شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۴/۰۷/۱۴۰۱
Sunday، 9th February 2014
10:31 pm

از ˈتهران تا خوشه درهˈ با استاندار و وزیر ارتباطات

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات روز یکشنبه در آیین افتتاح 759 پروژه ارتباطی و مخابراتی روستایی به صورت ویدیو کنفرانس با روستای ˈخوشه دره ˈ سقز در استان کردستان تماس گرفت و با امام جماعت این روستا گفت و گو کرد.

به گزارش ایرنا، این مراسم در هشتمین روز از گرامیداشت دهه مبارک فجر با حضور استاندار کردستان و مسوولان حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در سالن اجتماعات شرکت مخابرات کردستان در سنندج برگزار شد.

محمود واعظی در این ارتباط تلفنی با ماموستا ˈتنهاییˈ امام جماعت روستای خوشه دره سقز گفت و گو کرد و گفت: اگرچه امروز 47 روستای محروم کردستان به شبکه ارتباطی و مخابراتی می پیوندند اما به نظر ما هدیه ناچیزی از طرف دولت به مردم خوب این استان است که امیدواریم از ما بپذیرند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، مردم کردستان را شایسته بهترین خدمات دانست و افزود: در راستای توسعه و تقویت زیرساخت های ارتباطی در استان کردستان تمام تلاش خود را خواهیم کرد.

وی اغلب روستاهای کردستان را کوهستانی و سخت گذر دانست و اظهار کرد: اگرچه کار کردن در چنین فضاهایی سخت و دشوار است اما همکاران ما در استان کردستان در راستای ارایه خدمات بهتر و بیشتر به مردم ساکن در روستاها تمام تلاش خود را خواهند کرد.

وزیر ارتباطات اظهار امیدواری کرد تجهیز روستاهای جدید استان به شبکه مخابراتی و ارتباطی مایه خیر و برکت مردم شود و تاکید کرد به زودی طرح آوردن شبکه اینترنت به روستاها را نیز آغاز خواهیم کرد.

در این مراسم رییس کمیته ارتباطات مجلس شورای اسلامی نیز سلام نمایندگان را به مردم استان کردستان رساند و گفت: مجلس شورای اسلامی به دنبال افزایش سطح رفاه و آسایش مردم ساکن در روستاهای کشور است.

استاندار کردستان نیز در این ارتباط از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به واسطه توجه به استان کردستان قدردانی کرد و خواستار اختصاص اعتبارات و امکانات بیشتر برای توسعه زیرساخت های ارتباطی در این استان شد.

عبدالمحمد زاهدی به راه اندازی شبکه اینترنت در 250 روستای استان کردستان در سال آینده اشاره کرد و از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خواست در این زمینه استان را کمک کنند.

ماموستا تنهایی امام جماعت روستای خوشه دره سقز نیز از عنایت مسوولان جمهوری اسلامی به مناطق محروم قدردانی کرد و گفت: لطف مسوولان همواره شامل حال مردم ساکن در مناطق محروم شده و انتظار داریم امکانات بهتر و بیشتری در اختیار این مردم قرار گیرد.

وی با گرامیداشت دهه فجر و سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، این انقلاب را مایه عزت و سربلندی اسلام و ایران دانست و افزود: روستاهای کردستان نیز بعد از انقلاب تاکنون شاهد توسعه و رشد و آبادانی بوده اند و انتظار داریم مسوولان بیشتر به این مناطق توجه کنند.

وی به صدا درآمدن زنگ تلفن در روستای خوشه دره را موجب خوشحالی مردم دانست و گفت: امیدواریم امکانات بیشتری به این مناطق سرازیر شود.

در این آیین 47 روستای استان کردستان شامل 35 روستای بالای 20 خانوار و 12روستای زیر 20 خانوار با هزینه ای معادل 30 میلیارد ریال به صورت همزمان با سراسر کشور به شبکه ارتباطی و مخابراتی متصل شد


منبع خبر: ایرنا
کد خبر: 6846


نظر دهي بسته شده است.