وانا الیه راجعون فقط بنویسیم خداوند میراثش را که عدالت خواهی ,آزادگی,شجاعت وعلمش بود را چراغ راه فردایمان قرار دهد.
       آرزویمان در چند روز قبل ـ تحقق اصول قانون اساسی-را یادآور شدند وگفتند تا همینجا هم اسباب زحمتمان شده اید. ندانست که داغمان تازه شد و چقدر شرمنده شدیم که خواستن حقمان دیگران را به زحمت انداخته.
       ولی آیا میدانند که خیلی ساده است,ساده تر ازآنکه فکرش را بکنند اینکه ميشود یواشکی یکی بنویسد خداوند تسلی تان دهد وتسلي مان .ولی نمی خواهند دوباره شب نامه نویس شوند چون هنوز هم امیدوارند به وفای به عهدتان.
       آنکه رفت چراغی بود روشنایی بخش امید در دلهایمان در تمام روزهای سخت وبلندی که پشت سر گذاشتیم بلندتر از شب یلدای امسالمان. و حتما چه لذتی میبرند از اینکه روزنامه های داخلی را که هیچ جلوی کار حرفه ای ترین تلویزیون خبری فارسی را گرفته اند که نکند گزارشی از مرثیه ملت همیشه در صحنه حاضر را پخش کند.
       ولی خوب میدانیم وخوب میدانند که خواب ابدیش هم این چراغ را در دلهایمان خاموش نخواهد کرد.
       آزادیش مبارک وخدایش بیامرزد

       پاسخ دهید

       • شاهو
        شاهو: 12-31-2009 . 12:03 ب.ظ :

        خدایش بیامرزد.افراددرعکس.دست به کمر اسماعیل پاشایی است وپشت سری ابوبکرسوران سقزی وروبرو هم عطارضانیا.انمرحوم درسالهای تبعیددرسقزدرخیابان شهناز انزمان درکوچه صدقی سکونت داشت وبااهالی محل روابط حسنه ای داشت.

        پاسخ دهید