شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۲۹/۰۲/۱۴۰۱
جمعه، 28th فوریه 2014
12:53 ق.ظ

بهترین شرایط اسکان و رفاه برای مسافران نوروزی باید فراهم شود

 

سقز – ایرنا – فرماندار شهرستان سقز گفت: بهترین شرایط اسکان و تامین رفاه برای مسافران نوروزی باید فراهم شود.

به گزارش ایرنا، نادر فخری روز چهارشنبه در جلسه ستاد تسهیلات نوروزی شهرستان سقز با بیان اینکه شهرستان سقز از لحاظ فرهنگ، آثار و جاذبه های گردشگری، مهمان نوازی، امکانات اقامتی، ظرفیت و پتانسل لازم جهت جذب مسافر و گردشگر را دارد بر ایجاد بسترهای لازم جهت استقبال و خدمات رسانی هرچه بهتر به مهمانان نوروزی تاکید کرد.

وی با اشاره به اینکه شهرستان سقز دارای قدمتی سه هزار و 500 ساله است و 150 اثر ثبت شده تاریخی، مذهبی، فرهنگی و گردشگری در آن وجود دارد گفت: باید از این قابلیت های کم نظیر بهره برد و نسبت به معرفی آثار باستانی و ظرفیت های گردشگری اقدام کرد.

فخری با بیان اینکه سقز در کریدور شمال جنوب و در مسیر تردد مسافران زیادی قرار دارد افزود: مردم شهرستان سقز از لحاظ فرهنگ، اخلاق و مهمان نوازی، شهره عام و خاص هستند و هرساله این خصلت های نیک باعث شده در تعطیلات نوروز، تعطیلات تابستان و طول سال، مهمانانی از سراسر ایران اسلامی به این شهرستان سفر نمایند.

فخری با بیان اهمیت گردشگری به عنوان یک صنعت فرهنگی و اقتصادی و با اشاره به قدمت و وجود 350اثر تاریخی شهرستان گفت: بازار قدیمی و تاریخی سقز، مسجد دو مناره و حمام تاریخی حاج صالح در داخل شهر، تپه باستانی زیویه، پارک های کوثر، لاله و مولوی کرد و مناطق بکر و زیبای بخش سرشیو و مسیر سقز – بانه از جمله مناطق تاریخی، گردشگری وطبیعی هستند که باید با اطلاع رسانی خوب، ایجاد امکانات رفاهی، اقامتی و تسهیلات گردشگری، زمینه های جذب گردشگر و مسافر را فراهم نماییم.

وی بر لزوم استفاده از پتانسیل جاذبه های گردشگری این شهرستان برای جذب گردشگر و مسافر تاکید کرد و گفت: تبلیغات و اطلاع رسانی به عنوان یکی از راهکارهای مناسب در جهت شناساندن آثار تاریخی شهرستان و جذب گردشگر است که این امر می تواند با چاپ بروشور و نصب بنر در رابطه با آثار تاریخی گردشگری شهرستان محقق شود.

وی خواستار آمادگی شهرستان در خصوص پذیرش مهمانان شد و گفت: تمام اماکن اقامتی از جمله هتلها و مهمانپذیرها آمادگی لازم را دارند و همچنین در 36 مدرسه سقز و دو مدرسه صاحب و در پارک های کوثر و لاله اقامتگاه های موقت برای اسکان مسافران راه اندازی خواهد شد.

فخری در ادامه سهم گردشگر و مسافر نوروزی به این شهرستان در سال گذشته را خوب توصیف کرد و گفت: باید همه تلاش کنیم با معرفی آثار باستانی، تاریخی و مذهبی شهرستان و خدمات مناسب به مسافران زمینه اقامت و حضور مسافران و بازدید از بازار قدیمی را در نوروز 93 افزایش دهیم.


منبع خبر: ایرنا
کد خبر: 7108