شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۸/۰۴/۱۴۰۱
شنبه، 7th سپتامبر 2013
9:14 ب.ظ

نجات ۱۵۰ هزار قطعه ماهی از بستر رودخانه‌های سقز

رئیس اداره محیط زیست شهرستان سقز گفت: با تلاش پرسنل اداره محیط زیست، شیلات و تعاونی صیادان، هفته گذشته بیش از ۱۵۰ هزار قطعه ماهی و بچه ماهی از بستر رودخانه‌های در حال خشک شدن شهرستان سقز نجات داده شدند.

محمدمعروف قادری اظهار کرد: آب رودخانه‌های جاری در محدوده شهرستان سقز کاملاً خشک شده است و این وضعیت باعث گرفتار شدن تعداد زیادی از ماهیان این رودخانه‌ها شده است.

وی گفت: با تلاش پرسنل اداره محیط زیست، شیلات و تعاونی صیادان، هفته گذشته بیش از 150 هزار قطعه ماهی و بچه ماهی از بستر این رودخانه‌ها جمع آوری و با خودروهای مخصوص که دارای امکانات اکسیژن دهی به داخل آب هستند به سد شهید کاظمی این شهرستان انتقال داده شدند.

رئیس اداره محیط زیست شهرستان سقز خاطر نشان کرد: امسال با توجه به کاهش نزولات آسمانی، آب رودخانه‌های شهرستان کاملاً خشک شده است و تنها در آبگیرهای این رودخانه‌ها آب وجود دارد که به دلیل آلوده بودن به واسطه راکد ماندن، دیگر محل مناسبی برای ادامه حیات آبزیان نیست.

وی از روستائیان و صیادان خواست از صید این ماهیان و بچه ماهیان گرفتار که ذخیره این رودخانه‌‌ها هستند خودداری کنند تا به لطف خدا و با بارش رحمت الهی رودخانه‌ها جان دوباره گرفته و موجبات نجات ماهیان فراهم شود.

قادری خاطرنشان کرد: اداره محیط زیست شهرستان سقز با همکاری شیلات و تعاونی صیادان عملیات نجات ماهیان را ادامه خواهد داد و  از تمامی کسانی که خواهان کمک به نجات ماهیان هستند دعوت می‌کنیم به منظور هماهنگی برای انجام این کار به اداره محیط زیست شهرستان سقز مراجعه کنند.

کد خبر: 6408