شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۹/۰۷/۱۴۰۱
Saturday، 25th January 2014
10:16 pm

استاندار کردستان با جوانان اصلاح طلب کردستان دیدار کرد

استاندار کردستان عصر روز جمعه 4 بهمن ماه با جمعی از جوانان فعال در ستاد های روحانی و عارف دیدار کرد و طی آن مهمترین مسائل مربوط به استان و جوانان کردستان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.در این جلسه که 3 ساعت به طول انجامید حسین فیروزی رئیس ستاد روحانی در استان کردستان نیز حضور داشت.  

jvanan (1)

زاهدی، استاندار کردستان و فیروزی رئیس ستاد روحانی در استان

کوروش قادری رئیس ستاد جوانان استان که اداره کننده جلسه نیز بود در سخنانی کوتاه با اشاره دوران دفاع مقدس، سازندگی و اصلاحات گفت: هر جا که جوانان محور کار بودند اتفاقات بزرگی در این کشور افتاد پس باید دوباره به جوانان میدان داد.

عرفان شریفی رئیس جوانان اصلاح طلب سقز سخنران بعدی بود. وی گفت: در حالی که هنوز مطالبات عمومی جامعه که مهمترین آنها تامین حقوق و آزادی های مدنی است، تحقق نیافته است سخن گفتن از خواسته های نسلی، سنی و اختصاصات جوانی کردن در کردستان موضوعیت ندارد. وی افزود: در نبود مکانیزم های لازم برای پیگیری حقوق اساسی جامعه، ما امیدوار به از راه رسیدن مدیرانی باورمند به آزادی، قانون مدار و دارای عملکرد اخلاقی هستیم که شامل اغلب مدیرانی که در حال حاضر در استان مشغول به کار اند نمی شود. 

شریفی با تاکید بر لزوم اعتماد کردن به جوانان کردستان گفت: باید به جوانان ماموریت های داد تا از رهگذر این ماموریت ها، شاهد انباشت تجربه در آنان باشیم.

وی همچنین گفت: جوانان کردستان منتظرند تا تاثیر تغییر به وجود آماده در دولت را در زندگی روزانه خود ببینند.وی در ادامه به مهمترین برنامه های که جوان اصلاح طلب سقز برای ارائه به دولت آماده کردند بودند اشاره کرد که برخی از عناوین آن عبارت بودند از: حریم خصوصی و آزادی های فردی و محدود کردن دخالت نیروهای انتظامی و نظارتی در این حوزه، فن آوری اطلاعات و راه های افزایش دسترسی به اینترنت پر سرعت، حوزه سرگرمی و صنعت اینترتنمنت، جوانان و نهادهای مردم نهاد، …

در ادامه جلسه نمایندگانی از دانشگاهیان، ان جی او ها و زنان به طرح مطالبات و اولویت های خود پرداختند.

حسین فیروزی فرماندار اسبق سقز و رئیس ستاد روحانی در کردستان هم در سخنان کوتاهی با اشاره به رای 72 درصدی مردم کردستان به روحانی، این رای را نشان آمادگی کردها برای رقم زدن افتخارات ملی آتی عنوان کرد. وی همچنین انتخاب زاهدی به عنوان استاندار این استان را نشان تدبیر دولت دانست و گفت: نظام تدبیر و توسعه در حال بازگشت به استان است که اولین نشانه های آن را می توان در تصمیم های مهمی که در شورای برنامه ریزی استان گرفته شد، مشاهده کرد.jvanan (2)

وی جمع جوانان حاضر را بخشی از سرمایه عظیم استان خواند که با اتکا به آنان می توان به فرآیند توسعه سرعت مضاعف بخشید.

فیروزی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: توسعه بدون اولویت بندی امور امکان پذیر نیست که باید با کمک همین جوانان اولویت ها را چنان تعیین کرد که کمترین هزینه ها پرداخت شود.

