شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۶/۰۷/۱۴۰۱
Monday، 10th March 2014
8:36 pm

دو نقطه از شهر سقز به پارکینگ شبانه ماشین های سنگین اختصاص می یابد

سقز- ایرنا – فرماندار سقز گفت: تلاش برای ترافیک آرام و روان از مهمترین رویکردهای شورای ترافیک است و در این راستا دو نقطه از شهر سقز برای پارکینگ شبانه ماشین های سنگین اختصاص می یابد.

به گزارش ایرنا، نادر فخری روز یکشنبه در جلسه شورای ترافیک سقز افزود: با توجه به اینکه در آستانه سفرهای نوروزی قرار داریم، شورای ترافیک در خصوص احصای مشکلات مسیرهای بین شهری وانعکاس آن به ادارات مربوطه استان جهت برنامه ریزی برای اصلاح و ایمن سازی و به حداقل رساندن حوادث جاده ای اقدام کرده و در این راستا لازم است به رفع نقاط حادثه خیز و نصب علائم ایمنی در مسیرها بیشتر توجه شود.

وی نصب علائم راهنمایی و رانندگی، پیش بینی نصب 21 دوربین سیستم مدار بسته، اصلاح هندسی تقاطع های سطح شهر، اعمال محدودیت های ترافیکی برای تسهیل در رفت و آمد مردم بویژه در محلات مرکزی و تجاری شهر را از جمله مصوبات این شورا در سال جاری عنوان کرد.

فرماندار شهرستان سقز اظهار کرد: تشکیل کمیته فنی جهت بررسی مسائل به صورت کارشناسی و تصویب تاکسی تلفنی بی سیم برای ارائه خدمات شبانه روزی به مردم از دیگر مصوبه های این شورا بوده است.

وی تاکید کرد: در سال جدید نیز باید پروژه های ارزشمند، کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت در حوزه شهری اجرا شود و با خدمت رسانی بهتر دین خود را به مردم ادا کنیم.

معاون فنی و عمرانی فرمانداری سقز نیز در این جلسه افزود: این شورا همواره در راستای وظایف خود از جمله اجرای خط مشی ها و سیاست های هماهنگ ترافیکی درون و برون شهری و هماهنگی و اتخاذ تصمیمات لازم در تمام امور مربوط به تسهیل عبور و مرور در شهرستان اقدامات لازم را انجام داده است.

صابر زارعی گفت: اصلاح و سامان دهی وضعیت ورودی های شهر، نصب چراغ های روشنایی معابر ، ایمن سازی و زیباسازی مسیرهای تردد و انجام مطالعات میدانی در خصوص اجرای پروژه های مربوط به حوزه ترافیک شهری از جمله مواردی است که همواره مورد تاکید این شورا بوده است.

انجام برنامه های محدودیت ترافیکی جهت جلوگیری از تهدیدات انسانی، کاهش آسیب ها و خطرات جانی و مالی برای شهروندان، بررسی رفع نقاط حادثه خیز، نصب چراغ پایه کوتاه در پلیس راه سنندج- سقز، جابجایی پمپ بنزین، ساماندهی خودروهای دوره گرد میوه فروش از جمله مواردی بود که در ادامه این جلسه مطرح شد.


منبع خبر: ایرنا
کد خبر: 7299


نظر دهي بسته شده است.