شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۵/۰۴/۱۴۰۱
جمعه، 7th فوریه 2014
10:29 ب.ظ

مسابقات “آف رود” قهرمانی سقز برگزار شد

فرودگاه سقز و زمین های اطراف آن ، محل مصاف هیجان انگیز خودروهای دو دیفرانسیل شرکت کننده از 14 استان کشور بود. این محل که  به این زودی ها  اسمانش نشست و برخواست هواپیماها را به خود نخواهد دید، همان بهتر که زمینش محل تاخت و تاز ماشین ها باشد.

هزاران سقزی علاقمند از ساعت 9 صبح روز جمعه 18 بهمن ماه، در محل مسابقه قهرمانی “آف رود” سقز حضور یافتند و مشتاقانه رقابت حدود 80 شرکت کننده در 4 کلاس 4 و 6 سیلندر، آزاد و بانوان را تماشا کردند. در حالی که زمستان معروف سقز به حاضران رحم کرد و هوا چندان سرد نبود که در پیگیری رقابت خللی ایجاد کند.

 DSCN1555  DSCN1576  DSCN1583 DSCN1630

مسیر مسابقه با موانعی پر پیچ و خم، مرتفع و شیب دار طراحی شده بود و اینکه تماشاگران اطراف مسیر را به طور کامل احاطه کرده بودند،  نگرانی  از بابت بروز حادثه را بیشتر می کرد که به خیر گذشت.  نزدیکی تماشاچیان به صحنه موجب می شد در مواردی که خودروها واژگون ، یا در گل و لای مسیر گیر می کردند، علی رغم تذکر مکرر برگزار کنندگان، به یاری راننده ها بشتابند و آنها را به مسیر بازگردانند. البته واژگونی های پیش آمده منجر به جراحت نشد و همه چیز چنان پیش رفت که برگزار کنندگان می خواستند. 

 DSC09987  DSC09992 DSC09994 DSCN1547

 

تشویق و همراهی تماشاچیان تا پایان به مسابقه گرما می بخشید خصوصا   که رانندگان سقزی  با استقبال بیشتر همشهری های خود مواجه شده و با روحیه بهتری مسابقه می دادند که در نهایت  با یک مقام اول، دو مقام دوم و یک مقام سوم کارنامه قابل قبولی از خود به جای گذاشتند. اگرچه برادران گیلاسی از چهره های به نام این رشته در کشور توفیقی به دست نیاورند.

جوگیر شدن رانندگان  3اف ها هم در حاشیه مسابقه نکته قابل ذکر دیگری بود که با ویراژ دادن ها و دستی کشیدن های خود برای لحظاتی نگاه حاضران را به خود جلب می کردند.

DSC09968 DSC09986 DSC09974 DSC09962

در فضای مردانه و خشک مسابقات اتومبیل های دو دیفرانسیل، حضور 5 شرکت کننده زن هم جالب توجه بود که بر خلاف دیگر شرکت کنندگان با یک همراه مرد وارد پیست می شدند و دست فرمانشان تماشاگران را به وجد می آرود. در میان زنان “پرشنگ شکری” از سقز مقام دوم را به دست آورد.

ماجد امامی رئیس هیات اتومبیل رانی سقز در پایان مسابقه در گفتگویی با شارنیوز از حضور مردم تشکر کرد و گفت: مسابقه منظم و بر اساس برنامه ریزی های انجام شده پیش رفت . وی افزود: گروهی 50 نفره در کمیته های مختلف دست اندارکار برگزاری مسابقه بودند که شکر خدا نتیجه خوبی حاصل شد.

DSCN1634 DSCN1640 DSCN1647 DSC09955

امامی با اشاره به تصمیم های فدراسیون گفت: ابتدا قرار بود این مسابقات به صورت محلی و با شرکت چند شهر اطراف برگزار شود اما فدراسیون برای تمامی استان ها دعوت نامه فرستاد و بر همین اساس 125 شرکت کننده آمادگی خود را برای حضور در سقز اعلام کردند. وی افزود: در چند روز پایانی و با تغییر برخی قوانین از سوی فدراسیون، حدود 80 نفر مجوز شرکت در مسابقه را دریافت کردند. به گفته امامی تغییرات اعمال شده از سوی فدراسیون در ارتباط با مسائل امنیتی خودرو ها بود و شرکت کنندگانی که خودروهایشان رول بار نداشت  از مسابقه دادن منع شدند.

رئیس هیات اتومبیل رانی سقز تصریح کرد: سعی کردیم رقابت در سلامت کامل به انجام برسد و چنانچه که معمول است هیچ ارفاقی به همشهریان حاضر در رقابت نکردیم.

هزینه برگزاری این مسابقه پرخرج را چند اسپانسر و نهاد دولتی تقبل کردند و بر اساس گزارش های رسیده به شارنیوز، سقز میزبان 270 میهمان از 14 استان کشور برای این مسابقه بود.

در نهایت هیات داوران اسامی افراد برتر را در کلاس های مختلف به شرح زیر اعلام کرد: 

کلاس 4 سیلندر : نفر اول     محسن یوسفی               کردستان     سقز

                           نفر دوم     مرتضی نوری اصل         کرمانشاه

                          نفر سوم     دلیر شکری                     کردستان    سقز

کلاس 6 سیلندر:نفر اول     پوریا حسین                     تهران

                         نفر دوم     نجم الدین ویسی             کرمانشاه    جوانرود

                       نفر سوم      کیومرث بهرامی              آ.غربی      بوکان

کلاس  آزاد:   نفر اول      زکریا بهرام میرزایی        کرمانشاه    پاوه

                     نفر دوم       کاظم انصاری زنجان

                     نفر سوم      بابک فقیه نصیری             تهران

کلاس بانوان: نفر اول      سیما تقی زاده                   آ.غربی       ارومیه

                     نفر دوم      پرشنگ شکری                 کردستان     سقز

                    نفر سوم     المیرا حبی                          آ.غربی       ارومیه

کد خبر: 6805


۳ دیدگاه

 • مختاراصغری
  مختاراصغری: 2-8-2014 . 2:11 ق.ظ :

  باسلام خدمت تمام اعضا ودست اندرکارانی که دوباره سایت شارنیوز رابراه انداختند ودوباره میتونیم خبرهای داغ شهرمون رابابی طرفیت حزب وگروه خاصی دراین پنجره مجازی ببینیم ودر آخر باتشکر از هیت بااخلاق اتومبیلرانی وموتورسواری سقز که باتمام زحمات وخسته گیهای فراوان دراین چند روزه باز تونستند مقاموافتخاربرای شهرمون به ارمغان بیارند وواقعا گل کاشتند دراین سرما-دست مریزاد خسته نباشید بچه ها-وممنون ازمسئولین هیات ومربیان عزیز

  پاسخ دهید

  • ماجد امامی
   ماجد امامی: 2-13-2014 . 4:25 ق.ظ :

   سلام.تبرک عرض میکنم به بچه های خون گرم شار نیوز که حدود 5تا6سال تاخیر داشتند و دوباره به فضای مجازی برگشتند.
   امیدوارم همیشه خبرهای خوب و شاد از این سایت ببینیم.

   پاسخ دهید

   • ماجد امامی
    ماجد امامی: 2-15-2014 . 8:39 ق.ظ :

    بنده دبیر هیات موتورسواری و اتومیلرانی هستم نه رییس هیات.با تشکر.

    پاسخ دهید