شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۲۶/۰۲/۱۴۰۱
یکشنبه، 16th فوریه 2014
11:04 ب.ظ
در گفتگو با شارنیوز

رئیس شورای شهر از اولویت ها و نیاز های سقز گفت

رئیس شورای اسلامی شهر سقز به شارنیوز گفت: توسعه زیرساخت ها، افزایش اعتبارات، جذب سرمایه گذاری، توجه به اشتغال و… از مهم ترین نیازهای شهرستان سقز است

نظام غفاری در تشریح عملکرد شورای اسلامی شهر سقز خاطرنشان ساخت: در مدت سپری شده ۶۰ جلسه داشته که طی این جلسات حدود ۱۴۰ مصوبه داشته است. علاوه بر این جلسات که به امور جاری شورا و شهرداری پرداخته شده شورای اسلامی شهر در نشست های تخصصی و مطالعات طی کارگروهای مختلف به بررسی و مطالعه در سایر امور مربوطه ازجمله کارخانه سیمان، اوراق مشارکت، پروژه گولان، شرکت ۴U، شرکت اشراق، قراردادهای شهرداری، امور مالی و حسابرسی شهرداری، مسایل ورزشی، مسایل مربوط به مشاغل و حرف و … پرداخته است. هم چنین شورا در نشست های مختلف به منظور بررسی مشکلات شهر در بخش عمرانی و ضمن اولولیت‌بندی این امتیازها پروژه‌های عمرانی سال ۹۳ را مشخص و تعریف نموده است، که تصویب ایجاد باشگاه فرهنگی ـ ورزشی نیز یکی از اقدامات شورای شهر است.

نظام غفاری در ادامه به بیان برخی از مشکلات شهر اشاره کرد و بیان داشت: سقز قبل از هر چیز یک شهر تاریخی و فرهنگی است. شاهد این قدمت آثاری است که در موزه های جهان پراکنده‌اند و متأسفانه ساکنین سقز فقط تصاویر آن را در پوسترها و اسلایدها مشاهده کرده اند و این شهر فاقد موزه است. ضرورت احداث و ایجاد موزه سقز بر همگان مبرهن است. کاروان سرای تاجوانچی و بازار قدیمی سقز نیز نیازمند مرمت، احیاء و بهسازی است و این به تنهایی از عهده بازاریان و شهرداری سقز خارج بوده و نیاز به اختصاص اعتبارات استانی و ملی دارد.

رئیس شورای اسلامی شهر ادامه داد: در زمینه های اقتصادی، سقز اگرچه بالقوه توانمندی های فراوانی دارد امّا در فعل و عمل نه یک شهر صنعتی است نه یک قطب کشاورزی و نه یک شهر تجاری. بنابراین بیکاری در سقز بیداد می کند و این، مدد و یاری مسئولین را می طلبد. یاری گری در ایجاد کارخانه سیمان یکی از راه های رفع این مشکل است.

وی خاطرنشان ساخت: مشکل کمبود آب در تابستان سال جاری در حد یک فاجعه بوده، برخی از محلات سقز ازجمله محله قوخ در طول شبانه روز کمتر از نیم ساعت از آب شهری برخوردار بودند و آب مدارس توسط شهرداری و با ماشین های آتش نشانی تأمین می شد و این مشکلات و مسایل، تعجیل در کار آب گیری سد چراغ ویس را ایجاب می کند.

غفاری افزود: کنارگذر سقز بخشی از آزادراه کرمانشاه ـ میاندوآب است، اگر در راستای اجرای این آزادراه، کنارگذر سقز اجرا شود، علاوه بر اقدام در جهت خود پروژه، از مشکلات ترافیکی سقز نیز به شدت کاسته شده، آلودگی های حاصل از ورود ماشین های مسیری کاسته می شود و نتایج فراوان دیگری نیز عاید می گردد. مکان ترمینال فعلی نیز مکان مناسبی نیست. جابه جایی آن و احداث ترمینال جدید در ورودی شهر از جاده سنندج ضرورتی انکارناپذیر است که یاری مسئولین را می طلبد و در این راستا زمین اداره راه و شهرسازی مورد درخواست است.

