شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۵/۰۳/۱۴۰۱
دوشنبه، 3rd مارس 2014
11:17 ب.ظ

حکم ۱۲ میلیارد ریالی علیه شهرداری سقز لغو شد

خبرگزاری تسنیم: شهردار سقز گفت: پس از سال‌ها اختلاف بین شهرداری و خواهان پرونده بلوار شهید فهمیده سقز، سرانجام حکم ۱۲ میلیارد ریالی علیه شهرداری سقز لغو و پرونده به نفع شهرداری مختومه اعلام شد.

ضیاالدین نعمانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سنندج، اظهار کرد: پس از سال‌ها اختلاف بین شهرداری و خواهان پرونده بلوار شهید فهمیده سقز، سرانجام حکم به نفع شهرداری سقز قطعی و ابلاغ شد.

وی گفت: رأی عادلانه دستگاه قضا در دادگاه تجدید نظر در واقع نه تنها کمک به شهرداری بلکه کمک به تمام مردم شهر سقز بوده است.

شهردار سقز تصریح کرد: در جریان شکایت مالکین بلوار 32 متری شهید فهمیده سقز مبنی بر مطالبه قیمت روز 39 هزار و 987 متر مربع از زمین‌های این بلوار و فضای سبز آن از شهرداری، از سوی دادگاه تجدید نظر محکومیت 12 میلیون ریالی شهرداری در پرونده شاکیان بلوار شهید فهمیده لغو و پرونده به نفع شهرداری سقز مختومه شد.

وی با بیان اینکه خواهان در دادگاه بدوی شهرستان سقز، شهرداری را محکوم به پرداخت حدود 12 میلیارد ریال در حق مالکین کرده بود که این حکم با اعتراض شهرداری روبرو شد.

نعمانی جمع آوری ادله و مدارک محکمه پسند و عملکرد بسیار خوب تیم حقوقی شهرداری را قابل تقدیر دانست و افزود:  با استناد به ماده 101 قانون شهرداری ها و دسترسی به قولنامه زمین‌های واگذار شده در سنوات گذشته به اشخاص و با در نظر گرفتن قاعده اقدام مبنی بر تفکیک اراضی و تعیین شوارع و معابر توسط خود مالکین، شعبه سوم دادگاه تجدید نظر حکم قطعی به نفع شهرداری سقز صادر کرد.


منبع خبر: تسنیم
کد خبر: 7163