شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۱/۰۴/۱۴۰۱
یکشنبه، 9th مارس 2014
7:48 ق.ظ

گزارش شارنیوز از اولین جلسه پرسش و پاسخ شورا و شهردار

شش ماه از آغاز به‌ کار شورای دوره ی چهارم میگذرد این مساله بهانه ای شده تا اعضای شورا مورخه 17/12/92  با دانشگاهیان و دانشجویان دانشگاه آزاد جلسه ای تحت عنوان پرسش وپاسخ را برگزارنمایند.
در این جلسه نظام غفاری (رئیس شورا)،امین وفادار(کمیسیون عمران)، محمدباغبانی(کمیسیون صنعت،تجارت واصناف، سرداردوغی(معاملات وحقوقی، اسعدشاهی و افشین عزیزی حضور داشتند.
نظام غفاری در ابتدای جلسه با گزارشی از عملکرد 6ماهه شورا  گفت: در این مدت 6ماهه اعضای  شورا با برگزاری75 جلسه که ماحصل آن 200 مصوبه بوده‌، در زمینه‌های مختلف نشست داشته‌اند. وی اصلی ترین دغدغه فعلی مجموعه شورا و شهرداری را، مساله‌ بودجه‌ عنوان کرد.
غفاری افزود: بودجه‌ ریزی صحیح و منطقی  جزو مهمترین دستور کار شورای دوره‌ چهارم می باشد.
در ادامه‌ جلسه‌ ضیاالدین نعمانی شهردار سقز گفت: شهرداری نتوانسته‌ میزان درآمد پیش بینی شده‌ را کسب نماید و از550 میلیاردریال پیش بینی شده‌ فقط350  میلیارد ریال آن تحقق یافته‌ است.
همچنین نعمانی این نوید را داد که‌ برای کاهش ترافیک سطح شهر، شهرداری بزودی ساخت زیرگذر از میدان آزادی را  آغاز خواهد کرد. وی همچنین خبر داد: قصد داریم از میدان موکریان به‌ محله‌ سیلو کمربندی ایجاد نماییم.
نعمانی افزود:ایجاد این دو طرح تا حدی میتواند باعث کاهش ترافیک سطح شهر شود.
ازدیگر موارد اشاره‌ شده‌ و مورد سوال دانشگاهیان تامین اعتبارطرحهای مذکور بود  که‌ نعمانی در پاسخ گفت: شهرداری برای انجام این طرحها از سرمایه‌ گذاران بخش خصوصی دعوت میکند و ظرف چند روز آینده‌ از طریق روابط عمومی و جراید اطلاع رسانی های لازم انجام خواهد شد.
در ادامه‌ جلسه‌ سرداردوغی مسؤل کمیسیون معاملات حقوقی روی مساله‌ نظارت بر معاملات و مناقصات شهرداری تاکید کرد وگفت:این کمیسیون نوپاست و اهم وظیفه‌ آن حضور در جلسات  مناقصات ومزایده‌های شهرداری است.
جلسه‌ پرسش وپاسخ هرچند با استقبال اندک همراه شد اما خالی از حاشیه‌ نبود. هیوا فرجی عضوعلل بدل شورا از نحوه‌ انتخاب نعمانی به‌ عنوان شهردار و انتخاب غفاری به‌ عنوان رییس شورا انتقاد کرد که‌ امین وفادار در جواب گفت: از اختیارات داخلی اعضای شورا است که‌ در انتخاب رییس شورا مختار باشند و انتخاب رییس شورا جزو مسایل خصوصی و داخلی می باشد و شورای دوره‌ چهارم با آگاهی ازتوانایی های نظام غفاری وی را به‌ عنوان رییس شورا برگزیدند.
 وفادار در رابطه‌ با انتخاب نعمانی به‌ عنوان شهردار گفت: درمیان تمامی گزینه‌های انتصات پست شهرداری سقز ،نعمانی بالاترین امتیاز را کسب کرده‌ و اعضای شورا قاطعانه‌ از وی حمایت میکنند.
در پایان محمد باغبانی مسئول برگزاری جلسات پرسش وپاسخ شورا گفت: در اردیبهشت ماه نیزجلسه‌ ی دیگری را برگزارخواهیم کرد و برگزاری هر6ماه یکباراین جلسه‌ها و هم اندیشی ها را دردستور کار شورا قرار دادیم.

کد خبر: 7286


۹ دیدگاه

 • حسین زاده
  حسین زاده: 3-10-2014 . 9:22 ق.ظ :

  امیدوارم این شهرد ار و اعضای شورا با جان ودل برای سقز مایه بذارند.و کاری کنند که جوانهای این شهر از بیکاری در بیان و در بازسازی و زیبا سازی شهر نهایت تلاششان را بکنند .امیدوارم به خاطر رای های که به آنها دادیم پشیمان نشویم.

  پاسخ دهید

  • حیران
   حیران: 3-10-2014 . 7:43 ب.ظ :

   ازشفافیت کاری اعضای شورا وشهردارمحترم درعملکردشان خوشحال هستموبه نظر بنده هرازچندگاهی تشکیل جلسات پرسش وپاسخ بااقشار مختلف مردم (گرچه ممکن است حاوی انتقادهای افراطی هم باشد)بسیارمفید وسازنده خواهد بود.