آخرین سخنران جلسه، عبدالمحمد زاهدی، استاندار جدید کردستان بود که با اشاره به دائمی بودن سه چیز در دنیا که پروردگار، مرگ و تغییر اند، نگاه به “تغییر” و لزوم اصلاح طلبی را ناشی از سرشت ذاتی بشر دانست که موجب بهبود امور می شود. وی بر اساس همین استدلال نگاه توام با تغییر و اصلاح امور را در حوزه سیاست برای تکامل جامعه ضروری دانست. 

وی گفت: روحانی به این دلیل اسم دولتش را “دولت تدبیر و امید” گذاشت چون خواهان برگرداندن سیستم اداری کشور به مدار تدبیر بود. زاهدی قانون مداری و توجه به آزادی های قانونی و مشروع مردم را از مبانی اعتقادی دولت تدبیر و امید دانست.

استاندار کردستان همچنین اظهار داشت: به باور من مهمترین امر به معروف و نهی از منکر، انتقاد به مدیران است و چون همگان امکان دسترسی به مدیران را ندارند، مطبوعات باید زبان گویای جامعه باشند برهمین اساس در اولین جلسات کاری ام از مطبوعات خواستم در بیان انتقادات به ویژه در مورد استاندار تردید به خود راه ندهند. وی توسعه وتنوع  بخشی به مطبوعات را جزو اولویت های کاری خود عنوان کرد.

زاهدی که در سخنان خود به مباحث مطرح شده از سوی حاضران هم اشاراتی می کرد، گفت: چون تنها یک هفته مانده به حضورم در استان تصمیم به قبول مسئلیت در کردستان گرفتم، راجع به چینش مدیران تصمیمی نگرفته بودم لذا ممکن است عده ای تصور کنند تاخیری در تغییرات مدیریتی در استان وجود داشته است. وی تاکید کرد: تغییرات قطعا به وقوع خواهد پیوست و گستره نیز خواهد بود و بر اساس روال کاری بنده که تنها مسئول دفتر و معاون سیاسی ام را از خارج استان می آورم، مابقی مدیران از بین نیروهای بومی شایسته انتخاب خواهند شد.

استاندار کردستان همچنین افزود: در مورد تغییر رویکردها دو مسئله وجود دارد. ابتدا تغییرات دستوری است که در جلسات کاری اعمال خواهد شد و در مرحله بعد تغییرات رفتاری است که مدیران رفتار و گفتار خود را با استاندار هماهنگ می کنند مثلا بنده امشب علی رغم مشغله فراوان به کنسرت موسیقی خواهم رفت که نشان بدهم خواهان توجه به موسیقی هستم تا دیگر مدیران از اعمال سلیقه و ایجاد محدودیت به نام دولت خودداری کنند.

زاهدی در بخش دیگری از سخنرانی خود گفت: امار های رسمی در مورد بیکار نشان از بیکاری بیش از 28 درصدی در کردستان دارد که این امار با وجود تغییر در شاخص های محاسبه است و گرنه بیکاری واقعی را در استان چیزی حدود 40 درصد  برآورد می کنم.

jvanan (3)

وی با اشاره به وضعیت نامناسب شاخص های خرد و کلان اقتصادی در کردستان از حضار خواست که انتظارات را با واقعیت ها هماهنگ کنند.

زاهدی با انتقاد از برخی تصمیم گیری های دولت قبلی در استان کردستان و توجه بیش از اندازه به کارهای نمایشی و کوتاه مدت گفت: اعتقادی به کار کوتاه مدت ندارم و عادت هم ندارم پروژه ای را که خودم کلنگ آن را زده ام قیچی اش را هم خودم بزنم.

استاندار کردستان در پایان خبر از ایجاد اتاق های فکر در حوزه های، علم، ادبیات و هنر، توسعه استان، زنان و جوانان داد که نخبگان استان در این اتاق ها به تولید ایده و برنامه برای توسعه استان در حوزه های مختلف خواهند پرداخت.

 

کد خبر: 6590


نظر دهي بسته شده است.