شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۲/۰۳/۱۴۰۱
سه‌شنبه، 18th فوریه 2014
10:34 ب.ظ

حسین فیروزی معاون استاندارکردستان شد

صبح روز پنجشنبه حسین فیروزی به عنوان معاون منابع انسانی استاندار کردستان به طور رسمی شروع به کار خواهد کرد. در مراسمی که به همین مناسبت برگزار می شود، علیرضا آشناگر هم به عنوان معاون سیاسی استاندار معرفی خواهد شد.

به گزارش شارنیوزبا مشخص شدن وضعیت معاونان استاندار، فصل تغییرات مدیران استان کردستان آغاز خواهد شد چرا که تغییر در بسیاری از سمت های حساس در استان به بعد از معارفه معاونین موکول شده بود. 

حسین فیروزی معاون استاندار کردستان

حسین فیروزی معاون استاندار کردستان

حسین فیروزی متولد 1346 روستای بیاندره از توابع بانه است. پدرش- ملا صالح – اصالتا اهل روستای گوره قلعه بخش سرشیو سقز بود که به دلیل روحانی بودن در بیاندره اقامت داشت. مادرش هم -طلیعه- اهل روستای آیچی سقز بود. حسین فیروزی دارای 6 برادر و 3 خواهر بوده که یکی از برادرانش چند سال قبل فوت کرد. در خانواده پرجمعیت فیروزی 4 تن ازپسران پزشک، فوق تخصص و جراح هستند و دو دختر فوق لیسانس و یکی از آنها فوق تخصص رادیولوژی است.

حسین فیروزی که همچنان معلم است، معاونت فرمانداری سقز و فرمانداری شهرهای کامیاران و سقز در دوران اصلاحات را در کارنامه خود دارد.وی در سال 88 رئیس ستاد انتخاباتی میرحسین موسوی در کردستان بود و در انتخابات اخیر هم ریاست ستاد روحانی در همین استان بر عهده داشت. او پیش از انتصاب استاندار فعلی کردستان، تنها گزینه اصلاح طلبان و جمعی از نخبگان استان برای سمت استانداری کردستان بود. حسین فیروزی در زمان فعالیت حزب مشارکت، ریاست منطقه کردستان این حزب را عهده دار بود. 

 “علیرضا آشناگر” که از این به بعد معاون سیاسی استاندار کردستان خواهد بود، متولد 1338 خرم آباد است که از سال 58 به استخدام وزارت کشور درآمد. وی هم استانی مهندس زاهدی استاندار کردستان است. در خصوص سوابق وی می توان به این موارد اشاره کرد: بخشداری ویسیان، بخشداری الشتر، فرمانداری کوهدشت، مدیرکل قند و شکر همدان، سه سال شهردار ملایر، 5 سال فرماندار نهاوند و در دولت دوم خاتمی فرماندار ساوه شد، دوره مدیریتی ایشان در ساوه با بحث ها و تنش های بسیار همراه بود

وی از نظر موضع سیاسی -همچون فیروزی و زاهدی- اصلاح طلب است.

کد خبر: 6990


۱۰ دیدگاه

 • کاوه
  • عمر فاروقی
   عمر فاروقی: 2-19-2014 . 5:39 ب.ظ :

   البته کاک حسین گزینه من وجمعی ازمردم سقز بود برای استانداری حالا هم دراین بیوگرافی دم زدن از اصلاحات ومسئول ستاد فلا ن کس ودیگر مطالب خوب نیست ومدرش درسقز زندگی میکرد ودفتر ازدواج وطلاق داشت وخودش نیز درفرمانداری سقز خوش درخشید وهر کاری کرده باشد بقصد خدمت بوده ومنسانی خدوم وشایسته ودرد اشناست..من عادت ندارم وعلاقه هم ندارم پشت درب مقامات در اتظار اجازه ملاقات بایستم والا برای تبریک و طرح چند مطلب خدمتشان می رفتم اما ازهمینجا سمت معاونت را بایشان تبریک عرض میکنم واز خدایتعالی توفیق وسلامتی اورا خواستارم…موفق باشید کاک حسین عزیز

   پاسخ دهید

   • ناشناس
    • موسوی
     موسوی: 2-20-2014 . 4:03 ب.ظ :

     تبریک عرض میکنم خدمتشون، از افتخارات این استان هستند، باعث شادمانی ست
     با تشکر از شارنیوز البته انتظار میرفت با قلم زیباتری مطالب نگارش شود.

     پاسخ دهید

     • سقزی
      سقزی: 2-20-2014 . 4:10 ب.ظ :

      انتخاب شایسته آقای فیروزی رو تبریک عرض میکنم. بنده آشنایی کافی از ایشان دارم . باعث افتخار است. ماموستا ملا صالح فیروزی و خود ایشان از چهره های سرشناس شهرستان سقز هستند.
      از شازنیوز خواهشمندم با تحقیقی کاملتر در درج صحیح مطالب اقدام نمایند که حق مطلب ادا شود.

      پاسخ دهید

      • همایون شهابی
       همایون شهابی: 2-21-2014 . 9:57 ق.ظ :

       باسلام ، انتصاب شایسته جناب آقای فیروزی را تبریک عرض نموده ،بهروزی و موفقیت روز افزون برایشان خواستارم.

       پاسخ دهید

       • محمد
        محمد: 2-21-2014 . 4:25 ب.ظ :

        تبریک به استان کردستان و شهرستان سقز

        پاسخ دهید

        • شهباز محسنی
         شهباز محسنی: 2-22-2014 . 4:09 ب.ظ :

         با سلام و آرزوی توفیق برای جناب آقای فیروزی. امیدوارم که منشأ خیر و برکات برای مردم استان باشند.

         پاسخ دهید

         • صدیق محمدجانی
          صدیق محمدجانی: 2-25-2014 . 1:44 ق.ظ :

          ما هم این تغییرات را به فال نیک گرفته و منتظر تغییر مدیران هستیم. آرزو داریم این مدیریت جدید محافظه کاری بی جهت را کنار گذاشته ودست دوستی به سوی افراددلسوزبه حاشیه رانده شده ی بومی درازکنندتا شکاف عمیق میان ملت ودولت در این استان محروم اندک اندک کاسته گردد.براستی وقت آن رسیده است که میدان به جوانترهاهم داده شودونیزبه پیشینه افرادتوجه شودتاکسانی که هردم خودرابه رنگی در می آورندوپیش تردراین امتحان مردود گشته اندباز هم این مسیر را به بیراهه نبرند,کسانی که تنها پوسته ای از اصلاح طلبی داشته وازدرون کاملاتهی اند.خوشبختانه بودن کسانی مانند آقای فیروزی در استان این بستررافراهم میکندتا مدیران جدید با شناخت بیشتری مدیران میانی راانتخاب کرده واشتباهات دولت اصلاحات دوباره نگردد.بسیاری از مردم دیگراز اسامی تکراری توخالی خسته شده اند.به امید موفقیت مدیرن جدید والبته به امید سرافرازی این مردم محروم
          صدیق محمدجانی

          پاسخ دهید

          • یک گوره قلعه ای
           یک گوره قلعه ای: 10-21-2015 . 11:09 ق.ظ :

           سلام آقای فیروزی مایه افتخار هستی واقعا شایا ن پستها بالاتری موفق باشی

           پاسخ دهید