شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۳۰/۰۲/۱۴۰۱
شنبه، 22nd مارس 2014
2:09 ب.ظ

اتمام کنار گذر شهرستان سقز به 300 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد

– فرماندار سقز گفت: با توجه به وضعیت موجود، پیشرفت فیزیکی پروژه 9 هزار و 500 متری کنار گذر این شهرستان حدود 30 درصد است که برای اتمام آن بیش از 300 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

نادر فخری روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه تکمیل کنارگذر سقز از مهمترین بخش های بزرگراه شمال جنوب در استان محسوب می شود افزود: احداث کنار گذر باعث تسهیل در عبور و مرور و افزایش سرعت انتقال کالا و مسافر می شود و در صورت عدم تکمیل آن، بزرگراه شمال جنوب با تاخیر به بهره برداری خواهد رسید.

وی گفت: تاکنون بیش از 60 درصد از عملیات خاکبرداری و خاکریزی، احداث پل های عابر و چهار کیلومتر انتهایی آن انجام شده و مابقی مسیر از خروجی روستای آلتون تا کیلومتر پنج، حدود 15 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

فخری اظهار کرد: از مهمترین بخش های کنار گذر، احداث یک دهنه پل 140 متری با عرض 25 متر است که افزون بر 60 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد و با توجه به اهمیت آن، پیمانکار در حال مشغول حفاری پایه های اصلی آن است.

وی کاهش ترافیک و سالم ماندن زیر ساخت های شهری بویژه رویه آسفالت خیابان ها را از دیگر مزایای اتمام کنار گذر عنوان کرد و گفت: یکی دیگر از مزایای تکمیل این کنار گذر، جلوگیری از آلودگی صوتی و زیست محیطی ناشی از ورود وسائط نقلیه سنگین و عبوری به داخل شهر است.

وی در ادامه به طرح سامان دهی صنوف مزاح در آینده نزدیک خبر داد افزود: صنوف آلاینده یکی از کاربری های مزاحم شهری تلقی شده و باید به خارج از محدوده شهری منتقل شوند.

فرماندار سقز اظهار کرد: وجود صنوف مزاحم یکی از مشکلات اساسی در ایجاد مبلمان و دید و منظره شهری است که امکان هرگونه بدنه سازی و ایجاد مبلمان مناسب را از مدیران شهری سلب می کند.

فخری مشکلات صوتی و زیست محیطی ناشی از این صنوف را که باعث ایجاد ناهنجاری و اختلال در زندگی اجتماعی ساکنان شهر شده را از دیگر مشکلات وجود صنوف مزاح در داخل محیط های شهری و خیابان های اصلی دانست.

به گفته وی جهت انتقال صنوف مزاحم به خارج از شهر، اقدامات اساسی از جمله بازدیدهای لازم جهت شناسایی زمین انجام شده و به انجام رسیدن این طرح در دست بررسی است.


منبع خبر: ایرنا
کد خبر: 7464