شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۰/۰۴/۱۴۰۱
دوشنبه، 3rd مارس 2014
8:42 ب.ظ

جلسه مشترک فعالین سیاسی سقز و بانه برگزار شد

روز یکشنبه جمعی از فعالین سیاسی و اعضای اصلی ستادهای دکتر حسن روحانی در شهرستان‌های سقز و بانه در راستای هم‌اندیشی و هماهنگی بیشتر در زمینه‌ی فعالیت‌های سیاسی و اجتماعی دیدار کردند.

به گزارش شارنیوز در این دیدار که در سقز انجام شد حاضرین ضمن تأکید بر خواست مبتنی بر تغییر مردم کردستان با توجه به آرای بالاتر از میانگین کشوری به دکتر روحانی، وضعیت اقتصادی و مدیریتی استان کردستان پس از شروع به‌کار دولت را بررسی و گزارشی از آخرین شاخص‌های اقتصادی و هم‌چنین آخرین تغییرات مدیریتی استان کردستان ارائه شد. 

در این نشست تعدادی از اعضاء راهکارهایی جهت پیگیری دقیق‌تر مطالبات و خواسته‌های مردم کردستان خصوصاً امکان‌های تحقق وعده‌های دکتر روحانی در بیانیه‌ی ده ماده‌ای اقوام و مذاهب ایرانی ارائه نمودند. در ادامه حاضرین ضمن تأکید بر ضرورت کمک به دولت جدید جهت توسعه‌ی سریع‌تر منطقه و کاهش تبعیض و نابرابری رشدیافته در سال‌های گذشته، فرآیند تغییرات مدیریتی و هماهنگی ساختار اجرایی استان با برنامه‌های دولت تدبیر و امید را کُند ارزیابی نموده و ضرورت تسریع روند به‌کارگیری نیروهای بومی متخصص، دلسوز، معتقد به حقوق و آزادی‌های مردم و متعهد به برنامه‌ها و سیاست‌های دولت جدید را برای استفاده‌ی بهینه‌تر از ظرفیت‌های توسعه‌ای منطقه یادآور شدند.

هم‌چنین در این دیدار ضمن اشاره به ضرورت آگاهی‌بخشی به جامعه نسبت به فعالیت‌های مشکوک برخی افراد و گروه‌ها با سوابق مبهم و غیرقابل دفاع تحت عنوان «ستادهای مردمی» دکتر روحانی در کردستان و تلاش برای سؤاستفاده از موقعیت فعلی، به فعالیت‌های پشت پرده و فشارهای برخی مدیران دولت قبلی خصوصاً در شهرستان‌های سقز و بانه برای ابقای مجدد در پُست‌های خود آن‌هم بدون داشتن کارنامه‌ی قابل دفاع، بر هوشیاری فعالین سیاسی و اعضای ستادها برای افشا کردن ماهیت چنین تلاش‌های غیراخلاقی و بی‌نتیجه‌ای تأکیدشد. 

در پایان این دیدار دو ساعته کارگروه مشترکی برای هماهنگی بیشتر، اتخاذ مواضع مشترک و هم‌چنین تداوم جلسات به صورت ماهیانه تعیین شد. 

کد خبر: 7159