شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۴/۰۴/۱۴۰۱
شنبه، 22nd فوریه 2014
9:30 ب.ظ

قاچاق ترفند و توطئه دشمن برای اخلال در نظام اقتصادی کشور است

به گزارش ایرنا، نادر فخری روز شنبه در کمیسیون قاچاق کالا و ارز شهرستان سقز گفت: دشمن به دنبال ضربه زدن به معیشت مردم و ایجاد نارضایتی است و از طریق وارد کردن اقلام ضد فرهنگی درصدد است اعتقادات مردم را خدشه دار و بی تفاوتی و نا امنی ایجاد نماید.

وی گفت: وجود نا امنی، کاهش سرمایه گذاری، عدم ایجاد اشتغال، سلب رفاه و آسایش مردم را به همراه خواهد داشت.

وی با اعلام اینکه چشم امید مردم به مسوولان است خواستار نظارت و کنترل شدید در بحث قاچاق شد و گفت: برخورد با قاچاق، یک وظیفه شرعی و قانونی است که باید به طور جد در دستور کار باشد.

فخری، عملکرد کمیسیون شهرستان را در راستای نظارت و کنترل قاچاق مطلوب توصیف کرد و از اقدامات اعضای کارگروه، نیروهای نظامی، انتظامی، امنیتی و مردم تشکر کرد و گفت: کنترل و کاهش قاچاق دام و کشف مشروبات الکلی، نشانه عزم و اراده جدی شهرستان در برخورد با این معضل است.

فرماندار ویژه شهرستان سقز، مشارکت مردم را یکی از مهمترین عوامل موفقیت طرح های مبارزه با قاچاق کالا برشمرد و از هوشمندی مردم برخی از روستاهای مرزی شهرستان در برخورد با این پدیده تشکر کرد.

وی افزود: مردم آگاه شهرستان سقز، اجاز سوء استفاده به قاچاقچیان و وارد کنندگان اقلام ضد فرهنگی از طریق مرز را نداده و نخواهند داد.

به گفته وی مردم مرزنشین و با بصیرت سقز بارها با آگاهی و فهم بالا، توطئه های دشمن را در عرصه های امنیتی، تهاجم فرهنگی و برخورد با قاچاقیان اقلام ضد فرهنگی نقش برآب کرده اند.

فرماندار سقز گفت: یکی از سیاست های دولت تدبیر و امید و استاندار محترم توجه به معیشت و اقتصاد مردم است.

وی افزود: در این راستا باید با راهکارهای قانونی از ظرفیت و پتانسیل مرز به عنوان یک فرصت جهت بهره مندی مرزنشینان استفاده نمائیم که توجه به معیشت و افزایش درآمد مرزنشینان و مبادلات اقتصادی و ضابطه مند مرزی، باعث کمک بیشتر مرزنشینان به عنوان مرزدار و مرزبان به ثبات و امنیت خواهد شد.


منبع خبر: ایرنا
کد خبر: 7047