شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۱/۰۴/۱۴۰۱
جمعه، 21st فوریه 2014
1:06 ق.ظ

گزارشی از مهمترین مباحث مطرح شده در جلسه معارفه معاونان استاندار کردستان

نهمین جلسه شورای اداری استان کردستان صبج روز پنج شنبه تشکیل شد و طی آن علی رضا آشناگر به عنوان سرپرست معاونت سیاسی و امنیتی و حسین فیرزوی به عنوان سرپرست معاونت پشتیبانی و نیروی انسانی معرفی شدند. 

 به گزارش خبرنگار شارنیوز این جلسه در ساعت 8 و پانزده دقیقه آغاز شد و از بین سخنرانان این جلسه، سخنان بیگلری نماینده سقز و بانه و قادرمرزی نماینده قروه از همه جنجالی تر و انتقادی تر بود. شارنیوز گزارشی خلاصه شده  و اختصاصی از مهمترین سخنان هر یک از سخنرانان که در گزارش های رسمی یا به  آنها اشاره نشده یا اهمیت بیشتری دارد را در زیر ارائه می کند…

سخنران اول؛ زاهدی استاندار کردستان:  مشروح سخنرانی زاهدی را از اینجا می توانید بخوانید.

زاهدی ابتدا از عدم حضور نماینده ولی فقیه در جلسه ابراز تاسف کرد که دلیل آن سفر کاری ایت الله شاهرودی به تهران بود. به نمایندگی از وی مسئول مرکز بزرگ اسلامی استان در جلسه حضور یافته بود. ااستاندار به جمعی از اهالی شهر ساوه که همراه علی رضا آشناگر به این جلسه آمده بودند خیرمقدم گفت.

وی در بخش های ابتدایی از سخنرانی خود به صحبت های رئیس جمهور در اجلاس داووس، بحث قانون هدفمندی یارانه و کاستی های آن و امور انجام شده جهت تسهیل در سفرهای نوروزی اشاره کرد.

زاهدی درمورد معاون سیاسی خود گفت: 28 سال است که ایشان را می شناسم و یکی از دلایل انتخاب وی مشی اعتدالی اش است. وی افزود: بنده تعمدا معاون سیاسی خود را از استانی انتخاب کردم که امنیتی نباشد و علاقمند بودم وی دیدگاه توسعه ای داشته باشد. زاهدی ادامه داد: وی در شهرهایی با واحدهای صنعی بزرگ مسئولیت داشته است ضمن اینکه سالها مسئول شورای تامین هم بوده و در این بخش هم باتجربه است.

وی در مورد حسین فیروزی دیگر معاون خود گفت: طی این 70 روز آشنایی با آقای فیروزی، وی را فردی نجیب، اصیل و مودب یافتم و انتخاب وی نه به دلیل مسئولیتش در ستاد روحانی بلکه به واسطه ویژگی های فردی اش بوده است.

سخنران دوم: بیگلری نماینده سقز و بانه: مشروح سخنان بیگلری را اینجا می توانید بخوانید

بیگلری برای اولین بار بود که در جلسه ای با حضور زاهدی سخنرانی می کرد بنابراین سخنان خود را با تبریک به وی آغاز کرد. بیگلری یکی از شدید الحن ترین سخنرانیهایش را نسبت به مدیران سابق ایراد کرد که در پاره ای باعث ایجاد همهمه در سالن نیز شد.

وی در مورد فیروزی گفت: ایشان احتیاج به معرفی ندارند و بنده قول می دهم که حضور وی در این سمت به توسعه استان کمک می کند.

بیگلری گفت: ما استانداری برای حضور در تهران می خواهیم و نشستن استاندار در کردستان به درد ما نمی خورد وی باید در تهران پیگیر پروژه و طرح های بزرگ برای استان باشد.

وی با انتقاد از مدیران دوران احمدی نژاد گفت: چرا آمار اشتباه می دهید؟ در حالی که اگر این آمار درست بود ما الان در شاخص های توسعه ای در رده های 27 و 28 کشوری نبودیم.