   پاسخ دهید

   • شهروند
    شهروند: 3-10-2014 . 8:33 ب.ظ :

    شورای جوان زود جوگیرمی شود که صد البته موجبات فریب خوردن را نیز فراهم می کندفقط موندم آقای هیوا نعمانی که نفراول شد چرا خبری ارش نیست

    پاسخ دهید

    • بی نشان
     بی نشان: 3-10-2014 . 11:26 ب.ظ :

     همش سیاه کاریه

     پاسخ دهید

     • وریا
      وریا: 3-11-2014 . 3:18 ق.ظ :

      شورای شهر اولین قدم و تمرین دمکراسی میتونه باشه که الفبای سیاست رو آموزش میده. منفعت یا مصلحت. پایبندی به اصول یا افتادن در راه افول. اما هرچه هست اصولی که به نفع جامعه ست رو نباید فدای مصلحت عده ای رو به افول کرد.

      پاسخ دهید

      • رضا
       رضا: 3-11-2014 . 8:32 ق.ظ :

       با عرض سلام
       میخواستم یکی از مهمترین ضعف های مسولین جامعه علی الخصوص سقزو بگم .مسیولین سقزی هیچ برای اشتغال شهر کاری انجام نمیدن بلکه جلو مشاغل دیگر یا افرادی را که میخواهند به هر طرقی مثلا میوه فروشی در حاشیه شهر و… را بگیرند.شهر سقز را اگر با شهر سندج مقایسه کنیم به نظرم خیلی بیکاری در این شهر بیداد میکنه ما اون روز شاهد بودیم که مامور 110 با کارمندان شهرداری اومده به میوه فروشان بلوار وحدت میگه اینجا وانستید برید دزدی کنید.مگه یه جوانی که اونجا وایستاده میخواد نون حلالی واسه زنو بچش ببره احترامش نزد ما از یه دزد کمتره .عزیزانم در شهر ما بیکاری،گرانی،مدگراییهایه واهی وهزاران مشکل دیگر داد میکنه مسولین به داد برسید دنیا میگزرد بعدا خودتان را نمیبخشید به خدا قسم.

       پاسخ دهید

       • سقزی
        سقزی: 3-11-2014 . 11:51 ق.ظ :

        ممنون از شما.شورا هم باید به مشکلات مردم رسیدگی کند

        پاسخ دهید

        • سوگ بازار
         سوگ بازار: 3-11-2014 . 5:33 ب.ظ :

         ما بازاریان سقز هر سال بایستی برای کسب تجربه شورا و شهرداری دچار ضرر و زیان بشویم. آخر کسی نیست بگویید چکار به میدان آزادی دارید ولله کاسبی 80 درصد بازار از عبور مردم و مسافر از این محل است حالا اینجا را هم خراب و یکسال ببندید تا ما هم در این روزگار بی کاسبی خانه خراب شویم . آخر کسی باتجربه به اینها بگوید که چرا حوض رابرای آبتنی گود می کنید و بودجه زبان بسته را صرف کار عجله می کنید . اگر می خواهید ترافیک آنرا حل کنید اول کمربندی را اجرا کنید بعد نتیجه اش را ببینید چون با یک دست دو هندوانه بلند نمی شود و برای این میدان هم عبور را به داخل خیابان امام و آزادی برای خودرو سواری شخصی ممنوع و یکطرفه کنید. بعد با نصف نصف نصف آن پول زبان بسته که از همین حالا معلوم است بنام مهندس مشاور و ناظر و غیره اش میلیارد تمن قربانی و تقسیم می شود مثل پل کنار پارک و طرح تجاری کنار چم،بیایید پل عابر پیاده برقی هوایی بزنید. آقایان مردم دیگر گول نمی خورند و شما هم بهتر است بیشتر دقت کنید چون ماشاالله همانطور که شما کارشناس و تحصیلکرده اید در هر خانه ای کارشناس و درس خوانده دارند وکارهایتان را و حرق هایتان را زیر ذره بین می گیرند.

         پاسخ دهید

         • سلێمان عه‌بدی
          سلێمان عه‌بدی: 3-14-2014 . 1:05 ق.ظ :

          هیوا خوازم دانیشتنی له‌و چه‌شنه‌ ببێته‌ ڕه‌وتێک بۆ به‌رپرسانی تر وا تا هه‌نووکه‌ قاییل نه‌بوون له‌ گه‌ڵ جه‌ماوه‌ری ئه‌م شاره‌ دانیشتنیان ببێت و گوێ بیسی داخوازیه‌کانیان بن.گومانم نییه‌ شاره‌زایی و پسپۆڕی به‌شێکی هه‌ره‌ گرینگی تایبه‌تمه‌ندی ئه‌ندامانی شۆڕایه‌ به‌ڵام ئاستی جه‌ماوه‌ری بوون و خۆ تێکه‌ڵ کردنیان له‌گه‌ڵ ئازاره‌کانی کۆمه‌ڵگا ئاستی سه‌رکه‌وتوویی ئه‌وان دیاری ده‌کات که‌ من وه‌ک خۆم به‌ هۆی ناسین له‌ که‌سایه‌تی تاقمێک له‌ ئه‌ندامانی شۆڕای چواره‌م ئه‌و لایه‌نه‌ به‌هێز ده‌بینم و پێی گه‌شبینم به‌ڵام چاوه‌دێری به‌رده‌وامی ئیش و کاره‌کانی شؤڕا ئه‌رکی تاک تاکی ئێمه‌یه‌.هیوا خوازم به‌ڕێزانی شۆڕا پتر گوێبیسی جه‌ماوه‌ر بن تا ده‌سه‌ڵاتی تاقمێک به‌رپرسی دانراو

          پاسخ دهید