شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۵/۰۷/۱۴۰۱
Monday، 9th December 2013
7:44 pm
حواشی معارفه استاندار کردستان

از شعار”درود بر خاتمی سلام بر روحانی” تا مطالبه مدیران بومی

ایرنا: مراسم معارفه استاندار کردستان روز دوشنبه با حضور وزیر کشور در مجتمع فرهنگی امام خمینی (ره) سنندج با حاشیه هایی همراه بود که شعار یکپارچه ˈ سلام بر خاتمی درود بر روحانیˈ از جمله این حواشی بود.vaz

 این آیین با حضور عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور، نماینده ولی فقیه در کردستان، نمایندگان مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری و شورای اسلامی، جمعی از فعالان سیاسی و اجتماعی حضور داشتند.

* وزیر کشور در بدو ورود به سنندج ابتدا در جمع خبرنگاران حاضر شد و بعد با حضور در گلزار شهدای بهشت محمدی سنندج به مقام شامخ شهدا ادا احترام کرد.

* وزیر کشور و هیات همراه همچنین صبحانه را مهمان حجت الاسلام سید محمد حسینی شاهرودی نماینده ولی فقیه در کردستان بودند و بعد از آن با حضور در مجتمع فرهنگی امام خمینی سنندج در مراسم تودیع و معارفه حضور پیدا کردند.

* سالن مجتمع فرهنگی امام خمینی (ره) سنندج که بیش از هزار نفر گنجایش دارد مملو از جمعیت بود و در ابتدای آغاز این مراسم، جمعی از حاضران شعار ˈ سلام بر خاتمی و درود بر روحانی ˈ سر دادند. 

* هادی ادب، برادر محروم بهاء الدین ادب نماینده دوره های پنجم و ششم سنندج در مجلس شورای اسلامی برای تشکر و قدردانی از علیرضا شهبازی استاندار سابق، پشت تریبون رفت و سخنانی مطرح کرد که با واکنش جمعی از حضار مواجه شد.

وی با اشاره به اینکه کاری به عملکرد دولت ها ندارم، از شهبازی استاندار سابق کردستان به عنوان استانداری محبوب و مردمی یاد کرد و گفت: شهبازی با تعاملی که با مردم داشت نمره 20 از این مردم گرفت.

وی گفت: باید از شهبازی تقدیر کرد و از تجربیات وی استفاده نمود و استاندار جدید کردستان باید از تجربیات این مدیر دلسوز بهره بگیرد.

* در آیین معارفه استاندار کردستان، نماینده ولی فقیه در کردستان، رییس مجمع نمایندگان کردستان در مجلس شورای اسلامی، استانداران سابق و جدید کردستان و وزیر کشور سخنرانی کردند.

* در هنگام سخنرانی وزیر کشور فردی که خود را کاندیدای شورای شهر معرفی کرد از وزیر کشور خواست پنج دقیقه به وی فرصت حرف زدن دهد که وزیر کشور با درخواست وی پس از برنامه موافقت کرد.

* هنگام سخنرانی شهبازی استاندار سابق کردستان جمع زیادی از حضار به پاس زحمات و تلاش های وی با تشویق های ممتد از او قدردانی کردند.

* زاهدی استاندار جدید کردستان نیز با حضور در پشت تریبون با تشویق های ممتد حاضران روبرو شد و این تشویق ها برای لحظاتی تداوم داشت.

* در همگان سخنرانی وزیر کشور، عده ای شعار ˈ استاندار بومیˈ سر می دادند که وزیر کشور گفت: تمام تلاش خود را برای تعیین استاندار بومی کردیم اما به فردی که جامعیت کامل داشته باشد نرسیدیم.

* رحمانی فضلی در این ایین با اشاره به اینکه هم کرد و هم ترک است، دقایقی به زبان کردی با مردم کردستان صحبت کرد و گفت: حامل سلام ویژه دکتر روحانی و هیات دولت به مردم کردستان هستم.

* وزیر کشور و هیات همراه پس از پایان مراسم تودیع و معارفه با حضور در بازار سنندج با مردم و کسبه دیدار و گفت و گو کرد، رحمانی فضلی با پای پیاده مسیر میدان انقلاب تا بازار سنندج را طی کرد و نیم ساعت با مردم و کسبه گفت و گو کرد.

پایان بخش برنامه های وزیر کشور مصاحبه با خبرنگاران در فرودگاه سنندج بود و بعد از آن رحمانی فضلی و همراهانش از طریق فرودگاه سنندج عازم تهران شدند.

کد خبر: 6515


نظر دهي بسته شده است.