شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۲/۰۳/۱۴۰۱
چهارشنبه، 5th فوریه 2014
7:13 ب.ظ

نجات زن باردار سقزی توسط امدادگران جمعیت هلال احمر

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان سقز گفت: امدادگران مستقر در بخش امام شهرستان سقز یک زن باردار را که در محاصره برف و کولاک بود، نجات دادند.

عبدالرحمن بهرامی در گفتگو با خبرنگار تسنیم در سنندج، با بیان اینکه در سه روز گذشته بخش های مختلف شهرستان سقز در محاصره برف و کولاک هستند، اظهار کرد: امدادگران این جمعیت پس از اطلاع از گرفتار شدن یک زن باردار در حد فاصل شهر صاحب و روستای قشلاق آقا بزرگِ بخش امام، بلافاصله از طریق پایگاه امدادی بین شهری صاحب سقز به محل اعزام شدند.

وی گفت: افراد محلی قصد داشتند با یک دستگاه وانت نیسان این زن باردار را از روستای قشلاق آقا بزرگ  که 52  کیلومتر با مرکز شهرستان فاصله دارد به سقز منتقل کنند که در بین مسیر در محاصره برف و کولاک گرفتار می شوند.

بهرامی افزود : امداگران جمعیت هلال احمر در وضعیتی اضطراری این زن باردار را به موقع به بیمارستان امام خمینی (ره) سقز انتقال دادند .

وی با اشاره به اینکه یکی از اصلی ترین وظایف امدادگران جمعیت هلال احمر کمک رسانی به مردم در مواقع بحرانی است، خاطرنشان کرد: 115نفر امدادگر این جمعیت به صورت شبانه روز آماده خدمت رسانی به هم وطنان در محدوده شهرستان سقز هستند.

رئیس جمعیت هلال احمر سقز افزود: گروه‌های امدادی جمعیت هلال احمر از  سه شبانه روز  گذشته برای کمک به مسافران جاده‌ای و حادثه دیدگان احتمالی در آماده‌باش کامل هستند.

بهرامی با بیان اینکه شماره تلفن 112 درگاه ارتباطی مردم با امدادگران جمعیت هلال احمر است، تصریح کرد: اسکان اضطراری و کمک به سرنشینان اتومبیل های گرفتار در کولاک و برف  از جمله کمک هایی بوده که توسط امدادگران این جمعیت در طول روزهای گذشته در شهرستان سقز انجام شده است .

کد خبر: 6781