نماینده سقز و بانه همچنین گفت: در جلسه معارفه استاندار، بیشترین تشویق ها زمانی صورت گرفت که آقای زاهدی خبر از تغییرات در مدیران استان داد. این نشان می دهد مردم تغییر می خواهند و نباید استاندار در این خصوص تحت فشار باشد و دیگران هم نباید در برابر تغییرات مقاومت نشان دهند.

سخنران سوم- حسن زاده معاون سیاسی سابق استاندار کردستان: 

حسن زاده که 8 سال در سمت معاون سیاسی با دو استاندار همکاری داشت و 28 سال است در کردستان مسئولیت دارد، سخنرانی اش هم به اندازه دوران مسئولیتش طولانی بود و نزدیک به یک ساعت طول کشید. 

وی در ابتدا از حضور طولانی مدتش در استان گفت که طی این مدت با 12 استاندار و 8 وزیر همکاری کرده است.

حسن زاده: زمانی به دلیل نا آرامی ها، ساعات کار در روز 6 به شش ساعت تقلیل یافته بود. 

وی در پاسخ به انتقادات بیگلری به مدیران اصولگرا گفت: مدیران زحمات بسیاری برای استان کشیده اند و همین که الان 99 درصد از جمعیت شهری و جمع کثیری از مردم روستا گاز دارند نشان از این زحمات است. برای توسعه استان نمایندگان هم باید کمک کنند.

وی گفت: اگر اداره کل راه و شهرسازی کردستان در رتبه آخر کشور قرار دارد به دلیل ضعف مدیریت نیست بلکه به دلیل نبود ابزارها و زیرساخت ها است.

وی افزود: در سال های درگیری در استان، دیگر استان ها از ارز ارزان دولتی برای راه اندازی پروژه های بزرگ استفاده کردند در حالی که ما درگیر موارد دیگری بودیم.

حسن زاده از نجار، استاندار اسبق تشکر ویژه ای کرد و خطاب به زاهدی گفت که قدر فرمانداران فعلی را بداند.

سخنرانی حسن زاده با تشویق گرم از سوی کارکنان استانداری پایان یافت.

سخنران چهارم: قادرمرزی نماینده قروه: مشروح سخنرانی قادرمرزی را اینجا بخوانید

وی سخنرانی اش را با تقدیر از حسن زاده شروع کرد و وی را فردی صادق خواند. در ادامه با انتقاد از همکارانش در مجلس گفت: هجمه غیر قابل باوری به دولت روحانی آغاز شده است که همکاران من در آن نقش موثری دارند.

وی در انتقاد از مدیران استان گفت: در طول سالهای گذشته سابقه نداشته مدیری با من تماس بگیرد و بخواهد که برای پیگیری پروژه ای به دیدار وزیری برویم. 

قادرمرزی گفت: اسنادی در اختیار دارم که نشان می دهد 125 میلیارد تومان از اعتبارات کردستان جابجا شده و به استان دیگر تخصیص داده شده است.

وی از یک تصمیم سیاسی اشتباه خبر داد که منجر به ورشکستگی کارخانه سیمان قروه شد.

وی از مدیران دولت سابق پرسید: شما برای استان کردستان چه کار مثبتی انجام داده اید؟ لطفا سفر پر برکت رهبر انقلاب را به پای دولت خود ننویسید.

قادرمرزی از استاندار خواست که در تیم مطبوعاتی روزنامه سیروان هم تغییر ایجاد کند. وی این روزنامه را متهم به نشر مطالب توهین آمیز و نادرست کرد و از حمایت بی دریغ آنها از استانداران قبلی گلایه کرد.

نماینده قروه در پایان با تاکید بر لزوم تغییر مدیران در استان گفت: احمدی نژاد هم بعد از روی کار آمدن هیچ مدیری از دوران قبلی خود با باقی نگذاشت.

سخنران پنجم: علی رضا آشناگر معاون سیاسی امنیتی استاندار کردستان: مشروح سخنان وی را اینجا بخوانید

آشناگر در ابتدای سخنان خود، از آشنایی 30 ساله خود با زاهدی خبر داد و گفت: در ابتدا شاگردشان بودم و بعدا افتخار همکاری با وی را یافتم. وی گفت: ایجاد امنیت پایدار باید بر شاخص های فرهنگی و هنری استوار باشد. وی افزود: امنیت؛ زیرساخت توسعه است و موجب رشد سرمایه گذاری می شود. 

