شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۹/۰۷/۱۴۰۱
Wednesday، 22nd January 2014
7:08 pm
پیامد افتتاح های مناسبتی پروژه های ناتمام

جزئیات پلمپ کشتارگاه مرغ سقز

کشتارگاه مرغ سقز(ماد مرغ) به دلیل کشتار غیربهداشتی مرغ زنده به دستور دادستان این شهر پلمپ شد.

براساس خبر منتشر شده در خبرگزاری ها به نقل از رئیس شبکه دامپزشکی سقز :به منظور تامین بهداشت عمومی و در اجرای وظایف و مسئولیت‌های قانونی اقدام به پلمپ کشتارگاه  طیور در شهرستان سقز شد.وی گفت: به این واحد کشتارگاه درباره مشکلات بهداشتی بارها تذکراتی داده شده بود و هر بار مسئول این واحد قول بر رفع مشکلات می‌داد که متاسفانه عمل نکرد و این شبکه هم براساس مسئولیت‌های قانونی در راستای تامین سلامت مردم اقدام به پلمپ این کشتارگاه طیور کرد.

خبرنگار شارنیوز گزارش می دهد پروژه تاسیس کشتارگاه مرغ شرکت ماد مرغ سقز از همان ابتدا به لحاظ جانمایی دچار اشکلاتی بود و نظر کارشناسان امر نشان می دهد محل فعلی “ماد مرغ” به دلیل عدم تامین آب مورد نیاز ،  شرایط مساعدی برای احداث نداشته است. ماد مرغ تنها برای یک سوم از حجم کشتار روزانه خود آب سالم جهت استفاده در شستشوخانه خود در اختیار داشت و  نمونه گیری های انجام شده توسط شبکه بهداشت و همچنین دامپزشکی سقز، نشان از آلوده بودن آب استفاده شده در این واحد داشت.

نکته قابل توجه در این گزارش آماده نبودن این واحد در حین افتتاح است که به دلیل فشار مسئولان دولتی برای گنجاندن نام این طرح در لیست طرح های افتتاح شده در هفته دولت، شبکه دامپزشکی استان مجوزی 6 ماهه برای فعالیت “ماد مرغ” صادر می کند و مقرر می شود این شرکت در کوتاه ترین زمان ممکن به استانداردهای لازم برسد.

علی رغم اینکه شبکه دامپزشکی سقز اختیار پلمپ واحد های غیراستاندارد را دارد اما مستندات تخلفات صورت گرفته از سوی “ماد مرغ” به دادستان سقز ارائه می شود و وی حکم پلمپ این واحد را صادر می کند. 

دکتر رحیم زاده رییس دامپزشکی سقز: از مردم خواست فرآورده‌های گوشتی مورد نیاز خود را که ممهور به مهر دامپزشکی هستند تهیه کنند و در صورت مشاهده گوشت و فرآورده‌های خام دامی مشکوک، مراتب را از طریق شماره تلفن 3222605 و یا نمابر 3224068 به اداره‌ دامپزشکی شهرستان سقز اطلاع دهند.

کد خبر: 6556


نظرات:

  1. قسطای بانک رو چطوری تامین میکنن؟!
    راه حلی چیزی؟
    ازهمون اول میبایست همه ی امور بررسی میشد ، سقزدارای ذخایرسطحی آب بوده وبابررسی های کارشناسی شده این قبیل طرح های کلان به این سرنوشت دچارنمیشدن . یادمه شرکت شیرپاستوریزه شهرک صنعتی سقز به دلیل مشابهی سالهاست تعطیل شده . ( یکی مرد و یکی مردار شد دیگری … ) در پس همه ی اینا کاسه ای زیر… بوی رانت و اینا به مشاممون میخوره . سری به واحدای تولیدی شهرک مزبور بکشید !!!

  2. با عرض سلام
    کشتارگاه ماد مرغ سقز یکی از مجهز ترین و بهداشتی ترین کشتارگاههای منطقه بوده و هست، که بارها از نظر مدیر کل سازمان دامپزشکی مورد تعریف و تمجید قرار گرفته، اگر ادعای کذب آقایون صحت داشت میشه بفرمایند چرا پس از گذشت کمتر از 10 روز حکم فک پلمپ کشتارگاه صادر شد و کشتارگاه شروع به فعالییت نمود؟؟
    متاسفانه تنگ نظری مسئولین در این زمینه ها بیداد میکند.