وی با اشاره به بدهی ۳۰ میلیارد تومانی شهرداری سقز و همچنین انتظارات شهروندان از شورا و شهرداری، خواستار اختصاص اعتبارات مناسب جهت احداث نمایشگاه دایمی، مجتمع صنوف آلاینده و سایر نیازمندی‌ها شده و گفت: از استاندار و سایر مسئولین انتظار توجه ویژه در اختصاص اعتبارات به شهر سقز می رود.

کد خبر: 6970


۶ دیدگاه

 • شهروند
  شهروند: 2-17-2014 . 10:12 ب.ظ :

  سعدی شیرازی می گوید
  تو بر اوج فلک چه دانی چیست
  و ندانی که در سرای تو کیست

  منتظر آبادانی چندانی از آقای غفاری نیستیم چون خودشان در شهرک 11 گولان زندگی می کنند و با اینکه نزدیک به 10 سال از تأسیس این شهرک می گذرد ساکنان بیچاره اش و همچنین خودشان از داخل یک باتلاق از گل و لجن هر روزه به شهر مراجعه می فرمایند. اگر برای شهرداری التماس می کنند و برای بدهکاری میلیاردی آنها ناراحتند باید کارمند شهرداری می شدند نه ریاست شورای شهر.

  پاسخ دهید

  • یکی
   یکی: 2-18-2014 . 7:44 ب.ظ :

   اینها که خواسته های عوامانه و عادی مردمه. هرکسی میتونه نیازهای این شهر خراب شده رو درک کنه و بگه ولی این آقایون رفتن اونجا که این خواسته ها رو تاحدی جامه عمل بپوشونند نه اینکه درخواست کنند و ….

   پاسخ دهید

   • ناشناس
    ناشناس: 2-19-2014 . 6:53 ب.ظ :

    تو رو خدا مشکل آب این حاشیه نشین های بدبخت و حل کنید به خدا اهالی قوخ حال و روز خوشی ندارند استدعا می کنم چاره ای بیندیشید.

    پاسخ دهید

    • لقمان: 2-22-2014 . 1:47 ق.ظ :

     سلام و عرض ادب
     از اخبار به روز شما سپاس
     گویا به گفته ی استادباغبانی ، آقایان نظام غفاری-محمد کیانی-سردار دوغی-شاهی و جناب شهردار برای یک همایش سرمایه گذاری به کیش سفر کردند.
     منتظر خبرات خوش ، جذب سرمایه گذار برای رونق پروژه های شهرستان سقز هستیمکه واقعاً از بیکاری و ناراحتی دربیایم

     پاسخ دهید

     • حمه گیان
      حمه گیان: 2-22-2014 . 6:38 ب.ظ :

      60 جلسه ولا من سه رم سور ماوه دی باشه اگر راس ئه که ی له گهل ئه م خه لکه فرمو چیتان تصویب کردو با خلکیش بزانن اگر به راستانه. دی چاوه روانین.

      پاسخ دهید

      • همشهری
       همشهری: 3-1-2014 . 9:53 ب.ظ :

       دوستان من از شاگردان اقای غفاری بودم و در مورد مدیریتشون صادقانه بگم که نحوه ی مدیریتشون خوبه فقط مشکل ما اینه که واسه کارا باید از متخصص استفاده کنن.به عنوان یه شهروند و یه دانشجویی ک خودمم شهرسازی میخونم از شوراها درخواست میکنم که با عالمان وبزرگان مدیریتی و اجرایی که واقعا هدفشوت خدمته مشورت وکمک بخوان.توی دانشگاهها از این افراد زیادن.مثل بزرگای شهرسازی ایران.چ اشکالی داره بابت کارای شهرمون ازشون کمک بخواید

       پاسخ دهید