آشناگر تصریح کرد: اعتبارات فعلی کفاف پروژه های توسعه ای استان را نمی دهد و باید به فکر جذب سرمایه بود.

معاون سیاسی استاندار کردستان گفت: نهاد قدرت باید نقد شود و اگرنقد و نظارتی وجود نداشته باشد شکاف صورت می گیرد.

وی از ارتباط فرهنگی و اقتصادی با کردستان عراق حمایت کرد و توسعه این ارتباطات را از برنامه های آتی خود اعلام کرد.

آشناگر با تایید سخنان نمایندگان در خصوص تغییر مدیران اعلام داشت: تغییر مد نظر مردم کردستان به آرامی و با دقت فراوان پیگیری خواهد شد و نباید در انتخاب مدیران سلایق سیاسی ملاک باشد.

سخنران ششم؛ حسین فیروزی معاون منابع انسانی و پشتیبانی. مشروح سخنان فیروزی را اینجا بخوانید

فیروزی در ابتدا گفت: هرجا ردی از خدمت صادقانه باشد من هم آنجا خواهم بود وبرای همین است که دعوت استاندار را قبول کردم.

وی انتخابات اخیر را حماسه خواند و آن را تحقق ارزوی ملت دانست. وی همچنین گفت: تفاوت 22 درصدی آرای مردم کردستان نسبت به میانگین کشوری به روحانی، حکایت از تمایل آنها به تحولات اساسی است.

فیروزی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به امنیت حاکم بر کردستان گفت: سال 81 که در سقز بودم، به لحاظ امنیت رتبه اول را در سطح کشور کسب کردیم

فیروزی در حوزه مسئولیت جدید خود نیز اظهاراتی بیان کرد: در استان 45 هزار کارمند داریم که ضمن فراهم آوردن زمینه رضایت مندی در آنها باید کارمندهای خلاق را هم شناسایی کنیم.

کد خبر: 7041


۳ دیدگاه

 • فلانی
  فلانی: 2-24-2014 . 12:14 ق.ظ :

  حسین اقا ایشا… موفق باشی و سرفراز

  پاسخ دهید

  • صدیق محمدجانی
   صدیق محمدجانی: 2-24-2014 . 2:11 ق.ظ :

   ما هم این تغییرات را به فال نیک گرفته و منتظر تغییر مدیران هستیم. آرزو داریم این مدیریت جدید محافظه کاری بی جهت را کنار گذاشته ودست دوستی به سوی افراددلسوزبه حاشیه رانده شده ی بومی درازکنندتا شکاف عمیق میان ملت ودولت در این استان محروم اندک اندک کاسته گردد.براستی وقت آن رسیده است که میدان به جوانترهاهم داده شودونیزبه پیشینه افرادتوجه شودتاکسانی که هردم خودرابه رنگی در می آورندوپیش تردراین امتحان مردود گشته اندباز هم این مسیر را به بیراهه نبرند,کسانی که تنها پوسته ای از اصلاح طلبی داشته وازدرون کاملاتهی اند.خوشبختانه بودن کسانی مانند آقای فیروزی در استان این بستررافراهم میکندتا مدیران جدید با شناخت بیشتری مدیران میانی راانتخاب کرده واشتباهات دولت اصلاحات دوباره نگردد.بسیاری از مردم دیگراز اسامی تکراری توخالی خسته شده اند.به امید موفقیت مدیرن جدید والبته به امید سرافرازی این مردم محروم

   پاسخ دهید

   • عبدالله عبدالملکی
    عبدالله عبدالملکی: 3-2-2014 . 10:05 ب.ظ :

    حسیی جان
    سلام
    جنابعالی لیاقتت بیشتر از اینها بوده بنده از مجریان ستادهای انتخاباتی دکنر معین ؛مهندس موسوی؛ دکتر روحانی ونمایندگان برحق مردم در مجلس شورای اسلامی جناب آقای دکتر حامد قادرمرزی در شهرستان قروه بوده ام به جان خودم از انتصاب حضرتعای بسیار خوشحال شدم درپناه ایزد منان موفق وموید باشید ودر آینده ای نزدیک شمارا در پستهای تراز اول مدیریت کشور ببینیم

    پاسخ دهید