شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۴/۰۴/۱۴۰۱
شنبه، 1st فوریه 2014
12:35 ق.ظ

شبان شبانه

خیابان های بی روح و تاریک سقز که در روزهای زمستانی سرما هم بر سایر مشکلات ان افزوده و زندگی شبانه را در ان کاملا به صورت تعلیق در اورده، این روزها  مهمان نمایشگاهی از  گوسفند های کوچک  قرمز و سفیدی است که  خیابان های سیاه و خاکستری اطراف میدان استقلال را رنگ و لعابی بخشیده اند  وبرای مردم ساکن  در شهری که غیر از زیبایی های طبیعی چیز دیگری برای دیدن ندارند نوعی جاذبه محسوب می شود. 

mar (5)

فروشنده ی عروسک ها که این روزها  میزان محبوبیت شخصیت های انیمشن “shaun the sheep”  بر فروشش  بی تاثیر نیست ،”سید رضا ” نام دارد. چند دقیقه پای صحبت هایش می نشینیم که از روستاهای  اطراف بوکان می اید و هر شب ساعت ها  وقتش را به چیدن گوسفند های کوچکی که خود ” مه ری به دفه ر ” می خواندشان می گذراند.  از او می پرسیم چرا تصمیم گرفتی ساعت ها وقت بگذاری و اجناس خود را اینطور بچینی؟ و پاسخ می دهد که چیدن عروسک ها به این شکل مشتری های بیشتری را جذب می کند و درست می گوید چرا که  در مدت زمان کوتاهی که ما در انجا هستیم چندین خانواده به قصد تماشا از ماشین های خود پیاده می شوند و گاهی خریدهم می کنند. 

سید رضا که گوسفندانش را روزها به جاده های اصلی و شلوغ خارج  شهر  می برد . با هیجان زیادی از استقبال توریست های رهگذر می گوید و با غرور به دوستش که بساطش کمی انطرف ترپهن  است اشاره می کند و می گوید بقیه نمی توانند مانند خودش عروسک ها را بچینند و این روش مخصوص اوست  . 

عروسک کوچکی به رسم یادگاری می خریم و از او تشکر می کنیم و او را با عروسک هایی که با شادی اوردن  به خیابان های تاریک و افسرده سود بیشتری را نصیب صاحب شان می کنند تنها می گذاریم …  

IMG_4496

mar (2)

mar (3)

کد خبر: 6630
    مطالب مرتبط: