شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۱/۰۴/۱۴۰۱
دوشنبه، 3rd مارس 2014
11:25 ب.ظ

کشفیات مواد مخدر در کردستان 70 درصد افزایش یافت

سنندج- ایرنا- جانشین فرمانده انتظامی کردستان با اشاره به کشف یک تن و 100 کیلو گرم مواد مخدر در 11 ماه گذشته در سطح استان گفت: این میزان کشفیات نسبت به مدت مشابه سال گذشته 70 درصد رشد نشان می دهد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سرهنگ جعفر آژنگ روز دوشنبه در جمع خبرنگاران استان در سنندج افزود: بیش از 70 درصد از این مواد از باندهای تهیه و توزیع مواد مخدر کشف شده است.

وی با بیان اینکه در 11 ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته کشفیات تریاک 15 درصد، حشیش 38 درصد، مرفین 100 درصد و شیشه 81 درصد افزایش یافته است، گفت: همچنین در این مدت 25 کیلوگرم شیشه خیس در سقز کشف شده است.

جانشین فرمانده انتظامی کردستان بیشترین میزان کشفیات مواد مخدر در سطح استان را مربوط به شهرستان سنندج عنوان کرد و گفت: در زمینه کشفیات پیش سازها که یک ماده خانمان سوز نوظهور هستند نیز چهار درصد رشد داشته ایم.

به گفته وی در طول سال جاری همچنین 43 دستگاه خودرو از عاملین تهیه و توزیع مواد مخدر و باندهای این مواد ویرانگر توقیف شده و به پارکینگ های نیروی انتظامی و پلیس مبارزه با مواد مخدر استان انتقال داده شده است.

آژنگ اظهار کرد: در بحث متلاشی کردن باندهای تهیه و توزیع مواد مخدر نیز در سال جاری 21 باند که بخشی خارج از استان و بخشی نیز از هم استانی ها بوده اند متلاشی و افرادی نیز دستگیر شده اند.

وی با بیان اینکه تشکیل پرونده های قضایی مواد مخدر در استان نیز چهار درصد افزایش یافته است افزود: میزان دستگیری افراد در زمینه تهیه و توزیع مواد مخدر نیز در سال جاری نسبت به سال گذشته در حد برابر قرار دارد و در این زمینه تعداد قابل توجهی سلاح نیز از باندهای مواد کشف و ضبط شده است.

وی در ادامه اظهار کرد: متلاشی کردن باندهای مواد مخدر و ایجاد محیطی امن و آرام برای مردم بویژه در آستانه فرا رسیدن سال نو از اولویت های ما در نیروی انتظامی و پلیس مبارزه با مواد مخدر است.

آژنگ با بیان اینکه کاهش سن استعمال کنندگان مواد مخدر تهدیدی جدی برای جامعه است خواستار تلاش و همکاری مسوولان، مردم و بویژه اصحاب رسانه با نیروی انتظامی در راستای اطلاع رسانی به مردم در زمینه مقابله با این بلای خانمانسوز شد.


منبع خبر: ایرنا
کد خبر: 7170