شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۲۸/۰۲/۱۴۰۱
شنبه، 22nd فوریه 2014
9:28 ب.ظ

برگزاری دومین همایش قرآنی شهرستان سقز در آینده نزدیک

خبرگزاری تسنیم: رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سقز گفت:‌ دومین همایش قرآنی شهرستان سقز به همت اداره تبلیغات اسلامی و مشارکت عقیدتی نیروی انتظامی این شهرستان در حسینیه سقز برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام محمد وحیدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سنندج اظهار کرد: قرآن سفره رنگین الهی است و افراد جامعه بدون قرآن فقیر هستند و باید از برکات این خوان الهی به بهترین نحو ممکن بهره برد.

وی گفت: آیات الهی قرآن برای فرد و جامعه بهترین و مناسب‌ترین راه برای هدایت است که هر فرد تنها با بهره بردن از این دانش الهی می‌تواند به تعالی برسد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سقز خاطرنشان کرد: در حال حاضر کشور با قرار گرفتن در شرایط جنگ نرم و برای ارائه دفاع مناسب علیه تهاجم دشمن تنها می‌تواند با مسلح کردن علمی خود پیروز شود و با توجه به اینکه قرآن کامل‌ترین کتاب است بهترین گزینه برای مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن است.

وی گفت: به زودی دومین همایش قرآنی شهرستان سقز به همت اداره تبلیغات اسلامی و مشارکت عقیدتی نیروی انتظامی این شهرستان سقز در محل حسینیه سقز برگزار می‌شود.

وحیدی افزود: تمهیدات لازم برای هرچه با شکوه‌تر برگزار شدن این همایش و مشارکت اقشار مختلف اندیشیده شده و امیدواریم این همایش و حضور گسترده قاریان بتواند بخشی از خلاء فرهنگی در این شهرستان را پر کند.

وی گفت: اداره تبلیغات اسلامی اهتمام ویژه‌ای به حوزه قرآنی دارد و در سال 93 فعالیت و برنامه‌های قرآنی تبلیغات اسلامی توسط نهادهای مردمی دارای مجوز افزایش کیفی و کمی یافته است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سقز افزود:‌ برگزاری این همایش کمک شایانی به توسعه فرهنگی می‌کند و حضور گسترده قاریان در آن می‌تواند نقش مهمی در انتقال پیام قرآنی ایفا کند.


منبع خبر: تسنیم
کد خبر: 7045